Serveringsbricka med lös benställning, lackerad metall, _2539a_8d855a9ff1aef52_lg.jpeg
Serveringsbricka med lös benställning, lackerad metall,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Surroundsystem, Bose PS3-2-1 III Powered Speaker System,_2541a_8d8562ca091517f_lg.jpeg
Surroundsystem, Bose PS3-2-1 III Powered Speaker System,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
van Voorthuizen, Minke för Cascando, rockhängare, gjuten aluminium och krom, på svärtad fot,  "Tango 5",_2544a_8d8562ce25996c0_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Digsmed, Flemming & Nissen, Richard för Nissens Träfabrik/Bodum, knivblock, bok och lackerad metall, medföler 5 Globalknivar samt 1 WMF, _2545a_8d85644e97a50d4_lg.jpeg
Digsmed, Flemming & Nissen, Richard för Nissens Träfabrik/Bodum, knivblock, bok och lackerad metall, medföler 5 Globalknivar samt 1 WMF,
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _2546a_8d85644cb01de78_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Matbestick, 36 delar, rostfritt stål, Villeroy & Boch Oscar,_2549a_8d85644a1b18f96_lg.jpeg
Matbestick, 36 delar, rostfritt stål, Villeroy & Boch Oscar,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd mästare, 17-1800-tal, fat, 1 par, tenn, slät modell,_2558a_8d856598ff2aba6_lg.jpeg
Okänd mästare, 17-1800-tal, fat, 1 par, tenn, slät modell,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Urna, mässing med inrusteringar i koppar och silver, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar i träd,_2559a_8d8566034da7128_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jeppesen, Anni Rigmor för Aluminia, ishink, fajans med rottinghandtag, _2565a_8d85660dcd4bffc_lg.jpeg
Jeppesen, Anni Rigmor för Aluminia, ishink, fajans med rottinghandtag,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tallrikar, 1 par, tenn, 1800-talets mitt, slät modell, brätte med skrodad dekor av växter samt initialer JCW_2574a_8d85664f71e3507_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Aalto, Alvar efter honom/Pentagon Design för iittala, skål, rostfritt stål, Aalto Bowl, _2589a_8d858a4e8e46af8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dockstol/bil, svarvad björk, Leko Gemla, 19560-70-tal, _2590a_8d858a49f9b0e26_lg.jpeg
Dockstol/bil, svarvad björk, Leko Gemla, 19560-70-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Visitkortsalbum med visitkort, sekelskiftet 1900, fotograferade av Mathilda Ranch, Sofie Bökman, Lina Jonn med flera,_2592a_8d858bb6ad5b5b1_lg.jpeg
Visitkortsalbum med visitkort, sekelskiftet 1900, fotograferade av Mathilda Ranch, Sofie Bökman, Lina Jonn med flera,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Sällskapsspel, Varuhuset, Fritzes förlag, 1950-tal, _2593a_8d858a46b27b3ce_lg.jpeg
Sällskapsspel, Varuhuset, Fritzes förlag, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Eriksson, Knut, egen verkstad, Eskilstuna, kaffeservis, 4 delar, koppar och mässing, jugend, omkring 1910,_2594a_8d858bb80643e6a_lg.jpeg
Eriksson, Knut, egen verkstad, Eskilstuna, kaffeservis, 4 delar, koppar och mässing, jugend, omkring 1910,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson, _2596a_8d858bb99687284_lg.jpeg
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace, _2597a_8d858c016b55ca6_lg.jpeg
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för ITM Ltd, projektionsskärm, Deltascreen, i originalväska från Saville, l 170 cm,_2575a_8d8589ea324f0b1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, CD-ställ, rostfritt stål på fot i brännlackerad metall, specialbeställd för att matcha Bang & Olufsens 8000-serie,_2577a_8d8589e8f8df59a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, barometer, _2614a_8d85974aad4f308_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, barometer,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2625a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jakobson, Hans Agne, Markaryd, skärm till bordslampa, trä, metall och glas, _2629a_lg.jpeg
Jakobson, Hans Agne, Markaryd, skärm till bordslampa, trä, metall och glas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek, _2630a_lg.jpeg
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _2634a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus, _2635a_lg.jpeg
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_2644a_lg.jpeg
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui, _2651a_lg.jpeg
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal, _2654a_lg.jpeg
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsspegel, bronserat gjutjärn, 1800-talets slut, dekor av kungakrona, fanor mm,_2660a_8d85987644b5eb8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _2665a_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _2666a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Leksaksbil, litograferad plåt, ambulans, Schuco Varianto-Sani, modellnummer 3043, Tyskland 1950-tal, l 11 cm_2668a_8d8598933efdd27_lg.jpeg
Leksaksbil, litograferad plåt, ambulans, Schuco Varianto-Sani, modellnummer 3043, Tyskland 1950-tal, l 11 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti leksaker, litograferad metall, 1950-60-tal, brandbil TN Nomura Fire Department No 7, 1 Politoys "Paperino" (Kalle Anka), modellnummer 554, Italien samt 1 TPS (Toplay), järnväg Shuttle Zoo Train_2673a_8d85a21e315a496_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft_2681a_lg.jpeg
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kaminuppsats, 3 delar, marmor och förgylld metall, eklekticerande stil, 1800-talets slut, kaminur samt kandelabrar till 6 ljus,_2685a_8d85a36d53a7b8b_lg.jpeg
Kaminuppsats, 3 delar, marmor och förgylld metall, eklekticerande stil, 1800-talets slut, kaminur samt kandelabrar till 6 ljus,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, miniatyrljusstakar, 4 st, mässing, modell L 125, h 4,5 cm,_2694a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Axelväska/portfölj, brunt läder med mässingsbeslag, The Bridge, Florens, _2696a_8d85afe5372361c_lg.jpeg
Axelväska/portfölj, brunt läder med mässingsbeslag, The Bridge, Florens,
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Kexburk, nysilver med glasinsats, 1910-20-tal, _2699a_8d85afe8568629e_lg.jpeg
Kexburk, nysilver med glasinsats, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dragspel i låda, Ligna, 1900-talets 1 hälft,_2700a_8d85afeaa811e74_lg.jpeg
Dragspel i låda, Ligna, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas, _2722a_8d85b107befe2e4_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca, _2723a_8d85b108c6af505_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, vägghängd förvaring, canvas med läderdetaljer,_2728a_8d85b1e3f52c48f_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, vägghängd förvaring, canvas med läderdetaljer,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall, _2732a_8d85bb09d36580e_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _2733a_8d85bb0b0120450_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil/leksaksbil, litograferad plåt och plast, Texaco Jet Fuel Truck, Park Plastics Co Linden New Jersey, 1960-talets slut,_2745a_8d85be83bf037c2_lg.jpeg
Modellbil/leksaksbil, litograferad plåt och plast, Texaco Jet Fuel Truck, Park Plastics Co Linden New Jersey, 1960-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, kromad och lackerad metall, genombruten, _2767a_8d85be827a3bbea_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gitarr, palisander med flera träslag, Lucena Torento, Herencia Spanien, 1900-talets 1 hälft, etikettsignerad,_2768a_8d85be7f9219b09_lg.jpeg
Gitarr, palisander med flera träslag, Lucena Torento, Herencia Spanien, 1900-talets 1 hälft, etikettsignerad,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft, _2769a_8d85be837044b3a_lg.jpeg
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK