Eriksson, Erkki, egen verkstad,väggplåtar, 2 st, driven och ciselerad koppar, _3581a_8d87053cb5987c6_lg.jpeg
Eriksson, Erkki, egen verkstad,väggplåtar, 2 st, driven och ciselerad koppar,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och etsad glaskupa, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _3606b_8d8710ca309e35c_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och etsad glaskupa, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Radband, skuret ben och mässing, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _3611a_8d87117bb514f45_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, servisdelar, 39 st, ornamin, Balett, _3612a_8d8711eee07b925_lg.jpeg
Lindberg, Stig för Gustavsberg, servisdelar, 39 st, ornamin, Balett,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti nysilver; fiskbestick med ivorineskaft, 6 + 6 st, 2 konfektskålar samt cigarettetui,_3613a_8d8711f03c48c36_lg.jpeg
Parti nysilver; fiskbestick med ivorineskaft, 6 + 6 st, 2 konfektskålar samt cigarettetui,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953, _3614a_8d8711f1a190848_lg.jpeg
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,_3634a_8d873881a068dd6_lg.jpeg
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _3644a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm_3646a_lg.jpeg
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _3656a_8d8741fd1bd7c73_lg.jpeg
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _3657a_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nåldyna, svarvat trä med sammet och pärlstickning, 1800-talets 2 hälft,_3658a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _3660a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tallrikar, 1 par, tenn, 1800-talets mitt, slät modell, brätte med skrodad dekor av växter samt initialer JCW_3661a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Urna, mässing med inrusteringar i koppar och silver, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar i träd,_3662a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, rokokostil, _3663a_8d87421d18dc5a5_lg.jpeg
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tavelram, försilvrat och bemålat trä och stuck, USA, 1900-talets början, _3664a_8d87421e182d7f8_lg.jpeg
Tavelram, försilvrat och bemålat trä och stuck, USA, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, trä och stuck, 1900-talets 1 hälft, _3665a_8d87424f21b506f_lg.jpeg
Väggspegel, trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson, _3670a_lg.jpeg
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,_3672a_8d8743c64466243_lg.jpeg
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Cykelpump, stål med trähandtag, Orion, 1900-talets 1 hälft, _3684a_8d876b6f22c71b8_lg.jpeg
Cykelpump, stål med trähandtag, Orion, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,_3685a_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall, _3686a_lg.jpeg
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_3691a_lg.jpeg
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek, _3695a_lg.jpeg
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsspegel, bronserat gjutjärn, 1800-talets slut, dekor av kungakrona, fanor mm,_3697a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,_3700a_8d87436bd7335af_lg.jpeg
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Viewmasters, 2 st, bakelit respektive plast, 1950-60-tal, _3701a_8d87436e14870bc_lg.jpeg
Viewmasters, 2 st, bakelit respektive plast, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui, _3708a_lg.jpeg
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _3710a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre leksaker och spel, _3729a_lg.jpeg
Parti äldre leksaker och spel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Myntkabinett, palisander med flera träslag, antagligen Frankrike, 1900-talets början, _3745a_8d874eabf3a6a2a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3746a_8d874eaee96f80b_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3747a_8d874ead8790991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fiskbestick, 36 delar, nysilver, svensk spetsig modell, 16 gafflar och 19 knivar, _3757a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väska, svart läder, Prada Bauletto modell BR3107, Daino Print, axelrem, dustbag samt certifikat medföljer,_3759a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42, _3763a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt, _3765a_lg.jpeg
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3792a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_3795a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Seldon, järnbeslaget trä och läder, sekelskiftet 1900,_3797a_8d87501e13bca68_lg.jpeg
Seldon, järnbeslaget trä och läder, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,_3798a_8d87501f69056c5_lg.jpeg
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kafferost med fotogen/spritbrännare, smide med porslinsknopp,_3800a_8d87501bb4cfd2e_lg.jpeg
Kafferost med fotogen/spritbrännare, smide med porslinsknopp,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil, _3801a_8d8750037ffa890_lg.jpeg
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,_3802a_8d874ffee60b0ac_lg.jpeg
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900, _3803a_8d874ffdcf60708_lg.jpeg
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _3809a_lg.jpeg
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, bemålat trä, art-déco, 1920-tal, marmorimiterande bemålning,_3813a_8d874ff7cf84e7e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK