Laddar...
Majauktion
Visning:
24/5 kl 12 - 19
25/5 kl 12 -17
26/5 kl 12 - 16
Auktion:
26/5 kl 16
Lägsta föremålsnummer
![Agius, Lorenzo, fotografi, "Keith Richards", signerad och numrerad 1/25, synlig bildyta 45 x 55 cm_38683a_8dc6aafc412346a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38683-itemimages/38683a_8dc6aafc412346a_med.jpeg)
1
Agius, Lorenzo, fotografi, "Keith Richards", signerad och numrerad 1/25, synlig bildyta 45 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering46 000 - 50 000 SEK
![Wärff, Göran för Kosta Boda, skål, "Saraband", signerad, längd 40 cm_38695a_8dc6b7e5e7acb0d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38695-itemimages/38695a_8dc6b7e5e7acb0d_med.jpeg)
2
Wärff, Göran för Kosta Boda, skål, "Saraband", signerad, längd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![O'Neill, Terry, fotografi, "David Bowie in Hat, Los Angeles" 1975, signerad och numrerad 24/50, synlig bildyta 35 x 45 cm, bilden togs under inspelningen av The man who fell to earth_38682a_8dc6aaf75ea1a7d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38682-itemimages/38682a_8dc6aaf75ea1a7d_med.jpeg)
3
O'Neill, Terry, fotografi, "David Bowie in Hat, Los Angeles" 1975, signerad och numrerad 24/50, synlig bildyta 35 x 45 cm, bilden togs under inspelningen av The man who fell to earth
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
![Wärff, Göran för Kosta Boda, vas, "Saraband", signerad, höjd 34 cm_38694a_8dc6b7e6b17df90_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38694-itemimages/38694a_8dc6b7e6b17df90_med.jpeg)
4
Wärff, Göran för Kosta Boda, vas, "Saraband", signerad, höjd 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Landy, Elliot, fotografi, gelatin silver print, "Paul Morrissey, Andy Warhol, Janis Joplin, Tim Buckley, Max'S Kansas City, Nyc, 1968", signerad, synlig bildyta 40 x 60 cm_38681a_8dc6ab1bf99dd08_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38681-itemimages/38681a_8dc6ab1bf99dd08_med.jpeg)
5
Landy, Elliot, fotografi, gelatin silver print, "Paul Morrissey, Andy Warhol, Janis Joplin, Tim Buckley, Max'S Kansas City, Nyc, 1968", signerad, synlig bildyta 40 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
![Ekström, Jan för Conform, Holsbybrunn, snurrfåtölj, textilklädd på fot i formgjuten aluminium, "Gyro", etikettmärkt_38676a_8dc6a97d2df07d1_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38676-itemimages/38676a_8dc6a97d2df07d1_med.jpeg)
6
Ekström, Jan för Conform, Holsbybrunn, snurrfåtölj, textilklädd på fot i formgjuten aluminium, "Gyro", etikettmärkt
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta 55 x 41 cm_38680a_8dc6ab159509ed0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38680-itemimages/38680a_8dc6ab159509ed0_med.jpeg)
7
Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta 55 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
![Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm_38679a_8dc6ab1653890c4_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38679-itemimages/38679a_8dc6ab1653890c4_med.jpeg)
8
Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
![Norell, Arne, fåtöljer, 1 par, ask med brun läderklädsel, safari-typ, "Sirocco" design 1964, framstår i närmast nyskick_38696a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38696-itemimages/38696a_med.jpeg)
9
Norell, Arne, fåtöljer, 1 par, ask med brun läderklädsel, safari-typ, "Sirocco" design 1964, framstår i närmast nyskick
SlutprisInga bud
Värdering14 000 - 15 000 SEK
![Stefanko, Frank, fotografi, Patti Smith, signerat och numrerat 6/25, synlig bildyta 55 x 45 cm_38678a_8dc6ab1760782b0_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38678-itemimages/38678a_8dc6ab1760782b0_med.jpeg)
10
Stefanko, Frank, fotografi, Patti Smith, signerat och numrerat 6/25, synlig bildyta 55 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
![Padoan, Germano för Grännaglas, skulptur, polykrom glasmassa, äpple, h 22 cm_38808a_8dc741f09a44c83_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38808-itemimages/38808a_8dc741f09a44c83_med.jpeg)
11
Padoan, Germano för Grännaglas, skulptur, polykrom glasmassa, äpple, h 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Ohlsson, Folke för Duxello, soffa, ek med blå, original ylleklädsel, USA 247, design 1955, detta ex inköpt 1956, l 125 cm_38813a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38813-itemimages/38813a_med.jpeg)
12
Ohlsson, Folke för Duxello, soffa, ek med blå, original ylleklädsel, USA 247, design 1955, detta ex inköpt 1956, l 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
![Brosch, 18 karat vitguld med 1 facettslipad akvamarin om cirka 5 carat samt 14 8-slipade diamanter om totalt 0,22 carat, l 55mm, vikt 6,2 gram, stämplad C G Hallberg Stockholm 1952_38814a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38814-itemimages/38814a_med.jpeg)
13
Brosch, 18 karat vitguld med 1 facettslipad akvamarin om cirka 5 carat samt 14 8-slipade diamanter om totalt 0,22 carat, l 55mm, vikt 6,2 gram, stämplad C G Hallberg Stockholm 1952
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
![Zorn, Anders, etsning, "Svanen" état 3, 1915, signerad, synlig pappersstorlek 280 x 215 mm, bildyta 248 x 197 cm, litteratur: Hjert&Hjert 276, Asplund 269_38815a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38815-itemimages/38815a_med.jpeg)
14
Zorn, Anders, etsning, "Svanen" état 3, 1915, signerad, synlig pappersstorlek 280 x 215 mm, bildyta 248 x 197 cm, litteratur: Hjert&Hjert 276, Asplund 269
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
![Smyckegarnityr, 3 delar, 8(!) karat vitguld med 76 åttkantslipade diamanter och facettslipade mörkblå safirer, modern tillverkning, halsband samt 2 örhängen, total l 40 cm, total vikt 13,3 gram_38816a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38816-itemimages/38816a_med.jpeg)
15
Smyckegarnityr, 3 delar, 8(!) karat vitguld med 76 åttkantslipade diamanter och facettslipade mörkblå safirer, modern tillverkning, halsband samt 2 örhängen, total l 40 cm, total vikt 13,3 gram
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
![Skogh, Svante för Säffle, matbord, "Cortina", palisander,2 iläggsskivor, tot längd 198 cm_38817a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38817-itemimages/38817a_med.jpeg)
16
Skogh, Svante för Säffle, matbord, "Cortina", palisander,2 iläggsskivor, tot längd 198 cm
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
![Vasarely, Victor, färgserigrafi, "Enigmes" (1974), signerad och numrerad 67/250, synlig pappersstorlek 72 x 70 cm_38807a_8dc741eeb636678_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38807-itemimages/38807a_8dc741eeb636678_med.jpeg)
17
Vasarely, Victor, färgserigrafi, "Enigmes" (1974), signerad och numrerad 67/250, synlig pappersstorlek 72 x 70 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Cancan", design 1992, signerad, h 12 cm_38806a_8dc741ebe5099b1_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38806-itemimages/38806a_8dc741ebe5099b1_med.jpeg)
18
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Cancan", design 1992, signerad, h 12 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
![Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Cancan", design 1992, signerad, h 27 cm_38805a_8dc741ed8535d47_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38805-itemimages/38805a_8dc741ed8535d47_med.jpeg)
19
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Cancan", design 1992, signerad, h 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Jonasson, Mats för Målerås, skulptur, gjutet glas på svart metallstativ, ansikte, signerad, höjd 37 cm_38795a_8dc74108d64abf6_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38795-itemimages/38795a_8dc74108d64abf6_med.jpeg)
20
Jonasson, Mats för Målerås, skulptur, gjutet glas på svart metallstativ, ansikte, signerad, höjd 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Resegarderob/koffert, AB John A Gahm, Göteborg, 1900-talets början, höjd 107 cm_38652a_8dc6a9b91fa41d1_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38652-itemimages/38652a_8dc6a9b91fa41d1_med.jpeg)
21
Resegarderob/koffert, AB John A Gahm, Göteborg, 1900-talets början, höjd 107 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med siffror, signerad och numrerad VI/XXV, synlig pappersstorlek 90 x 70 cm, i plexiglasmonter_38819a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38819-itemimages/38819a_med.jpeg)
22
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med siffror, signerad och numrerad VI/XXV, synlig pappersstorlek 90 x 70 cm, i plexiglasmonter
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
![Okänd designer för Sits, fåtölj, ek och cognacsfärgat läder, "Greta", etikettsignerad_38820a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38820-itemimages/38820a_med.jpeg)
23
Okänd designer för Sits, fåtölj, ek och cognacsfärgat läder, "Greta", etikettsignerad
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
![Arman, Fernandez, färglitografi, komposition med fiol och penslar, signerad och numrerad 12/75, synlig pappersstorlek 80 x 58 cm_38821a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38821-itemimages/38821a_med.jpeg)
24
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition med fiol och penslar, signerad och numrerad 12/75, synlig pappersstorlek 80 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
![Skogh, Svante, matbord samt 6 stolar, mahogny, "Vindö", 1 iläggsskiva, bord tot längd 189 cm_38823a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38823-itemimages/38823a_med.jpeg)
25
Skogh, Svante, matbord samt 6 stolar, mahogny, "Vindö", 1 iläggsskiva, bord tot längd 189 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
![Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 6 st samramade i fönsterbåge, dekor av djur, signerad och daterad-04, 69 x 85 cm_38822a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38822-itemimages/38822a_med.jpeg)
26
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 6 st samramade i fönsterbåge, dekor av djur, signerad och daterad-04, 69 x 85 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
![Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, krom med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm_38811a_8dc7422bb480284_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38811-itemimages/38811a_8dc7422bb480284_med.jpeg)
27
Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, krom med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, mässing med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm_38810a_8dc7422cdf6ebe8_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38810-itemimages/38810a_8dc7422cdf6ebe8_med.jpeg)
28
Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, mässing med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, mässing med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm_38809a_8dc7422e4ac905d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38809-itemimages/38809a_8dc7422e4ac905d_med.jpeg)
29
Pehrsson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, mässing med vit plastskärm, "Knubbling", design 1971, h 56 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Adamsson, Bo Åke, färglito, barscen, signerad och numrerad 37/500, synlig pappersstorlek 58 x 72 cm_38812a_8dc741f239b7cb9_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38812-itemimages/38812a_8dc741f239b7cb9_med.jpeg)
30
Adamsson, Bo Åke, färglito, barscen, signerad och numrerad 37/500, synlig pappersstorlek 58 x 72 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Strid, Hardy, tempera, "Grönt rum", signerad och daterad 1954, 50 x 59 cm, a tergo ouevreetikett_38834a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38834-itemimages/38834a_med.jpeg)
31
Strid, Hardy, tempera, "Grönt rum", signerad och daterad 1954, 50 x 59 cm, a tergo ouevreetikett
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
![Huvudprydnad, skuret och bemålat trä, så kallad "Bansonyi" eller "a-Mantsho-na-Tshol" (Serpent Headdress), Baga, Guinea, 1900-tal, , höjd 171 cm_38837a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38837-itemimages/38837a_med.jpeg)
32
Huvudprydnad, skuret och bemålat trä, så kallad "Bansonyi" eller "a-Mantsho-na-Tshol" (Serpent Headdress), Baga, Guinea, 1900-tal, , höjd 171 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad_38836a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38836-itemimages/38836a_med.jpeg)
33
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
![Persson, Ragnar (RP), olja, snickarverkstad, sign, 46 x 55 cm_38835a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38835-itemimages/38835a_med.jpeg)
34
Persson, Ragnar (RP), olja, snickarverkstad, sign, 46 x 55 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
![Okänd designer, fåtölj, krom med svart läderklädsel, modell liknande Le Corbusiers LC3, framstår i närmast nyskick_38838a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38838-itemimages/38838a_med.jpeg)
35
Okänd designer, fåtölj, krom med svart läderklädsel, modell liknande Le Corbusiers LC3, framstår i närmast nyskick
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
![Bordsur, svärtat trä med bronsbeslag, England George III, tavla och verk signerade William Harrris London (verksam cirka 1770-82), höjd 42 cm, pendel saknas, ej funktionstestad, delar medföljer_38653a_8dc6a9b7781fd47_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38653-itemimages/38653a_8dc6a9b7781fd47_med.jpeg)
36
Bordsur, svärtat trä med bronsbeslag, England George III, tavla och verk signerade William Harrris London (verksam cirka 1770-82), höjd 42 cm, pendel saknas, ej funktionstestad, delar medföljer
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Okänd designer för Elidus, golvlampa, mässing, 2 justerbara ljuspunkter, 1 raster defekt, höjd ca 130 cm_38651a_8dc6a9bbd5b3aaa_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38651-itemimages/38651a_8dc6a9bbd5b3aaa_med.jpeg)
37
Okänd designer för Elidus, golvlampa, mässing, 2 justerbara ljuspunkter, 1 raster defekt, höjd ca 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Okänd designer för TMT, Talgø, Norge, hallspegel, röd- och svartlackerat trä, låda i sarg, höjd 127 cm_38654a_8dc6b808930871f_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38654-itemimages/38654a_8dc6b808930871f_med.jpeg)
38
Okänd designer för TMT, Talgø, Norge, hallspegel, röd- och svartlackerat trä, låda i sarg, höjd 127 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Nilsson, Lars Göran & Wrangel, Ewa för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, modell 7090, trä med monterade emaljplattor, etikettsignerad, höjd 120 cm_38655a_8dc6b80992e0858_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38655-itemimages/38655a_8dc6b80992e0858_med.jpeg)
39
Nilsson, Lars Göran & Wrangel, Ewa för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, modell 7090, trä med monterade emaljplattor, etikettsignerad, höjd 120 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Okänd designer för Sika Design, Danmark, stolar, 6 st, rotting, "Fleur", smärre skador_38656a_8dc6a9ba7e7ee17_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38656-itemimages/38656a_8dc6a9ba7e7ee17_med.jpeg)
40
Okänd designer för Sika Design, Danmark, stolar, 6 st, rotting, "Fleur", smärre skador
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Fryklund, Sven-Erik för Hagafors stolfabrik, karmstol, "Haga", _38658a_8dc6ab27dab88d7_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38658-itemimages/38658a_8dc6ab27dab88d7_med.jpeg)
41
Fryklund, Sven-Erik för Hagafors stolfabrik, karmstol, "Haga",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![Wegner, Hans J för Andreas Tuck, matbord med 2 tilläggskivor, teak, modell AT-310, design 1952, brännstämplat, totalt 240 x 86 cm_38839a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38839-itemimages/38839a_med.jpeg)
42
Wegner, Hans J för Andreas Tuck, matbord med 2 tilläggskivor, teak, modell AT-310, design 1952, brännstämplat, totalt 240 x 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering14 000 - 15 000 SEK
![Hatz, Felix, olja, 'Dynamitkuren' - Söndrumsmotiv, signerad och daterad 46, 60 x 72 cm, proveniens: Egon Östlund, a tergo utställningsetiketter Riksförbundet för Bildande Konst_38840a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38840-itemimages/38840a_med.jpeg)
43
Hatz, Felix, olja, 'Dynamitkuren' - Söndrumsmotiv, signerad och daterad 46, 60 x 72 cm, proveniens: Egon Östlund, a tergo utställningsetiketter Riksförbundet för Bildande Konst
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
![Vippbord, bemålat trä, barock, 1700-talets 1 kvartal, balusterstam på tredelad fot, oval skiva med dekor av blomsterurna, längd 96 cm, renoverat_38842a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38842-itemimages/38842a_med.jpeg)
44
Vippbord, bemålat trä, barock, 1700-talets 1 kvartal, balusterstam på tredelad fot, oval skiva med dekor av blomsterurna, längd 96 cm, renoverat
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Hörlin Holmquist, Kerstin för NK:s verkstäder/Triva-serien, sideboard, mahogny med mässingsbeslag, etikettsignerat, b 122 cm_38843a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38843-itemimages/38843a_med.jpeg)
45
Hörlin Holmquist, Kerstin för NK:s verkstäder/Triva-serien, sideboard, mahogny med mässingsbeslag, etikettsignerat, b 122 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
![Spelbord, valnöt med intarsia och läderklädd skiva, Queen Anne, 1700-talets början, cabrioleben, profilerad skiva, fällbar skiva, längd 93 cm, hårt renoverat_38844a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38844-itemimages/38844a_med.jpeg)
46
Spelbord, valnöt med intarsia och läderklädd skiva, Queen Anne, 1700-talets början, cabrioleben, profilerad skiva, fällbar skiva, längd 93 cm, hårt renoverat
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Praktfat, mässing, barock, 1600-tal, dekor av krönt dubbelörn mm, dia 57 (!) cm, äldre kantlagning_38841a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38841-itemimages/38841a_med.jpeg)
47
Praktfat, mässing, barock, 1600-tal, dekor av krönt dubbelörn mm, dia 57 (!) cm, äldre kantlagning
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
![Okänd designer, 1960-tal, soffbord, 1 par, palisander, längd 140 cm_38671a_8dc6dbc9f813e8a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/38671-itemimages/38671a_8dc6dbc9f813e8a_med.jpeg)
48
Okänd designer, 1960-tal, soffbord, 1 par, palisander, längd 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-hallandsauktionsverk/82bea599-bc8d-481f-9c3c-11a015218298_white+logo.png?auto=compress,format)
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.