Qvarsebo, Mikael, olja, kattansikte, signerad, 16 x 21 cm, monterad på sparbössa (!) i plexiglas,_2366a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Ordförandeklubba, palisander med silvermontage, stämplad Markströms Uppsala 1971, _2369a_8d8527110d66d23_lg.jpeg
Slutpris3 600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Etui med schackpjäser, delvis bonat trä, 1900-talets 2 hälft,_2372a_8d85270d8a3c516_lg.jpeg
Etui med schackpjäser, delvis bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lawn Bowlsklot, 1 par, bakelit, Henselite Championship, Australien 1960-tal, _2374b_8d85279b86cf2f8_lg.jpeg
Lawn Bowlsklot, 1 par, bakelit, Henselite Championship, Australien 1960-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2382a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, skrivställ, tenn, dekor av stiliserad hjort,_2385b_8d8533c16abac3a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Äggsax, delvis förgyllt nysilver, 1900-talets 1 hälft, 1 öga med infattad, röd sten, _2386a_8d8533c041e2b36_lg.jpeg
Äggsax, delvis förgyllt nysilver, 1900-talets 1 hälft, 1 öga med infattad, röd sten,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Romberg, Erik Jacob, minnestavla, akvarell och tusch, Minne av födelsedagen Lotta Iwersson född den 12 Juli 1860, _2387a_8d8533bf1ee77e0_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Skulpturer, 1 par, skuret och delvis bemålat trä, Polynesien (?), 1900-talets 2 hälft,_2392a_8d8533bd674514d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lockask (för handskar?) för väggmontage, driven koppar, nyklassicism, 1900-talets början, _2393a_8d8533bbf58db68_lg.jpeg
Lockask (för handskar?) för väggmontage, driven koppar, nyklassicism, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm_2394a_8d8533ba99e8d8c_lg.jpeg
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, 1 + 4 + 6 delar;  bricka, plast Teheran, dia 31 cm, _2400a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen, _2411a_8d8540a122310e7_lg.jpeg
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kryddburkar, 6 st, grönglaserad keramik med teaklock, Töreboda, 1950-60-tal, teaklock från Karl Holmberg, Götene, _2419a_8d8540955fa6048_lg.jpeg
Kryddburkar, 6 st, grönglaserad keramik med teaklock, Töreboda, 1950-60-tal, teaklock från Karl Holmberg, Götene,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge_2422a_8d85412a0c58b07_lg.jpeg
Uniformsjacka för taxichaufför, terylene och ull, Egerton Burnetts Royal Serge
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kandell, John för Källemo, vägghylla, svartlackerat trä, Pilaster, _2435a_8d854149c4131cf_lg.jpeg
Kandell, John för Källemo, vägghylla, svartlackerat trä, Pilaster,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2436a_8d85416896aa2ea_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, serveringsvagn, mässing med dubbla glasskivor, _2437a_8d85416a56a6709_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt, _2438a_8d85411aff064b1_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, fat, glas, Tonga, dekor i svart och brunt,_2439a_8d854118dae49bd_lg.jpeg
Backström, Monica för Kosta Boda, fat, glas, Tonga, dekor i svart och brunt,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, aluminium, kannelerad stam på kvadratisk fot, _2443a_8d85416667bee25_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, aluminium, kannelerad stam på kvadratisk fot,
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klädhängare, bemålat trä, väggmodell, _2444a_8d85414514ae9a0_lg.jpeg
Klädhängare, bemålat trä, väggmodell,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Osram, bordslampa/kandelaber, svärtat smide med 4 olikfärgade glas, _2454a_8d854cfe8ea1fc4_lg.jpeg
Okänd designer för Osram, bordslampa/kandelaber, svärtat smide med 4 olikfärgade glas,
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomsteramplar, 2 st, glaserat lergods,_2461a_8d854d7c4e0d41b_lg.jpeg
Okänd designer för Uppsala Ekeby, blomsteramplar, 2 st, glaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, prydnadskanna/paraplyställ, mässing, dekor av vridna godronner,_2463a_8d854d7eed1ae21_lg.jpeg
Okänd designer, prydnadskanna/paraplyställ, mässing, dekor av vridna godronner,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, _2465a_8d854d8189fc985_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor, _2466a_8d854d82bd1f19d_lg.jpeg
Blomsterpiedestal, svarvat trä, sekelskiftet 1900, bambuimiterande dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Filmkamera, Bolex Paillard L8, 1940-50-tal, _2478a_8d854d95b4888d5_lg.jpeg
Filmkamera, Bolex Paillard L8, 1940-50-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, takkrona till 4 ljus, svärtat smide, _2481a_8d854ddc13617d5_lg.jpeg
Okänd designer, takkrona till 4 ljus, svärtat smide,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Starck, Philippe för Alessi, citruspress, Juice Salif Gold, _2488a_8d854dce1ab9638_lg.jpeg
Starck, Philippe för Alessi, citruspress, Juice Salif Gold,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing med etsad glaskupa, Gusum, så kallad Kulserie, sekelskiftet 1900,_2490a_8d85568ab4587bc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Skrivbordsuppsats, 5 delar mässing, Gusum, så kallad Kulserie, sekelskiftet 1900, _2491a_8d855689b7f27ce_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn och trä, Stavsjö Bruk, _2492a_8d85567a9693e13_lg.jpeg
Prydnadskanon, gjutjärn och trä, Stavsjö Bruk,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Holger M Nielsen, Glostrup (HMN), läs/sängbord, krom med palisanderskivor, 1950-60-tal,_2499a_8d8557a46bb2c59_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Birtwell, Celia för Wild & Wolf, Pretty Woman Garden Tool Set, handgrep och spade, lackerad aluminium,_2513a_8d8559b32a7247e_lg.jpeg
Birtwell, Celia för Wild & Wolf, Pretty Woman Garden Tool Set, handgrep och spade, lackerad aluminium,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Urnor, 1 par, terrakotta, _2518a_8d8559a7acd7fcb_lg.jpeg
Urnor, 1 par, terrakotta,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _2524a_8d8559f02dc34ba_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581, design 2001,_2525a_8d8559ef41463b6_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581, design 2001,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV med inbyggd DVD på motordrivet stativ BeoVision 7 32# med BeoLab 7.1 aktiv högtalare, _2526a_8d855a7a2d7dc50_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV med inbyggd DVD på motordrivet stativ BeoVision 7 32# med BeoLab 7.1 aktiv högtalare,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,_2527a_8d855a78b14c6db_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Nåldyna, svarvat trä med sammet och pärlstickning, 1800-talets 2 hälft,_2530a_8d855a6b436b418_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
3 delar Alessi; kaffburk Kalisto 03, design Clare Brass, Kettle 9091 design Richard Sapper samt fruktkorg 370, design Ufficio Tecnico_2531a_8d855a6a60539c1_lg.jpeg
3 delar Alessi; kaffburk Kalisto 03, design Clare Brass, Kettle 9091 design Richard Sapper samt fruktkorg 370, design Ufficio Tecnico
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Urna, svärtat gjutjärn, dekor av godronner,_2532a_8d855a65839003e_lg.jpeg
Urna, svärtat gjutjärn, dekor av godronner,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Förvarings/transportsäck för mattor, juteväv, Märta Måås Fjetterström, _2533a_8d855a667134952_lg.jpeg
Förvarings/transportsäck för mattor, juteväv, Märta Måås Fjetterström,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Motionscykel Master B4140,_2535a_8d855a985f02a8e_lg.jpeg
Motionscykel Master B4140,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Svepask/hattask, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, dekor av blommor,_2536a_8d855a996cd9736_lg.jpeg
Svepask/hattask, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, dekor av blommor,
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall, _2537a_8d855a9bb00d7bd_lg.jpeg
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, serveringsvagn, brännlackerad metall med rottingimiterande plastflätning,_2538a_8d855a9efe951ed_lg.jpeg
Okänd designer, serveringsvagn, brännlackerad metall med rottingimiterande plastflätning,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK