5 Gate, Simon för Orrefors, vas, svagt gråtonad glasmassa med diamantslipad dekor,

3197a_8d86488fd5d7127_med.jpeg
  • 3197a_8d86488fd5d7127_sm.jpeg
  • 3197b_8d86488fdfcacf0_sm.jpeg
  • 3197c_8d86488fd39f918_sm.jpeg

funkis, signerad och numrerad GE 177 (1931), h 19 cm

Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK