Laddar...

Januariauktion

Auktion både online och klassiska slagauktion på Nässsjögatan

Januariauktion
Inkludera avslutade föremål
8d 13h
STJÄRNKIKARE med stativ
240
STJÄRNKIKARE med stativ
Aktuellt bud200 SEK
8d 13h
FLAGGSTÅNGSKNOPP Koppar
241
FLAGGSTÅNGSKNOPP Koppar
Startbud200 SEK
8d 13h
SAMOVAR Rysk
242
SAMOVAR Rysk
Startbud200 SEK
8d 13h
BORDSUR  Jaeger Recital
245
BORDSUR Jaeger Recital
Startbud1 000 SEK
8d 13h
LJUSAMPEL 1900-talets andra hälft
250
LJUSAMPEL 1900-talets andra hälft
Startbud600 SEK
8d 13h
EMALJSKYLT Coca-Cola
255
EMALJSKYLT Coca-Cola
Startbud200 SEK
8d 13h
 EMALJSKYLT Coca-Cola
256
EMALJSKYLT Coca-Cola
Startbud200 SEK
8d 13h
EMALJSKYLT Coca-Cola
257
EMALJSKYLT Coca-Cola
Startbud200 SEK
8d 13h
FILMPROJEKTOR 8 mm
260
FILMPROJEKTOR 8 mm
Startbud200 SEK
8d 13h
OSTFORM 1700- / 1800-tal
261
OSTFORM 1700- / 1800-tal
Startbud200 SEK
8d 13h
BESTICK Bakelit retro 8+8 st
262
BESTICK Bakelit retro 8+8 st
Startbud200 SEK
8d 13h
VÄGGUR Junghans
267
VÄGGUR Junghans
Startbud200 SEK
8d 13h
CHAMPAGNEKYLARE 1 par, aluminium
274
CHAMPAGNEKYLARE 1 par, aluminium
Startbud200 SEK
8d 13h
TIDSSTÄMPEL ERFU Tyskland, 1900-tal
280
TIDSSTÄMPEL ERFU Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
8d 13h
VATTENKANNA Aarnio, Eero för Alessi, vit plast,
283
VATTENKANNA Aarnio, Eero för Alessi, vit plast,
Startbud200 SEK
8d 13h
SKÅLFAT DUBBELT Okänd designer
284
SKÅLFAT DUBBELT Okänd designer
Startbud200 SEK
8d 13h
IKON, äggoljetempera och guld på trä
285
IKON, äggoljetempera och guld på trä
Startbud400 SEK
8d 13h
MINIATYRLJUSSTAKAR 1 par Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
295
MINIATYRLJUSSTAKAR 1 par Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
Startbud200 SEK
8d 13h
VIKTSATS, mässing, 1800-talets 1 hälft, datering 1826
298
VIKTSATS, mässing, 1800-talets 1 hälft, datering 1826
Startbud200 SEK
8d 13h
SNUSDOSA lackarbete,  Vishnyakov & Söner, Ostashkovo, Ryssland
300
SNUSDOSA lackarbete, Vishnyakov & Söner, Ostashkovo, Ryssland
Startbud200 SEK
8d 13h
DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
304
DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
Startbud200 SEK
8d 13h
Mekanisk varvtalsmätare "märke Sv Fläktfabriken"
314
Mekanisk varvtalsmätare "märke Sv Fläktfabriken"
Startbud200 SEK
8d 13h
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
316
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
8d 13h
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
318
Bordsur, bronserad metall, sekelskiftet 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
8d 13h
Ljusstakar 1 par mässing Renässansstil 1800-tal dekor av duvor mm
325
Ljusstakar 1 par mässing Renässansstil 1800-tal dekor av duvor mm
Startbud200 SEK
8d 13h
Modernistisk skulptur sannolikt i täljsten 1900-talets mitt
336
Modernistisk skulptur sannolikt i täljsten 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
8d 13h
Damur Olympia De Luxe 17Jewels  Swiss made
350
Damur Olympia De Luxe 17Jewels Swiss made
Startbud200 SEK
8d 13h
Ljusstakar tenn "gustaviansk stil" par
351
Ljusstakar tenn "gustaviansk stil" par
Startbud200 SEK
8d 13h
VINTAGE METALLBÄLTE
354
VINTAGE METALLBÄLTE
Startbud200 SEK
8d 13h
FIGURIN "LINDA" Keramik
369
FIGURIN "LINDA" Keramik
Startbud200 SEK
8d 13h
SERIETIDNINGAR parti 12 st
371
SERIETIDNINGAR parti 12 st
Startbud200 SEK
8d 13h
VÄGGLAMPETTER,  mässing
382
VÄGGLAMPETTER, mässing
Startbud200 SEK
8d 13h
KERAMIKVAS, Henry William Hallberg
385
KERAMIKVAS, Henry William Hallberg
Startbud200 SEK
8d 13h
SKÅL RÖRSTRAND, 1900-tal Gunnar Nylund
387
SKÅL RÖRSTRAND, 1900-tal Gunnar Nylund
Startbud200 SEK
8d 13h
TVÄTTSERVIS, 3-delar i flintgods.
390
TVÄTTSERVIS, 3-delar i flintgods.
Startbud200 SEK
8d 13h
SPEGEL med guldram
414
SPEGEL med guldram
Startbud200 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR 4 st, Gusum
420
LJUSSTAKAR 4 st, Gusum
Startbud200 SEK
8d 13h
LJUSSTAKAR 2 st & LJUSPLÅTAR 2 st
421
LJUSSTAKAR 2 st & LJUSPLÅTAR 2 st
Startbud200 SEK
8d 13h
SKRIVBORDSUPPSATS 3 delar, 1900-tal
422
SKRIVBORDSUPPSATS 3 delar, 1900-tal
Startbud200 SEK
8d 13h
SKRIVBORDSUPPSATS 6 delar, marmor 1900-tal
423
SKRIVBORDSUPPSATS 6 delar, marmor 1900-tal
Startbud200 SEK
Hallands Auktionsverk vit logo
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider: Kontakta oss för besök

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.