Hängskåp, delvis bemålad ek, allmogearbete, 1700-tal, front med dörr och låda,_4649a_8d89078b2ca855e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damarbetsbord, mahogny, 1910-20-tal, ovalt med uppfällbar skiva, varunder inredning med 6 fack,_4650a_8d89078c818ef28_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny, 1910-20-tal, ovalt med uppfällbar skiva, varunder inredning med 6 fack,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, björk och rot med intarsia, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, underdel med 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med fack och lådor,_4653a_8d8907a12ba8cf0_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, björk och rot med intarsia, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, underdel med 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med fack och lådor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtöljer, 1 par samt bord, bambu och rotting, 1900-talets 2 hälft,_4654a_8d8907d13a8cba6_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par samt bord, bambu och rotting, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal, _4665a_lg.jpeg
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1980-tal, soffbord, svartlackerat trä med läderklädd mittskiva,_4691a_8d89093386004e0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sekretär, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, tvådelad, _4700a_8d89093097d8748_lg.jpeg
Sekretär, mahogny, empire, 1800-talets 1 hälft, tvådelad,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Armstol, rokokostil, grön klädsel med broderad dekor av blommor_4699a_8d89092718c6d0d_lg.jpeg
Armstol, rokokostil, grön klädsel med broderad dekor av blommor
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, valnöt med intarsia och mässingsbeslag, rödbrokig marmorskiva, Louis XVI-stil, 1900-talets början,_4698a_8d8909284e2d7ca_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par, _4719a_8d890a1303cf95e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Himmelssäng, lackerat och bronserat trä, senempire, 1800-talets mitt, _4692a_8d89092a014dab9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt, _4693a_8d89092d88267ca_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Armstol, mahogny med svart tagelklädsel, Hepplewhitestil, sekelskiftet 1900_4694a_8d890931fcf6149_lg.jpeg
Armstol, mahogny med svart tagelklädsel, Hepplewhitestil, sekelskiftet 1900
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _4695a_8d89092b9a7ff01_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, soffa, betsad ask (?) med canvas (under)klädsel, regencystil, 1900-tal,_4736a_8d8912382e3007d_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, betsad ask (?) med canvas (under)klädsel, regencystil, 1900-tal,
Slutpris4 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Spegel med konsolskåp, valnöt, oscariansk, 1800-talets slut, skåp med dörr och låda, spegel med profilerat krön,_4739a_8d89123be92985c_lg.jpeg
Spegel med konsolskåp, valnöt, oscariansk, 1800-talets slut, skåp med dörr och låda, spegel med profilerat krön,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer (möjligen Paolo Piva) för B&B Italia, soff/matbord, brännlackerad metall med frostade glasskivor, _4744a_8d89145b0716b16_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Stouby, fåtölj, böjträ med brun läderklädsel, _4754a_8d891465ab53edf_lg.jpeg
Okänd designer för Stouby, fåtölj, böjträ med brun läderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Damskrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _4784a_8d89166a44ce8a8_lg.jpeg
Damskrivbord, mahogny med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk designer, 1900-tal, taburett, förgylld metall,_4792a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 400 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_4796a_8d8915f84da13d8_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, matbord med 1 iläggsskiva, massiv bok,_4800a_8d8915fdb87a0a0_lg.jpeg
Okänd dansk designer, matbord med 1 iläggsskiva, massiv bok,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Länsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _4802a_8d89166d4934928_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal, _4803a_8d89166e5b9354a_lg.jpeg
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj samt bord med glasskiva, bambu och rotting, _4812a_lg.jpeg
Fåtölj samt bord med glasskiva, bambu och rotting,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sekretär, så kallad Secrétaire à battant, sannolikt Parisarbete i Louis XVI-stil, 1800-talets slut,_4830a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Öronlappsfåtölj, bok med grön plyschklädsel, 1900-talets 1 hälft,_4836a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffbord, bonad björk och palisander, art-déco, 1920-tal, runt med tidskriftshyllor, _4851a_8d8920a5d7c7d56_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bonad björk och palisander, art-déco, 1920-tal, runt med tidskriftshyllor,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, fur, modern tillverkning,_4869a_8d8921c0044ab63_lg.jpeg
Byrå, fur, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren och bonad björk, transition senbarock-rokoko, 1700-talets mitt, _4870a_8d8921ac3b42e00_lg.jpeg
Stol, skuren och bonad björk, transition senbarock-rokoko, 1700-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Soffa samt 2 armstolar, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,_4872a_8d8921b0f31a29f_lg.jpeg
Soffa samt 2 armstolar, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel, _4874a_lg.jpeg
789
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_4876a_lg.jpeg
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogearbete, Rätttvik, 1800-talets mitt,_4885a_lg.jpeg
800
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_4886a_lg.jpeg
801
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _4887a_lg.jpeg
802
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _4888a_lg.jpeg
803
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början, dekor av hopplister,_4889a_lg.jpeg
804
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _4890a_lg.jpeg
805
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _4896a_lg.jpeg
811
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vägghyllor, 1 par_4696a_8d890934cd36abb_lg.jpeg
829
Vägghyllor, 1 par
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _4914a_lg.jpeg
830
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _4919a_8d8938178358fca_lg.jpeg
835
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK