12 Matknivar, 11 + 3 st, silver med silverblad, Ryssland, 1800-tal respektive sekelskiftet 1900,

4095a_8d88010a6db6b03_med.jpeg
  • 4095a_8d88010a6db6b03_sm.jpeg
  • 4095b_8d88010a68a8958_sm.jpeg
  • 4095c_8d88010a7b0c0c2_sm.jpeg
  • 4095d_8d88010a6886105_sm.jpeg
  • 4095e_8d88010a68978dd_sm.jpeg
  • 4095f_8d88010a77c1e5e_sm.jpeg
  • 4095g_8d88010a8226b6f_sm.jpeg

11 stämplade Pawel Akimow Ovchinnikow Moskva 1880 med kejserlig hovleverantörsstämpel, 3 stämplade möjligen Pjotr Baskakov samt med kontrollörstämpel för Ivan Lebedkin Moska 1896-1908, total vikt 965 gram

    Värdering6 000 - 7 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK