Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _2364a_8d84f53fa0df0e2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _2365a_8d84f53dc38ebf9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, sannolikt Stockholmsarbeten 1770-80-tal, rund rygg med humlekvist, _2373a_8d85270bfa2d77b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj, _2383a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matsalsstolar, 8 st, skuret och gråmålat trä, rokokostil, K A Roos Helsingborg, _2424a_8d8540cfc7e179d_lg.jpeg
Matsalsstolar, 8 st, skuret och gråmålat trä, rokokostil, K A Roos Helsingborg,
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027_2434a_8d85415fe451290_lg.jpeg
Gray, Eileen, efter henne, avlastningsbord, krom med glasskiva, modell E1027
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2436a_8d85416896aa2ea_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2437a_8d85416a56a6709_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Vippbord, mahogny, antagligen, England, 1800-talets 1 hälft, rund skiva på trepassfot, _2442a_8d854158ae6463b_lg.jpeg
Vippbord, mahogny, antagligen, England, 1800-talets 1 hälft, rund skiva på trepassfot,
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blombord, svartlackerat trä, 1910-20-tal, möjligen Japan, dekor av tranor,_2462a_8d854d7d9228f9d_lg.jpeg
Blombord, svartlackerat trä, 1910-20-tal, möjligen Japan, dekor av tranor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, _2465a_8d854d8189fc985_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor, _2466a_8d854d82bd1f19d_lg.jpeg
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Holger M Nielsen, Glostrup (HMN), läs/sängbord, krom med palisanderskivor, 1950-60-tal,_2499a_8d8557a46bb2c59_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Fåtölj, helstoppad, så kallad Emmafåtölj, sekelskiftet 1900, klädd i linnetyg "Elefant" från Firma Svenskt Tenn,_2510a_8d8558045f08414_lg.jpeg
Fåtölj, helstoppad, så kallad Emmafåtölj, sekelskiftet 1900, klädd i linnetyg "Elefant" från Firma Svenskt Tenn,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Dux,, sittpuff på hjul, 1900-talets 2 hälft, klädd med bomullstyg Poisons, design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn 1943-45,_2520a_8d8559a61196aa9_lg.jpeg
Okänd designer för Dux,, sittpuff på hjul, 1900-talets 2 hälft, klädd med bomullstyg Poisons, design Josef Frank för Firma Svenskt Tenn 1943-45,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fåtöljer, 1 par, gullackerat trä, så kallad Gripsholmsmodell, Arne Norell,_2521a_8d8559b596228ab_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par, gullackerat trä, så kallad Gripsholmsmodell, Arne Norell,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Vippbord, gullackerat trä, 1800-tal (skivan möjligen 1700-tal), profilerad skiva med upphöjd kant, _2522a_8d8559a4fcdab15_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Trädgårds/cafémöbel, 6 delar, 3 stolar samt 2 armstolar, vitlackerat rundjärn och fur, Byarums Bruk, _2523a_8d855aa2b5cae56_lg.jpeg
Trädgårds/cafémöbel, 6 delar, 3 stolar samt 2 armstolar, vitlackerat rundjärn och fur, Byarums Bruk,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _2524a_8d8559f02dc34ba_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbord, fur, allmogearbete, 1800-tal, låda i sarg,_2534a_8d855a7b8604202_lg.jpeg
Skrivbord, fur, allmogearbete, 1800-tal, låda i sarg,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, slagbord, körsbärsträ, enkla grindar, 4 lådor i sarg,_2540a_8d8562cb40b3a84_lg.jpeg
Okänd designer, slagbord, körsbärsträ, enkla grindar, 4 lådor i sarg,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_2543a_8d8562cd433d5fd_lg.jpeg
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
van Voorthuizen, Minke för Cascando, rockhängare, gjuten aluminium och krom, på svärtad fot,  "Tango 5",_2544a_8d8562ce25996c0_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _2546a_8d85644cb01de78_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, dagbädd, svarvade ben med mässingsskoningar, _2553a_8d8565910d0fb74_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Skåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början, dekor av hopplister,_2554a_8d856592a4ef823_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stolar, 1 par, skuren och bonad alm, allmogearbeten, 1800-talets 1 hälft, _2556a_8d8565960e72997_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuren och bonad alm, allmogearbeten, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snedklaffssekretär, teak, 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken små lådor och rum, _2584a_8d8589ee5101a50_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, snedklaffssekretär, teak, 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken små lådor och rum,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Stolar, 1 par, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _2586a_8d8589e5cb733ca_lg.jpeg
Stolar, 1 par, björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny, gustaviansk stil, delvis 1800-tal, dekor av tandsnitt, 2 lådor, _2598a_8d858c10d9be3eb_lg.jpeg
Byrå, mahogny, gustaviansk stil, delvis 1800-tal, dekor av tandsnitt, 2 lådor,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Conran, Sir Terence för The Conran Shop, soffbord med undre tidskriftshylla, ljus ek, _2576a_8d8589ebab7e730_lg.jpeg
Conran, Sir Terence för The Conran Shop, soffbord med undre tidskriftshylla, ljus ek,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hilton, Matthew för Sheridan Coakley Products (SCP), soffa, ljus läderklädsel, Balzac_2643a_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Okänd designer, bokhylla, valnöt_2648a_lg.jpeg
Okänd designer, bokhylla, valnöt
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _2649a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Okänd designer, buffet med vitrindörrar, fur, _2650a_lg.jpeg
Okänd designer, buffet med vitrindörrar, fur,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, skuren mahogny, _2682a_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heath, Ditte & Adrian för France & Son, pall, ek med lös textilklädd dyna,_2703a_8d85b08c11bd77d_lg.jpeg
Heath, Ditte & Adrian för France & Son, pall, ek med lös textilklädd dyna,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Andersen, Johannes för C F Christensen (CFC), Silkeborg, tillskriven, soffbord, teak med mässingsbeslag och undre, rottingklädd tidskriftshylla, _2704a_8d85b0e6a7ba96f_lg.jpeg
Andersen, Johannes för C F Christensen (CFC), Silkeborg, tillskriven, soffbord, teak med mässingsbeslag och undre, rottingklädd tidskriftshylla,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Stouby, armstolar, 1 par, böjträ med ljusbrun skinnklädsel, 1960-tal,_2706a_8d85b08e5d9c9cc_lg.jpeg
Okänd designer för Stouby, armstolar, 1 par, böjträ med ljusbrun skinnklädsel, 1960-tal,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_2707a_8d85b093930d2d1_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd dansk möbeldesigner, 1950-60-tal, väggskåp, palisander med rottingklädd skjutdörr och spegel,_2708a_8d85b0948f0a7cb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur, _2709a_8d85b095ea0217e_lg.jpeg
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Glasmäster i Markaryd, 1960-70-tal, bänk, fur, _2710a_8d85b09732c7d14_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Toilettebord samt 1 par nattygsbord, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2712a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, toilettebord, vitlackerat trä, _2713a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2714a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_2717a_8d85b0e7c0290ba_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,_2718a_8d85b0e8f826231_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK