Väggspegel, delvis blått glas med bronsmontage, senempire, 1800-talets mitt, 4 ljushållare, dekor av blommor mm,_4765a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Kanna med lock, så kallad "Snuff Taker Toby Jug", blåglaserat stengods, England, 1800-tal, dekor av stående man med snusdosa_4767a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett, _4774a_lg.jpeg
Salutkanon, gjutjärn på (senare?) trälavett,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal, _4776a_lg.jpeg
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Barometer, mahogny, Tanner & Son, Cirencester, 1900-talets början,_4797a_8d8915fada0c697_lg.jpeg
Barometer, mahogny, Tanner & Son, Cirencester, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Banjobarometer, mahogny med mässingsbeslag, England, George III, 1800-talets början, _4798a_8d8915fc15fe9c7_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny med mässingsbeslag, England, George III, 1800-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Inramad maskinvävnad, sekelskiftet 1900, Haremsscen,_4799a_8d89166bf416f63_lg.jpeg
Inramad maskinvävnad, sekelskiftet 1900, Haremsscen,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm_4808a_8d89167dff8986a_lg.jpeg
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spatserkäppar, 4 st, trä,_4811a_lg.jpeg
Spatserkäppar, 4 st, trä,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft_4813a_lg.jpeg
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins_4814a_lg.jpeg
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981,_4815a_lg.jpeg
EP, signerad, China Crisis, 1981,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_4817a_8d891fc42953cb6_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Marionett, skuret och bemålat trä, antagligen Burma, 1900-tal, _4839a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,_4844a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti systemkameror, objektiv mm, bland annat diaprojektor Rollei Autofocus_4848a_8d8920a20b94c5e_lg.jpeg
Parti systemkameror, objektiv mm, bland annat diaprojektor Rollei Autofocus
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1, _4849a_8d8920a3115a61b_lg.jpeg
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miniatyrväggkronometer, palisander och mässing, möjligen Frankrike, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _4853a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,_4855a_lg.jpeg
770
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,_4856a_lg.jpeg
771
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Radband, skuret ben och mässing, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _4859a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggur, valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900, _4871a_8d8921ad28db536_lg.jpeg
Väggur, valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall, _4875a_lg.jpeg
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,_4881a_lg.jpeg
796
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Luftavfuktare TTK 100 S_4882a_8d8921b1ad85b38_lg.jpeg
797
Luftavfuktare TTK 100 S
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _4888a_lg.jpeg
803
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _4890a_lg.jpeg
805
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti leksaker, trä, Bröderna Ivarsson i Osby (BRIO),_4899a_8d892b5ffcfc366_lg.jpeg
814
Parti leksaker, trä, Bröderna Ivarsson i Osby (BRIO),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Docka med porslinshuvud och textilkropp, 1800-talets 2 hälft, _4901a_lg.jpeg
816
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"_4906a_lg.jpeg
821
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil, _4909a_lg.jpeg
824
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_4911a_lg.jpeg
826
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_4917a_lg.jpeg
833
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK