Bok, Erik Olson, En sökares vandring, bibliofilutgåva i kassett med 3 st litografier av Erik Olson_4579a_8d88fcb9c758cee_lg.jpeg
Bok, Erik Olson, En sökares vandring, bibliofilutgåva i kassett med 3 st litografier av Erik Olson
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Antonyi, Imre, olja, komposition, _4595a_lg.jpeg
Antonyi, Imre, olja, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,_4596a_lg.jpeg
Palme, Carl, färgträsnitt, Härdningstornet i Bofors,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré, _4597a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,_4599a_lg.jpeg
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,_4603a_lg.jpeg
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,_4606a_lg.jpeg
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, "1ª Mostra Internacional d´Art, Homenatge a Joan Miró, Granollers 1971",_4607a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), oljemålningar, 4 st, skånska landskap,_4617a_8d88fcf6bfdfe53_lg.jpeg
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), oljemålningar, 4 st, skånska landskap,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne", _4622a_lg.jpeg
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,_4638a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna, _4643a_lg.jpeg
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna,
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv, _4656a_8d89077a8cc282d_lg.jpeg
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sköld, Erik, olja, Halmstad Slott sett över Nissan,_4660a_8d8909234af6c47_lg.jpeg
Sköld, Erik, olja, Halmstad Slott sett över Nissan,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, "Visionärt porträtt", _4711a_8d890a096f1138c_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, olja, "Visionärt porträtt",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Beck, Christian Frederik, olja, Christiansborgs Ridebane, Köpenhamn,_4735a_8d890a4e8707686_lg.jpeg
Beck, Christian Frederik, olja, Christiansborgs Ridebane, Köpenhamn,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Begtorp, Kristian, färglito, Höstmarken, Helgenaes, signerad, daterad 1972 och numrerad 39/92, _4743a_8d89134cc9eeed3_lg.jpeg
Begtorp, Kristian, färglito, Höstmarken, Helgenaes, signerad, daterad 1972 och numrerad 39/92,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Carlo Knud, olja, fiskare på kaj, _4752a_8d891462f4b55ec_lg.jpeg
Hansen, Carlo Knud, olja, fiskare på kaj,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Borglind, Stig, torrnål, Månuppgång, _4753a_8d89146446bda66_lg.jpeg
Borglind, Stig, torrnål, Månuppgång,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nielsen, Palle, träsnitt, "Ind i krigens verden". ur serien "Orfeus og Eurydike" från 1958,_4755a_8d89146902666ed_lg.jpeg
Nielsen, Palle, träsnitt, "Ind i krigens verden". ur serien "Orfeus og Eurydike" från 1958,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Nilsson, Nils Erik, etsning, Hantverksgatan, Halmstad, _4756a_8d89146a880265c_lg.jpeg
Nilsson, Nils Erik, etsning, Hantverksgatan, Halmstad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rönnberg, Göran, akvarell, "Stillhet", signerad, _4757a_8d89146cc146010_lg.jpeg
Rönnberg, Göran, akvarell, "Stillhet", signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga", _4758a_8d89150e1f748e2_lg.jpeg
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Friberg, Roj, lito, klippa och granar, _4759a_8d8915001bb0e50_lg.jpeg
Friberg, Roj, lito, klippa och granar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _4768a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _4769a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga", _4778a_8d89150cbced189_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skön, Josefin, färgetsning, sommardrömmar, signerad, daterad -78 och numrerad 14/50, _4779a_8d8915075f23c4b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Per Olof, etsningar, 2 st, Stenbottet respektive Vinge, ur serien "Ur fjärilarnas liv",_4780a_8d8915ed3de24ab_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Goya y Fuentes, Francisco de, efter honom, etsning och akvatint, "El mismo vuelca un toro en la plaza de Madrid", ur sviten La Tauromaquia från 1816,_4781a_8d8915ee7d248a4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal, _4782a_8d8915f0545f7ea_lg.jpeg
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
2 delar grafik: Frisk, Thomas, färgetsning,' Akropolis V' respektive Zetterqvist, Jörgen, litografi, solbadare,_4804a_8d89166fb8b8878_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Systemkamera med tillbehör, Canon AV-1,_4806a_8d8916721f29fbe_lg.jpeg
Systemkamera med tillbehör, Canon AV-1,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd holländsk konstnär, 1800-tal, olja, kanalparti i vinter,_4809a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_4810a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,_4829a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, värdshuset In de Vogelmark vid Huidenvettersplein, Brügge, _4833a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Berlin, Olle, färglito, Vågen,_4834a_8d891fd093a23fc_lg.jpeg
Berlin, Olle, färglito, Vågen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strid, Hardy, färgserigrafi, komposition,_4835a_8d89209cef02c41_lg.jpeg
Strid, Hardy, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _4840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin, _4841a_lg.jpeg
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bartolozzi, Francesco efter Guercino (egentligen Giovanni Francesco Barbieri), kopparstick, A sacrifice, _4842a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Happel, Eberhard Werner, träsnitt, "Der Beylerbey auss Asia zu Pferd und seine Positur im Feldzuge"_4843a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hamborn, Axel, olja, Bornholm, _4854a_lg.jpeg
Hamborn, Axel, olja, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder, _4857a_lg.jpeg
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agostini, Tony, färgito, stilleben,_4858a_lg.jpeg
Agostini, Tony, färgito, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,_4883a_8d8921c0e3da396_lg.jpeg
798
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993_4884a_8d8921c18fdbf2e_lg.jpeg
799
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK