- DiverseRensa filter
Applicquer til 2 ljus, 1 par, förgylld brons, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Altar/vaxljusstakar, 1 par, tenn, möjligen Ryssland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, pressglas och förgylld brons, nygotik/nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Leksaksbil, gjutjärn med gummihjul, AB Skoglund & Olson Gefle, modell No 105,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, utomhuslampa, koppar, modell PH 4,5/3,
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Ahlberg, Olof för Schreuder & Olsson, fat, tenn, jugendstil,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Polaroidkamera, modell 800 "The (800", tillverkad 1957–1962,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vaxstapelställ, smide, 1700-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Litofaniskärmhållare till 2 ljus, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Piedestal, svärtat smide med kalkstensskiva,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Backgammonspel med brickor, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hatthylla, böjträ och metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Presentationsbricka, nysilver, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, skuren valnöt, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kaminur, svart marmor, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Krucifix, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Trampbil, lackerad plåt, Mercedes, Giordani, Bologna omkring 1960,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Skulpturer, 1 par, bemålad gips, sekelskiftet 1900, sudanesiska vattenbärare,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Reseskrivschatull, valnöt med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, inre skrivskiva i grönt läder,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsbricka, valnöt med intarsia och mässingshandtag, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Kjærsgaard, Aksel, tillskriven, väggspegel, teak, 1950-60-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar 1 par, mässing, Skultuna nr 99,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsur, mahogny med förgyllda mässingsbeslag, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Aladåb/kakform, koppar, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, nysilver, segelfartyg, orientaliskt arbete,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arström, Folke för GAB, cocktailglas, 6 st, nysilver och bakelit,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinkanna, pressglas med metallmontage, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Rörstrand, jardinière, majolika, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kallskålskål, tenn, rund bukig på fot med 2 uppsvängda hänklar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kallskålskål, tenn, bukig med 2 uppsvängda hänklar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Vatten/vinbehållare, tenn med trädetaljer, empirestil, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggkonsol, bronserad konstmassa, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK