Okänd designer, brickbord, 2 st, metall, modern tillverkning,_2909a_8d85f948920a844_lg.jpeg
Okänd designer, brickbord, 2 st, metall, modern tillverkning,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, brickbord, patinerad metall, modern tillverkning,_2910a_8d85f9d5941680a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, sk Emmafåtölj, svarvad valnöt med heltäckande, djuphäftad klädsel,_2919a_8d85f9b7b18c64c_lg.jpeg
Fåtölj, sk Emmafåtölj, svarvad valnöt med heltäckande, djuphäftad klädsel,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Isakssons, Habo, hatthylla, trä och metall, 1960-70-tal,_2920a_8d85fa69e41ec30_lg.jpeg
Okänd designer för Isakssons, Habo, hatthylla, trä och metall, 1960-70-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Matsalsstolar, 6 st, lackerat trä, senbarockstil, K A Roos Helsingborg_2923a_8d85fd57db0645a_lg.jpeg
Matsalsstolar, 6 st, lackerat trä, senbarockstil, K A Roos Helsingborg
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Matbord med klaffar, lackerat trä, senbarockstil, K A Roos, Helsingborg,_2924a_8d85fd5abce55e1_lg.jpeg
Matbord med klaffar, lackerat trä, senbarockstil, K A Roos, Helsingborg,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord, mässing med rökfärgad glasskiva,_2942a_8d85fd56718cf32_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord, mässing med rökfärgad glasskiva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pall, svarvat och bonat trä med mässingsstiftat tyg, _2944a_8d85fd6b5e1f2ea_lg.jpeg
Pall, svarvat och bonat trä med mässingsstiftat tyg,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för Søborg Møbelfabrik, tillskrivna, hyllsektioner, 4 st, massiv körsbär,_2945a_8d85fc959aba433_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Cane-Line, utemöbel, konstrotting, Lansing, bord samt 4 stolar,_2946a_8d85fcb14ff4feb_lg.jpeg
Okänd designer för Cane-Line, utemöbel, konstrotting, Lansing, bord samt 4 stolar,
Slutpris8 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Okänd designer, veranda/utemöbel, 5 delar, brännlackerad metall, _2947a_8d85fcba756f5d5_lg.jpeg
Okänd designer, veranda/utemöbel, 5 delar, brännlackerad metall,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, soffbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft, _2948a_8d85fcbe2a5ff89_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, soffgrupp, 3 delar, bonad bok med heltäckande, djuphäftad, blå ylleklädsel, _2956a_8d85fdacf180e18_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, soffgrupp, 3 delar, bonad bok med heltäckande, djuphäftad, blå ylleklädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, böjträ med brun konstläderklädsel, _2957a_8d85fdaad66d25a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, böjträ med brun konstläderklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergèrer, 1 par, skuren och bonad bok med grön plyschklädsel, _2958a_8d85fdd0d543d8b_lg.jpeg
Bergèrer, 1 par, skuren och bonad bok med grön plyschklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lampbord, 1 par, bambu och rotting med frostad glasskiva, _2971a_8d85fdcf368896b_lg.jpeg
Lampbord, 1 par, bambu och rotting med frostad glasskiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _2982a_8d8607741231c3c_lg.jpeg
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _3031a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _3032a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Heath, Ditte & Adrian för France & Sön, pall, ek med mönstrad textilsits, _3036a_8d860aa9859cea1_lg.jpeg
Heath, Ditte & Adrian för France & Sön, pall, ek med mönstrad textilsits,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdsstolar, 6 st, teak, 2000-tal,_3039a_8d860a143c95a61_lg.jpeg
Trädgårdsstolar, 6 st, teak, 2000-tal,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Däckstol, teak, Classic Garden AB, Göteborg, _3040a_8d860a0877dccea_lg.jpeg
Däckstol, teak, Classic Garden AB, Göteborg,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3041a_8d8609f60b57831_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Vilstolar, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3042a_8d860a12c2108ea_lg.jpeg
Vilstolar, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3043a_8d860a065fb1027_lg.jpeg
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3044a_lg.jpeg
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3049a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900_3052a_lg.jpeg
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, bemålat trä, så kallade Bellmansstolar, sengustavianska/empire, 1800-talets 1 hälft, _3054a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Stol, skuren och bonad alm, 1800-talets 2 hälft, _3056a_8d860a168ea0b5a_lg.jpeg
Stol, skuren och bonad alm, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sybord, mahogny och körsbär (?), 1800-talets 2 hälft, uppfällbart lock med intarsiadekor av musikaliska attribut varunder inredning med spegel och små fack,_3077a_lg.jpeg
Sybord, mahogny och körsbär (?), 1800-talets 2 hälft, uppfällbart lock med intarsiadekor av musikaliska attribut varunder inredning med spegel och små fack,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 pat, betsat böjträ med brun konstläderklädsel,_3083a_8d8609c02d68b95_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 pat, betsat böjträ med brun konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Stolar, 1 par samt bord, skuren och bonad björk och mahogny, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft,_3093a_8d8609c63c1ec07_lg.jpeg
Stolar, 1 par samt bord, skuren och bonad björk och mahogny, nyrokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterhylla/piedestal, bronserat trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,_3097a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _3100a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sittkäpp, svarvad bok och läder, _3116a_8d860a5e23eb81d_lg.jpeg
Sittkäpp, svarvad bok och läder,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sittkäpp, svarvad bok och läder, _3117a_8d860a5d3fa9047_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Johansson Design, Markaryd, barstol, stål med svart konstläderklädsel, _3118a_8d860a5c01f1f96_lg.jpeg
Okänd designer för Johansson Design, Markaryd, barstol, stål med svart konstläderklädsel,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, soffbord, härdat glas, _3119a_8d860a6310cbe76_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, soffbord, härdat glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Armstol, skuret och förgyllt trä och stuck, Louis XVI-stil, 1900-talets början,_3120a_8d860a6418405d0_lg.jpeg
Armstol, skuret och förgyllt trä och stuck, Louis XVI-stil, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffgrupp, 4 delar, bonad björk, 1920-30-tal, mönstrad plyschklädsel med mässingsstift,_3122a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,  _3123a_lg.jpeg
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, pall, bonad bok, _3131a_8d860a975417cd1_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, pall, bonad bok,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _3177a_lg.jpeg
808
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal, _3183a_lg.jpeg
814
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par samt taburett, bonad björk med mässingsbeslag, biedermeierstil, 1900-talets början, _3185a_lg.jpeg
816
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK