Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,_3893a_8d875b399f54848_lg.jpeg
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,_3901a_8d875b3869c536d_lg.jpeg
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, I fotogenlampsljus, _3906a_8d875b817292359_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, I fotogenlampsljus,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, olja, komposition, _3907a_8d875b6ba77c1d0_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, olja, komposition,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,_3908a_8d875b6c9bb0648_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bengtsson, Bror Edin, olja, utsikt över Nissan med Halmstad Slott och gamla läroverket,_3909a_8d875b71d90628d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, regnväder,_3910a_8d875b70cb7b19e_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, regnväder,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, Flora Erotica I, _3911a_8d875b6e3ec0edf_lg.jpeg
Kåks, Olle, färgserigrafi, Flora Erotica I,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Koitsu, Tsuchiya, träsnitt, Mt. Fuji from Lake Kawaguchi 1933,_3912a_8d875b6f3b13b25_lg.jpeg
Koitsu, Tsuchiya, träsnitt, Mt. Fuji from Lake Kawaguchi 1933,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Höglund, Erik, olja, Luktpenséer,_3913a_8d875b9fa6cd8af_lg.jpeg
Höglund, Erik, olja, Luktpenséer,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Höglund, Erik, olja, blomsterstilleben, _3914a_8d875ba0c218f13_lg.jpeg
Höglund, Erik, olja, blomsterstilleben,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,_3919a_lg.jpeg
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _3921a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf, _3923a_8d875b69d5a4b79_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning, _3924a_8d875b7fe3ae167_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap, _3925a_8d875b7ebc7b0ff_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Törning, Erik, olja, landskap,_3926a_8d875baf55ad359_lg.jpeg
Törning, Erik, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa, _3927a_8d875bc8379a979_lg.jpeg
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, akvarell, engelsk stadsbild med barn, _3928a_8d875bc6781959d_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, engelsk stadsbild med barn,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Schantz, Philip von, akvatint och linjeetsning, stilleben med kanna,_3929a_8d875bc9952b78d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,_3937a_8d875bf286f4e01_lg.jpeg
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svensson, Wiking, olja, landskap,_3938a_8d875bf377576a5_lg.jpeg
Svensson, Wiking, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Netterblad, Per Olof, akvarell, nakenstudie,_3939a_8d875bf57547190_lg.jpeg
Netterblad, Per Olof, akvarell, nakenstudie,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Törning, Erik, gouache, mor med barn, _3940a_8d875cc491c94d4_lg.jpeg
Törning, Erik, gouache, mor med barn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Erik, färglitografier, 2 st, samramade, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Sankta Birgitta av Vadstena, _3941a_8d875cc5d652a98_lg.jpeg
Olson, Erik, färglitografier, 2 st, samramade, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Sankta Birgitta av Vadstena,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Strid, Hardy, akryl, Meccano med fågel I,_3942a_8d875cc90452b05_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, Meccano med fågel I,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lignell, Sven, olja, Tankar, _3943a_8d875cca2596b92_lg.jpeg
Lignell, Sven, olja, Tankar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lundsfryd, Ole, olja, Christians Kirke, Christianshavn, Köpenhamn, sedd från vallen, _3947a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd spansk (?) konstnär, 1800-tal, olja, historicerande scen,_3950a_8d875d744cd4176_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983, _3951a_8d875cd38c75306_lg.jpeg
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben, _3953a_8d875cc1b157f2f_lg.jpeg
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben, _3954a_8d875cc2b594a3f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus, _3958a_lg.jpeg
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Höglund, Sven Inge, olja, komposition,_3961a_8d875d2dd0f2a9c_lg.jpeg
Höglund, Sven Inge, olja, komposition,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Huss Wallin, Mona, färglito, stadsbild,_3962a_8d875d37b347126_lg.jpeg
770
Huss Wallin, Mona, färglito, stadsbild,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jerken, Erik, olja, kustparti, _3982a_8d875e05e34c1e3_lg.jpeg
Jerken, Erik, olja, kustparti,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Allan, olja, vinterlandskap med storskrakar,_3983a_8d875e08a2ae62d_lg.jpeg
Andersson, Allan, olja, vinterlandskap med storskrakar,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Sven, olja, stilleben med gula rosor,_3984a_8d875e0b2d2d299_lg.jpeg
Johansson, Sven, olja, stilleben med gula rosor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindholm, Kent, akvarell, interiör med katter, _3985a_8d875e1e2b14b46_lg.jpeg
Lindholm, Kent, akvarell, interiör med katter,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Törning, Erik, olja, kustparti,_3986a_8d875e1ff2205aa_lg.jpeg
Törning, Erik, olja, kustparti,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gripenholm, Ulf, färglito, delvis handkolorerad, sittande akt,_3990a_8d875e3c27955fb_lg.jpeg
800
Gripenholm, Ulf, färglito, delvis handkolorerad, sittande akt,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_3994a_lg.jpeg
804
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Miniatyrmålning, gouache på ben, kopia efter Gainsborough (?)_4009a_8d876840ba27920_lg.jpeg
819
Miniatyrmålning, gouache på ben, kopia efter Gainsborough (?)
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Romberg, Erik Jakob, minnestavla, gouache på papper, sign, i sk glasmästarram, minne av Eugenia Pålsson, _4014a_8d876841b1cbecd_lg.jpeg
824
Romberg, Erik Jakob, minnestavla, gouache på papper, sign, i sk glasmästarram, minne av Eugenia Pålsson,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900, _4017a_8d8768316286fda_lg.jpeg
827
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Garreau, L P F efter Van Huysum, Jan, kopparstick, handkolorerat, blomsterstilleben, _4018a_8d8768afb82bf3c_lg.jpeg
828
Garreau, L P F efter Van Huysum, Jan, kopparstick, handkolorerat, blomsterstilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med hus, _4029a_8d8768b743af61a_lg.jpeg
839
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, räv med höna, _4030a_8d8768b25dd7f14_lg.jpeg
840
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, räv med höna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK