Okänd konstnär, 18-1900-tal, olja, utsikt från Posillipo mot Castel' Ovo med Vesuvius i fonden,_3577a_8d87053723207de_lg.jpeg
Okänd konstnär, 18-1900-tal, olja, utsikt från Posillipo mot Castel' Ovo med Vesuvius i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, lokomotivet LNER "Queen of the Scots",_3578a_8d8705382c4474b_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, olja, lokomotivet LNER "Queen of the Scots",
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder, _3628a_8d8737fe826500e_lg.jpeg
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Karl, färglito, Vaxholmsbåt, _3629a_8d87380020510cf_lg.jpeg
Höglund, Karl, färglito, Vaxholmsbåt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, koposition med kvinnoansikte,_3630a_8d873801419902d_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, koposition med kvinnoansikte,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agostini, Tony, färgito, stilleben,_3631a_8d8738020a35af8_lg.jpeg
Agostini, Tony, färgito, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, 'New York', _3632a_8d8740a04cc2b60_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, 'New York',
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Panitzsch, Robert, olja, interiör med läsande kvinna, _3642a_8d8738747ce0b38_lg.jpeg
Panitzsch, Robert, olja, interiör med läsande kvinna,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Frifarare, Arne, olja, komposition med medeltida stad, signerad,_3645a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,_3647a_lg.jpeg
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna, _3648a_8d874158b7efd3d_lg.jpeg
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Nash, Jörgen, färglito, "Vingeslag over vandet",_3666a_8d8743fa425f3c4_lg.jpeg
Nash, Jörgen, färglito, "Vingeslag over vandet",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Liljebladh, Birgitta, etsning, figurkomposition,_3668a_8d8743f2c7a40c9_lg.jpeg
Liljebladh, Birgitta, etsning, figurkomposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "I kostallet", signerad och daterad 82,_3669a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, Stenbrottets andar I,_3706a_8d87439ee60d7e0_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito, Stenbrottets andar I,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad_3711a_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

_3760a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Lundh, Peter P, fotografier, 8 st, inramade, 1900-talets början,_3764a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Nell, Eugen, gouache, kvinnoporträtt, signerad Nell och daterad 1956,_3772a_lg.jpeg
Nell, Eugen, gouache, kvinnoporträtt, signerad Nell och daterad 1956,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad, _3773a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Cheval de la Mort (Horse of Death) 1983, tryckt signatur,_3783a_8d874f895885a6f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,_3784a_8d874f8a45d132b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,_3785a_8d874f88421bb16_lg.jpeg
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, "Céramica"_3786a_8d874f93f328a09_lg.jpeg
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, "Céramica"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,_3826a_lg.jpeg
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,_3827a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Smetana, Monica, olja, lekande barn, _3841a_8d8750e14d0dead_lg.jpeg
Smetana, Monica, olja, lekande barn,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand, _3842a_8d8750e2586888f_lg.jpeg
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Engelfelt, Frederik, olja, motiv från espergärde mot Helsingör med Kronborg Slott i fonden,_3843a_8d8750e3aa1fb1b_lg.jpeg
Engelfelt, Frederik, olja, motiv från espergärde mot Helsingör med Kronborg Slott i fonden,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilson, Severin, olja, sommarlandskap med höns och höstackar, _3844a_8d8750d6de8ec82_lg.jpeg
Nilson, Severin, olja, sommarlandskap med höns och höstackar,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, _3845a_8d8750d8af7c1e0_lg.jpeg
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Norrgren, Maja, olja, skogsparti, _3846a_8d8750ea0f51469_lg.jpeg
Norrgren, Maja, olja, skogsparti,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _3849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets 1 hälft eller mitt, olja, porträtt av flicka med blommor, _3850a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, Torso, _3854a_8d875136581b03e_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, Torso,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Tång - Stormfynd",_3856a_lg.jpeg
Ring, Ragnar, olja, "Tång - Stormfynd",
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,_3857a_lg.jpeg
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, "1ª Mostra Internacional d´Art, Homenatge a Joan Miró, Granollers 1971",_3858a_8d875137ab3dc4c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,_3859a_8d87511fe51c027_lg.jpeg
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Olson, Axel, färglito, komposition med händer, _3860a_8d875138f6c0ef4_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, komposition med händer,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Almqvist, Ester, sepiateckning, "Motorbåtar på hemväg"_3861a_8d875139e54c35c_lg.jpeg
Almqvist, Ester, sepiateckning, "Motorbåtar på hemväg"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Bert-Johnny, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinnor, _3862a_8d87513afe971e5_lg.jpeg
Nilsson, Bert-Johnny, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinnor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hardaga, Tarik, olja med applikation, dekor av väckarur, signerad och a tergo daterad 03,_3865a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, bild från dansk-svensk militärövning, _3883a_8d8751f1c889d87_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, bild från dansk-svensk militärövning,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet, _3889a_8d87520eb048841_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet, _3890a_8d87520fbc3f17a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik, _3891a_8d875210f2ea034_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré, _3892a_8d875209fb4e9f6_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK