652 Golvur, rödmålat och förgyllt trä, Danmark Louis XVI, 1700-talets slut, urtavla med dekor av rörlig svan, silhuetter mm, signerad H Rasmussen,
krön med dekor av Atlas på glob, total h 243 cm, renoverad
Värdering | 1 800 - 2 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |