Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_2719a_8d85b0ea3db5dfb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas, _2722a_8d85b107befe2e4_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca, _2723a_8d85b108c6af505_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander,_2729a_8d85b1e504ceb84_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev Møbelsnedkeri, soffbord, palisander,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall, _2732a_8d85bb09d36580e_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _2733a_8d85bb0b0120450_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Vamo Møbelfabrik, Sønderborg, stolar, 1 par, teak med textilklädd sits, _2739a_8d85bc14d0631be_lg.jpeg
Okänd designer för Vamo Møbelfabrik, Sønderborg, stolar, 1 par, teak med textilklädd sits,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _2740a_8d85bcdfd9ad1b0_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _2742a_8d85be7f55595b8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, skrivbord, valnöt och bonad bok, 6 lådor med mässingshandtag, baksida med bokhylla, _2744a_8d85be825e2b746_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, skrivbord, valnöt och bonad bok, 6 lådor med mässingshandtag, baksida med bokhylla,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, kromad och lackerad metall, genombruten, _2767a_8d85be827a3bbea_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till nästföljande objekt, _2791a_8d85e39c71b4566_lg.jpeg
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, pendang till nästföljande objekt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till föregående objekt, _2792a_8d85e39b263cefe_lg.jpeg
Skåp/garderob, fur, ekimiterande bemålning, nyrenässans, 1800-talets slut, sidorisaliter med kannelyrer och beslagsornamentik, sockel med två lådor, pendang till föregående objekt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, spröjsade vitrindörrar, nederdel med 2 lådor,_2793a_8d85e39ede74cf5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny, _2798a_lg.jpeg
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, teak och ek, _2804a_8d85e43fdcad60d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, teak och ek,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,_2808a_lg.jpeg
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 1 hälft, _2811a_8d85e431a24bdd4_lg.jpeg
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_2812a_8d85e4303cfeb54_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Förvaringsmöbel, alm med metallbeslag, Korea, 1900-talets 2 hälft, front med lådor och skåpsdörr_2813a_8d85e43438d5929_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skänk/skåp, avlutad fur, oscarianskt, sekelskiftet 1900, _2814a_8d85e42ebb8c978_lg.jpeg
Skänk/skåp, avlutad fur, oscarianskt, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, soffbord palisander med kakelplattor, _2821a_8d85e45ce675d5c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut, front med 2 lådor samt skåpsdörr, _2822a_8d85e45f2ec0ebd_lg.jpeg
Skåp, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut, front med 2 lådor samt skåpsdörr,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _2827a_8d85e4caaf0dcd7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets slut,_2828a_8d85e4cb9381315_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Soffa, skuren och bonad bok, så kallad badkarssoffa, _2829a_8d85e4cc7e6efb2_lg.jpeg
Soffa, skuren och bonad bok, så kallad badkarssoffa,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok, _2832a_lg.jpeg
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,_2840a_8d85eebaa3c77a3_lg.jpeg
Okänd designer för Zanotta, soffa, krom med grå textilklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Skåp, allmogearbete, Värmland (?), 1700-talets 2 hälft, dekor av blommor mm, underdel med låda, överdel med skåpdörr samt skrivklaff, bakom vilken inredning, _2841a_8d85eeb942c6b0a_lg.jpeg
Skåp, allmogearbete, Värmland (?), 1700-talets 2 hälft, dekor av blommor mm, underdel med låda, överdel med skåpdörr samt skrivklaff, bakom vilken inredning,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd designer, bäddsoffa/futon, ljus, moccaimiterande klädsel,_2842a_8d85eed25c444ff_lg.jpeg
Okänd designer, bäddsoffa/futon, ljus, moccaimiterande klädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal, _2843a_8d85eed79fb6a1e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, rullklaffsekretär, teak, 1970-talets mitt, front med 3 lådor samt rullklaff, bakom vilken små lådor och rum, skrivskiva med bordeauxfärgat läder,_2844a_8d85eef8269af8f_lg.jpeg
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, rullklaffsekretär, teak, 1970-talets mitt, front med 3 lådor samt rullklaff, bakom vilken små lådor och rum, skrivskiva med bordeauxfärgat läder,
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, armstol teak, 1970-talets mitt, sits med bordeauxfärgat läder,_2845a_8d85effb1419719_lg.jpeg
Hansen, Adreas för Hadsten Træindustri, armstol teak, 1970-talets mitt, sits med bordeauxfärgat läder,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Cozza, Luisangelo & Mascheroni, Luigi / Decoma Design för Desalto, mabord med 2 utdragbara skivor, glas och eloxerat stål, Tender, design 1988,_2846a_8d85ef377e10e64_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Okänd designer för Leolux, bord, betsat trä med mönstrad glasskiva, _2852a_8d85ef562c1a243_lg.jpeg
Okänd designer för Leolux, bord, betsat trä med mönstrad glasskiva,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Leolux, soffbord, betsat trä med mönstrad glasskiva, _2853a_8d85ef5871690d8_lg.jpeg
Okänd designer för Leolux, soffbord, betsat trä med mönstrad glasskiva,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, avlastnings/sideboard, plexiglas och förgylld metall, _2854a_8d85ef5b7b29105_lg.jpeg
Okänd designer, avlastnings/sideboard, plexiglas och förgylld metall,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongs/biblioteksbord med klaffar, mahogny med intarsia, antagligen Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,_2855a_8d85ef8525c1d52_lg.jpeg
Salongs/biblioteksbord med klaffar, mahogny med intarsia, antagligen Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sekretär, pyramidmahogny, oscariansk, 1800-talets mitt eller 2 hälft, front med 5 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med små fack och rum,_2856a_8d85ef8dfdde4db_lg.jpeg
Sekretär, pyramidmahogny, oscariansk, 1800-talets mitt eller 2 hälft, front med 5 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med små fack och rum,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Stolar/fåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek med broderad klädsel, Louis XIV-stil, sekelskiftet 1900, _2857a_8d85ef95b214988_lg.jpeg
Stolar/fåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek med broderad klädsel, Louis XIV-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skrivbord, grålaserat trä, nyrokoko, 1900-talets början, _2858a_8d85ef9940abea8_lg.jpeg
Skrivbord, grålaserat trä, nyrokoko, 1900-talets början,
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer i Otto Schultz art, armstol, skuren och bonad ek med Bordeauxfärgad, mässingsstiftad klädsel, _2859a_8d85ef9cecef1a3_lg.jpeg
Okänd designer i Otto Schultz art, armstol, skuren och bonad ek med Bordeauxfärgad, mässingsstiftad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Malmsten, Carl för Waggeryds Möbelfabrik, matbord med 2  iläggskivor, vitlackerat trä, Talavid, _2860a_8d85f0c451ad022_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Waggeryds Möbelfabrik, matbord med 2 iläggskivor, vitlackerat trä, Talavid,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, soffbord, valnöt, _2892a_8d85f10b1eb946c_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, soffbord, valnöt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sybord, mahogny med intarsia, nyrokoko, sekelskiftet 1900, _2893a_8d85f10fc1817e6_lg.jpeg
Sybord, mahogny med intarsia, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggskåp, ek med smidesbeslag, allmogearbete, 1700-tal, _2894a_8d85f113d8b32a0_lg.jpeg
Väggskåp, ek med smidesbeslag, allmogearbete, 1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klaffbord, svarvad och skuren ek, 1900-talets början, _2895a_8d85f118c38eb4c_lg.jpeg
Klaffbord, svarvad och skuren ek, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slagbord, bemålat trä, allmoge, 18-1900-tal, _2908a_8d85f94409fb4aa_lg.jpeg
Slagbord, bemålat trä, allmoge, 18-1900-tal,
Slutpris6 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK