Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _2964a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_2965a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _2966a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_2967a_lg.jpeg
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_2968a_lg.jpeg
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_2969a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, cigarrskrin, patinerad metall, så kallad Diskometall, modellnummer 1603,_2974a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _2982a_8d8607741231c3c_lg.jpeg
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace, _2992a_lg.jpeg
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus, _3007a_lg.jpeg
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett, _3013a_lg.jpeg
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_3018a_8d860a050572fe0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Transportlåda, aluminium, Alubox PRO A081, _3020a_8d8608178409c15_lg.jpeg
Transportlåda, aluminium, Alubox PRO A081,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, skål, patinerad brons, art-déco, 1920-tal, _3024a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Larson, Gunnar för Gustavsberg, askkopp, orange melamin, Kulan, design 1969, medföljer skål, Bangkokteak, _3025a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Koffert, oljepapp och trä, så kallad Amerikakoffert,_3027a_8d8608112ce43bc_lg.jpeg
Koffert, oljepapp och trä, så kallad Amerikakoffert,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft, _3028a_8d860819c20f86e_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingklätt trä, 1910-20-tal, oktogonal, _3029a_8d860813d0e39f3_lg.jpeg
Väggspegel, mässingklätt trä, 1910-20-tal, oktogonal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3041a_8d8609f60b57831_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3043a_8d860a065fb1027_lg.jpeg
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, vas med hänklar, patinerad metall så kallad Diskometall,_3046a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,_3051a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, bronserat och bemålat trä och pastellage, 1920-30-tal, dekor av mansprofil mm,_3055a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,_3057a_8d8609ea435a62b_lg.jpeg
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tråg, trä, 1900-tal, _3069a_8d8609dc630ea3f_lg.jpeg
Tråg, trä, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för GAB, cigarettburk samt tändsticksaskhållare, patinerad brons, dekor av nakna personer_3073a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kanna med lock, så kallad "Snuff Taker Toby Jug", blåglaserat stengods, England, 1800-tal, dekor av stående man med snusdosa_3074a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,_3075a_lg.jpeg
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, delvis blått glas med bronsmontage, senemoire, 1800-talets mitt, 4 ljushållare, dekor av blommor mm,_3079a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt, _3095a_8d860a6b638abb1_lg.jpeg
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, _3099a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsdekorationer, 6 + 6 st samt serviettringar, 15 st, svarvat och lackerat trä, dekor av fåglar mot blå och förgylld fond, _3102a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, empire, 1800-talets 1 hälft eller mitt,_3104a_8d860a6d2cdf4ad_lg.jpeg
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, empire, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets mitt, _3105a_8d860a6f4948b47_lg.jpeg
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor, empirestil, 1900-talets mitt,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42, _3106a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kamera i etui, _3109a_lg.jpeg
Kamera i etui,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, handdukshängare, metall, modern tillverkning,_3115a_8d860a65917b891_lg.jpeg
Okänd designer, handdukshängare, metall, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag, _3124a_lg.jpeg
Okänd tysk designer, skål, glaserat lergods med plastlindat rottinghandtag,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, svartlackerat och bronserat trä och stuck, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, medföljer konsol,_3129a_8d860a8e2ce7b90_lg.jpeg
Spegel, svartlackerat och bronserat trä och stuck, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, medföljer konsol,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väska, svart läder, Prada Bauletto modell BR3107, Daino Print, axelrem, dustbag samt certifikat medföljer,_3140a_8d861383b4262e0_lg.jpeg
771
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Golfbag med 14 klubbor, King Cobra, Wilson, MacGregor mm_3141a_8d8613671c4584e_lg.jpeg
Golfbag med 14 klubbor, King Cobra, Wilson, MacGregor mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skohorn med snördragare, stål och ivorine med bärnstensmontage, Viktorianskt, sekelskiftet 1900,_3143a_8d86138a77817f9_lg.jpeg
Skohorn med snördragare, stål och ivorine med bärnstensmontage, Viktorianskt, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre husgeråd, _3154a_8d862073c47f0b1_lg.jpeg
Parti äldre husgeråd,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre sparbössor samt kassaskåp,_3155a_8d8616c2204c41a_lg.jpeg
Parti äldre sparbössor samt kassaskåp,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre leksaker och spel, _3156c_8d8616c09b5a1ab_lg.jpeg
Parti äldre leksaker och spel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver,  Aurora, cirka 110 delar,_3159a_8d8616b8f68c804_lg.jpeg
Matbesticksuppsättning, nysilver, Aurora, cirka 110 delar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salomonsen, Axel, tändsticksasksfodral, teak med intarsiadekor av segelbåt i sterlingsilver, stämpelsignerad,_3161a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lockstop, fajans med tennmontage, möjligen Thüringen, 1700-tal, kinesicerande dekor i famille-verte-imiterande färger, _3162a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK