Parti postfriska frimärken,_3586a_8d870543b9e5d0f_lg.jpeg
Parti postfriska frimärken,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kindjal i läderbalja, stål med hornfäste, Ryssland/Kaukasus, 1800-tal,_3593a_8d870570e486963_lg.jpeg
Kindjal i läderbalja, stål med hornfäste, Ryssland/Kaukasus, 1800-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Khukri i balja, möjligen variant av MkII för Gurkatrupp WWII,_3594a_8d870571f9b2c70_lg.jpeg
Khukri i balja, möjligen variant av MkII för Gurkatrupp WWII,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kniv i balja, så kallad pukko, Iisakki Järvenpää, _3595a_8d8705733bd2fd6_lg.jpeg
Kniv i balja, så kallad pukko, Iisakki Järvenpää,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kopparmynt, 1 öre, Kristina 1650,_3615a_8d8711f2ee0db92_lg.jpeg
Kopparmynt, 1 öre, Kristina 1650,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Komplett samling av samtliga 10 nödmynt utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19_3616a_8d871223ecb2bd4_lg.jpeg
Komplett samling av samtliga 10 nödmynt utgivna under Karl XII:s och Ulrika Eleonoras regeringar 1715-19
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti ryska mynt; bl a 10 kopek 1899, 5 kopek 1878 och 5 kopek 1832_3617a_8d8712250c5cf79_lg.jpeg
Parti ryska mynt; bl a 10 kopek 1899, 5 kopek 1878 och 5 kopek 1832
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medalj, brons, Napoleonkrigen, Braunschweig, Storhertig Carl, Peninsula-medaljen typ 1, utdelad för trupp vid fälttåget i Spanien och Portugal,_3618a_8d8712261f70b0d_lg.jpeg
Medalj, brons, Napoleonkrigen, Braunschweig, Storhertig Carl, Peninsula-medaljen typ 1, utdelad för trupp vid fälttåget i Spanien och Portugal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _3676a_8d8743da6f7d299_lg.jpeg
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _3677a_8d8743dbf00d92a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, vikt 28,3 gr 833/1000 silver_3678a_8d8743dd1125d03_lg.jpeg
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, vikt 28,3 gr 833/1000 silver
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt, 4 st, 5 kronor 1935,_3679a_8d8743ae0f74abe_lg.jpeg
Silvermynt, 4 st, 5 kronor 1935,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
medalj, förgyllt silver, arvprins Karl (senare Karl XIII) blir förmyndare åt Gustav IV Adolf 1792, gravörsignatur Carl Enhörning,_3680a_8d8743aa46ddc51_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Medaljkopia, tenn/bly, 1800-tal, efter original slagen till minne av kronprins Cristians av Danmark fördelse 1749,_3681a_8d8743a8b6af98f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,_3700a_8d87436bd7335af_lg.jpeg
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti, delvis äldre frimärken, Sverige,_3702a_8d87437042685dc_lg.jpeg
Parti, delvis äldre frimärken, Sverige,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-_3713a_lg.jpeg
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-_3714a_lg.jpeg
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti minnesmynt, 925/1000 silver, total vikt 520 gram_3733a_8d87445f88e9c62_lg.jpeg
Parti minnesmynt, 925/1000 silver, total vikt 520 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Parti äldre minnespengar, poletter mm,_3734a_8d874454360d5c6_lg.jpeg
Parti äldre minnespengar, poletter mm,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kopparmynt, 20 st, Sverige 17-1800-tal, _3735a_8d874450f0d5220_lg.jpeg
Kopparmynt, 20 st, Sverige 17-1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti minnesmynt och medaljer, 925/1000 silver, total vikt 345 gram,_3738a_8d874ecb5abfe50_lg.jpeg
Parti minnesmynt och medaljer, 925/1000 silver, total vikt 345 gram,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti 1- och 2-kronor, Oskar II, total vikt 525 gram,_3739a_8d874ecca3648bb_lg.jpeg
Parti 1- och 2-kronor, Oskar II, total vikt 525 gram,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
Parti silvermynt, Gustav VI Adolf, total vikt 1450 gram_3740a_8d874eceb3fca6d_lg.jpeg
Parti silvermynt, Gustav VI Adolf, total vikt 1450 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti 5-kronor, Gustav VI Adolf, total vikt 1390 gram,_3741a_8d874ed01458879_lg.jpeg
Parti 5-kronor, Gustav VI Adolf, total vikt 1390 gram,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti silvermynt, Gustav V, total vikt 1345 gram,_3742a_8d874ed10df8e66_lg.jpeg
Parti silvermynt, Gustav V, total vikt 1345 gram,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Silvermynt, 13 st, 16-1800-tal,_3743a_8d874eb4d58ee1e_lg.jpeg
Silvermynt, 13 st, 16-1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mycket stort parti mynt mm, mestadels 1900-tal, _3744a_8d874f3d0d92600_lg.jpeg
Mycket stort parti mynt mm, mestadels 1900-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Myntkabinett, palisander med flera träslag, antagligen Frankrike, 1900-talets början, _3745a_8d874eabf3a6a2a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3746a_8d874eaee96f80b_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3747a_8d874ead8790991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti oöppnade myntsatser, USA,_3748a_8d874f3e17f22f3_lg.jpeg
Parti oöppnade myntsatser, USA,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt 5 + 2 st, Bermuda, 925/1000 silver, total vikt 239 gram, _3749a_8d874eb18a242e5_lg.jpeg
Silvermynt 5 + 2 st, Bermuda, 925/1000 silver, total vikt 239 gram,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Blåsrör samt pilar, stål och plast, modern tillverkning,_3758a_lg.jpeg
Blåsrör samt pilar, stål och plast, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,_3802a_8d874ffee60b0ac_lg.jpeg
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900, _3803a_8d874ffdcf60708_lg.jpeg
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_3808a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok; Lilliehöök, Christer, Berggren, Gustaf & Hägge, Eric, Kungl Hallands Regementes Historia 1624-1961_3847a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Utnämningsdiplom. 2 st, utställda för Bror Carl Grotte 1857 respektive 1861, _3874a_8d8751c4e38cb98_lg.jpeg
Utnämningsdiplom. 2 st, utställda för Bror Carl Grotte 1857 respektive 1861,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Faskinkniv M/1848,_3878a_8d8751b804d86c2_lg.jpeg
Faskinkniv M/1848,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bajonett i balja, Tyskland M/K98, _3879a_8d8751b42fc6085_lg.jpeg
Bajonett i balja, Tyskland M/K98,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Yatagan i balja, underhaltigt silver eller försilvrad metall och siden, Osmans, 1900-talets början,_3880a_8d8751c71f75f84_lg.jpeg
Yatagan i balja, underhaltigt silver eller försilvrad metall och siden, Osmans, 1900-talets början,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hyls- och knivbajonetter, 5 st, bland annat M/1896 och M/1914, _3881a_8d8751f4dd38ceb_lg.jpeg
Hyls- och knivbajonetter, 5 st, bland annat M/1896 och M/1914,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Rappir, smide, stål och mässing, 1900-tal, medföljer balja till sabel, 1800-tal,_3882a_8d8751f3b80b3d5_lg.jpeg
Rappir, smide, stål och mässing, 1900-tal, medföljer balja till sabel, 1800-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jambiyor i balja, 2 st, mässing, smide och ben, arabiskt kulturområde, 1900-tal, _3915a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,_4052a_8d8769066149f8c_lg.jpeg
862
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti delvis äldre diverse; månadsklocka, spelmarker, hagelmätare mm_4076a_8d876a3172678d5_lg.jpeg
886
Parti delvis äldre diverse; månadsklocka, spelmarker, hagelmätare mm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK