24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Agius, Lorenzo, fotografi, "Keith Richards", signerad och numrerad 1/25, synlig bildyta 45 x 55 cm_38683a_8dc6aafc412346a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering46 000 - 50 000 SEK
O'Neill, Terry, fotografi, "David Bowie in Hat, Los Angeles" 1975, signerad och numrerad 24/50, synlig bildyta 35 x 45 cm, bilden togs under inspelningen av The man who fell to earth_38682a_8dc6aaf75ea1a7d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Landy, Elliot, fotografi, gelatin silver print, "Paul Morrissey, Andy Warhol, Janis Joplin, Tim Buckley, Max'S Kansas City, Nyc, 1968", signerad, synlig bildyta 40 x 60 cm_38681a_8dc6ab1bf99dd08_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta  55 x 41 cm_38680a_8dc6ab159509ed0_lg.jpeg
Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta 55 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm_38679a_8dc6ab1653890c4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Stefanko, Frank, fotografi, Patti Smith, signerat och numrerat 6/25, synlig bildyta 55 x 45 cm_38678a_8dc6ab1760782b0_lg.jpeg
Stefanko, Frank, fotografi, Patti Smith, signerat och numrerat 6/25, synlig bildyta 55 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Zorn, Anders, etsning, "Svanen" état 3, 1915, signerad, synlig pappersstorlek 280 x 215 mm, bildyta 248 x 197 cm, litteratur: Hjert&Hjert 276, Asplund 269_38815a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Vasarely, Victor, färgserigrafi, "Enigmes" (1974), signerad och numrerad 67/250, synlig pappersstorlek 72 x 70 cm_38807a_8dc741eeb636678_lg.jpeg
Vasarely, Victor, färgserigrafi, "Enigmes" (1974), signerad och numrerad 67/250, synlig pappersstorlek 72 x 70 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med siffror, signerad och numrerad VI/XXV, synlig pappersstorlek 90 x 70 cm, i plexiglasmonter_38819a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition med fiol och penslar, signerad och numrerad 12/75, synlig pappersstorlek 80 x 58 cm_38821a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 6 st samramade i fönsterbåge, dekor av djur, signerad och daterad-04, 69 x 85 cm_38822a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglito, barscen, signerad och numrerad 37/500, synlig pappersstorlek 58 x 72 cm_38812a_8dc741f239b7cb9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Strid, Hardy, tempera, "Grönt rum", signerad och daterad 1954, 50 x 59 cm, a tergo ouevreetikett_38834a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Persson, Ragnar (RP), olja, snickarverkstad, sign, 46 x 55 cm_38835a_lg.jpeg
Persson, Ragnar (RP), olja, snickarverkstad, sign, 46 x 55 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hatz, Felix, olja, 'Dynamitkuren' - Söndrumsmotiv, signerad och daterad 46, 60 x 72 cm, proveniens: Egon Östlund, a tergo utställningsetiketter Riksförbundet för Bildande Konst_38840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Carendi, Kurt, pastell, flickor, signerad, 34 x 47 cm_38657a_8dc6a9bd3202f0b_lg.jpeg
Carendi, Kurt, pastell, flickor, signerad, 34 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "På balkongen", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 45 x 37 cm_38687a_8dc6b6a25be8aa3_lg.jpeg
Olson, Axel, färglitografi, "På balkongen", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 45 x 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 115/260, pappersstorlek 57 x 42 cm_38684a_8dc6b6a3c835501_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hicks, George Elgar, efter honom, olja (på papper?), "Penny a bunch", synlig storlek 56 x 41 cm_38879a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Werner, Nalle, färgträsnitt, komposition, signerat och numrerat 12/30, synlig pappersstorlek 13 x 10,5 cm, säljes till förmån för Röda Korset_38880a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Werner, Nalle, färgträsnitt, komposition, signerat och numrerat 12/30, synlig pappersstorlek 9,5 x 11,5 cm, säljes till förmån för Röda Korset_38882a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, katt, signerad och numrerad V/V, synlig pappersstorlek 41 x 54 cm_38685a_8dc6b65a1aae7a6_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, katt, signerad och numrerad V/V, synlig pappersstorlek 41 x 54 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Léon, May K, färglito, Stadsbild från Lilla Torg, Halmstad, signerad och numrerad 107/330, synlig pappersstorlek 33 x 38 cm_38686a_8dc6b658f851916_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, Stadsbild från Lilla Torg, Halmstad, signerad och numrerad 107/330, synlig pappersstorlek 33 x 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Johansson, Sven, färglitografi, signerad, numrerad 3/40 och daterad 1978, synlig pappersstorlek 56/32 cm_38890a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Strandkväll", signerad och numrerad 153/260, synlig pappersstorlek 40 x 48 cm_38688a_8dc6b6a18a37413_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, teckning med täckvitt, kvinnoporträtt, signerad MH och daterad 1919, synlig pappersstorlek 46 x 35 cm_38693a_8dc6b5fd0f8fe39_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, landskap, signerad och daterad -88. 52 x 32 cm_38892a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, segelbåtar i hamn, otydligt signerad, 50 x 82 cm_38895a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Adam och Eva", signerad och numrerad 115/200, synlig pappersstorlek 21 x 28 cm_38897a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bonnefoit, Alain, färglito, "Le Kimono", signerad och numrerad 195/300, synlig pappersstorlek 64 x 89 cm_38898a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Arne, färglitografi, "Basaren II", signerad och numrerad 141/190, 24 x 23 cm_38893a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Blanco, Antonio, monotypi med collage, "Semar" (The God of Love), monterat bronsmynt, portalformad, signerad och betecknad Bâli, synligt mått inklusive portal34 x 23 cm, _38858a_8dc74cbc676c85c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, Halmstadmotiv, signerad och numrerad 50/210, synlig pappersstorlek 43 x 55  cm_38910a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, par med höna, signerad Bürger?, 56 x 69 cm_38909a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lantir, I Wayan, olja, balinesisk, mytologisk scen, signerad Bentuyung Ubud Bali, 71 x 50 cm_38859a_8dc74db47af11ba_lg.jpeg
Lantir, I Wayan, olja, balinesisk, mytologisk scen, signerad Bentuyung Ubud Bali, 71 x 50 cm
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd balinesisk konstnär, olja, risskörd, otydligt signerad, a tergo betecknad >Bali, 49 x 49 cm_38860a_8dc74db7f0d68da_lg.jpeg
Okänd balinesisk konstnär, olja, risskörd, otydligt signerad, a tergo betecknad >Bali, 49 x 49 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd fransk konstnär, olja, komposition, signerad B Henriët, signerad och daterad -54, 30 x 55 cm_38864a_8dc74e2bd899279_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd", signerad och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 30 x 42 cm_38934a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "I hängmattan" signerad, daterad 1970 och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 33 x 41 cm_38936a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm_38938a_lg.jpeg
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd engelsk konstnär, kustparti från Wales, otydlig signatur, a tergo betecknad JHH North Wales 1890, 51 x 76 cm_38940a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Målarens hand", signerad och numrerad 172/260, synlig pappersstorlek 32 x 54 cm_38956a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jonsson, Oscar, olja, landskap, signerad och daterad -37, 31 x 34 cm_38959a_lg.jpeg
Jonsson, Oscar, olja, landskap, signerad och daterad -37, 31 x 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, 1800-talets mitt, olja, nereider, 52 x 41 cm, slitage, retuscher_38957a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglitografi, Omöjlig figur, signerad och numrerad 50/60, synlig pappersstorlek 76 x 59 cm, färgskiftningar_38960a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Sven, litografi, signerad, daterad -1978 samt numrerad 30/40, synlig pappersstorlek 57 x 33 cm_38961a_lg.jpeg
Johansson, Sven, litografi, signerad, daterad -1978 samt numrerad 30/40, synlig pappersstorlek 57 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Färjkarlen" signerad och numrerad HC X/XX, synlig pappersstorlek 30 x 39  cm_38962a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Färjkarlen" signerad och numrerad HC X/XX, synlig pappersstorlek 30 x 39 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, akvarell på siden, man i landskap, oidentifierad signatur, synlig bildstorlek 33 x 13 cm_38975a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK