Okänd konstnär, 1700-tal, olja, George I av Storbritannien med Strumpebandsordens insignier._3194a_8d86488a2f82e74_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, George I av Storbritannien med Strumpebandsordens insignier.
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Zelig, Louis, brosch (!), bemålat porslin, dekor av fabeldjur,_3244a_8d86937bb4f09ef_lg.jpeg
Zelig, Louis, brosch (!), bemålat porslin, dekor av fabeldjur,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,_3247a_8d869480f812804_lg.jpeg
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Cers-Winberg. Edna, batiktryck, stående dam,_3272a_8d86a0cb4dbc847_lg.jpeg
Cers-Winberg. Edna, batiktryck, stående dam,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Bror, olja, landsväg med kärra,_3280a_8d86a0fbdba08a5_lg.jpeg
Jönsson, Bror, olja, landsväg med kärra,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne", _3281a_8d86a11384efe65_lg.jpeg
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hamborn, Axel, olja, Bornholm, _3282a_8d86a115faa89c2_lg.jpeg
Hamborn, Axel, olja, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Lars, olja, Man i båt, osignerad, 65 x 116 cm,_3294a_8d86a13ed77a750_lg.jpeg
Johansson, Lars, olja, Man i båt, osignerad, 65 x 116 cm,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Lars, olja, Dagens fångst, osignerad, 87 x 65 cm_3295a_8d86a13e2ac0b87_lg.jpeg
Johansson, Lars, olja, Dagens fångst, osignerad, 87 x 65 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oppenheimer, Leona, olja, blomsterstilleben, signerad,_3296a_8d86a16904cc40e_lg.jpeg
Oppenheimer, Leona, olja, blomsterstilleben, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Grovens, Harald, olja, stilleben med hummer,_3297a_8d86a17c82a6370_lg.jpeg
Grovens, Harald, olja, stilleben med hummer,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lanje, Viking, olja, Spansk by vid Medelhavet, _3298a_8d86a16a6e4ed08_lg.jpeg
Lanje, Viking, olja, Spansk by vid Medelhavet,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Nils, gouache på arabisk tidning, komposition, _3299a_8d86a174f502918_lg.jpeg
Johansson, Nils, gouache på arabisk tidning, komposition,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jonson, Sven, färglito, Vesper, _3306a_8d86a0e65a32e78_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, Vesper,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixson, Sven (X:et), gouache, ryssjorna torkas - motiv från Grötvik,_3307a_8d86a0ec1ef4b9d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Strüwer, Ardy, olja, "Fjärilsätaren/Butterflyeater from Ibiza",_3309a_8d86a102d43d0ae_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, olja, "Fjärilsätaren/Butterflyeater from Ibiza",
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Persson Digman, Greta, textiltryck, "Söndag",_3319a_8d86aa0af1180c4_lg.jpeg
Persson Digman, Greta, textiltryck, "Söndag",
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Digman, Gunilla, textiltryck, motiv efter Erik Axel Karlfeldt,_3320a_8d86aa0bd83483d_lg.jpeg
Digman, Gunilla, textiltryck, motiv efter Erik Axel Karlfeldt,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Smith, Axel, olja, hästar i landskap,_3326a_8d86a9f4b5ea107_lg.jpeg
Smith, Axel, olja, hästar i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kölare, Nils, färgserigrafi, konkret komposition, _3327a_8d86a9f5824912e_lg.jpeg
Kölare, Nils, färgserigrafi, konkret komposition,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Höstpark",_3328a_8d86a9fe1e8f879_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, "Höstpark",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotografisk reproduktion, porträtt at Oskar II i uniform med ordnar,_3338a_8d8711ed85f3999_lg.jpeg
Fotografisk reproduktion, porträtt at Oskar II i uniform med ordnar,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, Hötorget, _3360a_8d86ad34f1ab960_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito, Hötorget,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Antonyi, Imre, olja, komposition, _3366a_8d86ad590133fcc_lg.jpeg
Antonyi, Imre, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Antonyi, Imre, olja, komposition, _3367a_8d86ad59fdce551_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, kattansikte, signerad, 16 x 21 cm, monterad på sparbössa (!) i plexiglas,_3372a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild", _3373a_lg.jpeg
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92, _3390a_lg.jpeg
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matheson, Fredrik, olja, Bekken, _3392a_lg.jpeg
Matheson, Fredrik, olja, Bekken,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Aizpiri, Paul, färglito, kanalparti från Venedig med St Markuskatedralen i fonden, _3393a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brandt, Carl, olja, vinterlandskap, _3406a_8d86b82af37b3f6_lg.jpeg
Brandt, Carl, olja, vinterlandskap,
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Johansson, Arvid, olja, fiskebåt i skymning, _3407a_8d86b829d8c0465_lg.jpeg
Johansson, Arvid, olja, fiskebåt i skymning,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, värdshuset In de Vogelmark vid Huidenvettersplein, Brügge, _3477a_8d86c61946c03d9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hokusai, Katsushika, träsnitt, 3 st, shunga, motiv från en så kallad "Pillow Book",_3490a_8d86f7153e50c71_lg.jpeg
Hokusai, Katsushika, träsnitt, 3 st, shunga, motiv från en så kallad "Pillow Book",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Schmutzer, Jacob Matthias, kopparstick, 3 st, handkolorerade, Alterthümer - Antiquitates - Antiquites I-III, Världens Sju Underverk,_3494a_8d86f7f03c4d088_lg.jpeg
Schmutzer, Jacob Matthias, kopparstick, 3 st, handkolorerade, Alterthümer - Antiquitates - Antiquites I-III, Världens Sju Underverk,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Callot, Jacques, kopparstick, "Ne voila pas de braves messagers Qui vont errants par pays estrangers", omkring 1620,_3502a_8d86f85045592a4_lg.jpeg
Callot, Jacques, kopparstick, "Ne voila pas de braves messagers Qui vont errants par pays estrangers", omkring 1620,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 17-1800-tal, sepiateckning, amerikanska och brittiska fartyg vid kust, _3503a_8d86f84afb930b0_lg.jpeg
Okänd konstnär, 17-1800-tal, sepiateckning, amerikanska och brittiska fartyg vid kust,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Happel, Eberhard Werner, träsnitt, "Der Beylerbey auss Asia zu Pferd und seine Positur im Feldzuge"_3504a_8d86f84ddf3f7a3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bartolozzi, Francesco efter Guercino (egentligen Giovanni Francesco Barbieri), kopparstick, A sacrifice, _3505a_8d86f851ccf3b7d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin, _3507a_8d86f8c1d7ba6c8_lg.jpeg
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1960-70-tal, blandteknik på smörpapper, Uncle Sam, _3508a_8d86f8be7654779_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1960-70-tal, blandteknik på smörpapper, Uncle Sam,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _3510a_8d86f8b94f80cd4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Parti äldre grafik, teckningar mm_3511a_8d86f8b340aeadd_lg.jpeg
Parti äldre grafik, teckningar mm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leloupe Janssen, Nicole, akvarell med täckvitt, sittande dam,_3572a_8d8704b59b17fbb_lg.jpeg
Leloupe Janssen, Nicole, akvarell med täckvitt, sittande dam,
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Guzsik, Odön, olja, Gamla Elisabethbron med Buda slott i fonden - motiv från Budapest,_3573a_8d8704b6b43047f_lg.jpeg
Guzsik, Odön, olja, Gamla Elisabethbron med Buda slott i fonden - motiv från Budapest,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, man med vinbägare,_3574a_8d870532f0a3a9f_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, man med vinbägare,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, blommande träd med Mont Blanc i fonden, _3575a_8d870533f8f1776_lg.jpeg
Okänd italiensk konstnär, olja, blommande träd med Mont Blanc i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bok, Busch, O A, Operabyggnaden i Stockholm. Festskrift i anledning af dess invigning den 19 september 1898,_3576a_8d870535ee60bba_lg.jpeg
Bok, Busch, O A, Operabyggnaden i Stockholm. Festskrift i anledning af dess invigning den 19 september 1898,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK