Serveringsbricka med lös benställning, lackerad metall,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Surroundsystem, Bose PS3-2-1 III Powered Speaker System,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Digsmed, Flemming & Nissen, Richard för Nissens Träfabrik/Bodum, knivblock, bok och lackerad metall, medföler 5 Globalknivar samt 1 WMF,
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Matbestick, 36 delar, rostfritt stål, Villeroy & Boch Oscar,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd mästare, 17-1800-tal, fat, 1 par, tenn, slät modell,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jeppesen, Anni Rigmor för Aluminia, ishink, fajans med rottinghandtag,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dockstol/bil, svarvad björk, Leko Gemla, 19560-70-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Visitkortsalbum med visitkort, sekelskiftet 1900, fotograferade av Mathilda Ranch, Sofie Bökman, Lina Jonn med flera,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Sällskapsspel, Varuhuset, Fritzes förlag, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Eriksson, Knut, egen verkstad, Eskilstuna, kaffeservis, 4 delar, koppar och mässing, jugend, omkring 1910,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Lundin & Lindberg, vas, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, barometer,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jakobson, Hans Agne, Markaryd, skärm till bordslampa, trä, metall och glas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stenyxa, flinta, lösfynd från neolitikum, 2-4.000 för Kristus,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Leksaksbil, litograferad plåt, ambulans, Schuco Varianto-Sani, modellnummer 3043, Tyskland 1950-tal, l 11 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti leksaker, litograferad metall, 1950-60-tal, brandbil TN Nomura Fire Department No 7, 1 Politoys "Paperino" (Kalle Anka), modellnummer 554, Italien samt 1 TPS (Toplay), järnväg Shuttle Zoo Train
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kaminuppsats, 3 delar, marmor och förgylld metall, eklekticerande stil, 1800-talets slut, kaminur samt kandelabrar till 6 ljus,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Axelväska/portfölj, brunt läder med mässingsbeslag, The Bridge, Florens,
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Kexburk, nysilver med glasinsats, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dragspel i låda, Ligna, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och mocca,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, vägghängd förvaring, canvas med läderdetaljer,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak och svartlackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil/leksaksbil, litograferad plåt och plast, Texaco Jet Fuel Truck, Park Plastics Co Linden New Jersey, 1960-talets slut,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, kromad och lackerad metall, genombruten,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gitarr, palisander med flera träslag, Lucena Torento, Herencia Spanien, 1900-talets 1 hälft, etikettsignerad,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Luta, fur och fruktträ, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK