Hansen, Severin för Haslev/Royal Copenhagen, soffbord, palisander med Tenerakakel, _4468a_8d88bd725e0ea09_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Heske, Githa, egen verkstad Köpenhamn, golvlampa, glaserat stengods, _4469a_8d88bd73cae573a_lg.jpeg
Heske, Githa, egen verkstad Köpenhamn, golvlampa, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bridgebord, bonat trä med rödmönstrad textilklädd skiva,_4470a_lg.jpeg
Bridgebord, bonat trä med rödmönstrad textilklädd skiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Edenfalk, Bengt för Skruf, skål, glas, "Woodstock",_4471a_lg.jpeg
Edenfalk, Bengt för Skruf, skål, glas, "Woodstock",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Friberg, Roj, färglito, Kryckjor, _4472a_8d88faa6b0970d2_lg.jpeg
Friberg, Roj, färglito, Kryckjor,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits, _4473a_lg.jpeg
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4474a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4475a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4476a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4477a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4478a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figurin, porslin, Meissen, 1800-tal, Cupido hyvlar på sin båge,_4479a_8d88bd6f29fb7ac_lg.jpeg
Figurin, porslin, Meissen, 1800-tal, Cupido hyvlar på sin båge,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Höglund, Erik för Boda, skulptur, koboltglas, stående man,_4480a_8d88bd75299cf8a_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, skulptur, koboltglas, stående man,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vykortsalbum, Tyskland WWI, innehållande brevkort och fotografier med militära motiv mm_4481a_8d88bd7639490b8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordslampa, patinerad och förgylld brons, empirestil, 1900-talets början, _4482a_8d88bd77c930261_lg.jpeg
Bordslampa, patinerad och förgylld brons, empirestil, 1900-talets början,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bordslampa, brons, 1910-20-tal, kannelerad stam, _4483a_8d88bd7899330f5_lg.jpeg
Bordslampa, brons, 1910-20-tal, kannelerad stam,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ransoneringsböcker, 2 st samt identitetskort, England, 1950-tal, _4484a_8d88c7d1967cf49_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Cole & Mason, brödbox med löstagbar skärbräda, _4485a_8d88c7d2f7569ef_lg.jpeg
Okänd designer för Cole & Mason, brödbox med löstagbar skärbräda,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Anmodersfigur, skuret trä och glaspärlor, så kallad "Nommo", Dogon, Mali, 1900-talets 1 hälft eller mitt, _4486a_8d88c7d51ef7036_lg.jpeg
Anmodersfigur, skuret trä och glaspärlor, så kallad "Nommo", Dogon, Mali, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Primitivt betalningsmedel, järnsmide, så kallat Tajere, Mumuye, Nigeria, 1900-talets mittt, _4487a_8d88c7d6383741c_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret trä och metall, Dan, Elfenbenskusten, 1900-talets mitt, så kallad Chimpansmask, _4488a_8d88c7d77f8218a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skulpturer, 5 st, skuret trä, Västafrika, 1900-talets 2 hälft, _4489a_8d88c7d8894f2fd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Theo Fennell, hållare till flaska för HP-sås (!), sterlingsilver, _4490a_8d88c8cb22679f1_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Theo Fennell, hållare till flaska för Heinz Tomatketchup (!), sterlingsilver, _4491a_8d88c8cc74bf62c_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, metall och gröntonat glas, modell T1397, _4492a_8d88c8ce3527867_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, taklampa, metall och gröntonat glas, modell T1397,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössa, läderklädd metall, Morslands Folkebank nr 101,_4493a_8d88c8cffac5098_lg.jpeg
Sparbössa, läderklädd metall, Morslands Folkebank nr 101,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Nordisk Solar Compagni, Kolding, plafondlampor, 1 par, gul plast med vit, klotformad glaskupa, _4494a_8d88c8d19693f34_lg.jpeg
Okänd designer för Nordisk Solar Compagni, Kolding, plafondlampor, 1 par, gul plast med vit, klotformad glaskupa,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Nordisk Solar Compagni, Kolding, plafondlampor, 1 par, grön plast med vit, klotformad glaskupa, _4495a_8d88c8d2bbf189c_lg.jpeg
Okänd designer för Nordisk Solar Compagni, Kolding, plafondlampor, 1 par, grön plast med vit, klotformad glaskupa,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk konstnär för Galleri Glas, golvvas, rödmelerad glasmassa med gröna påklipp, _4496a_8d88c8d412b3257_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, vas/kanna, glas, dekor i vitt mot blå fond, _4497a_8d88c8d5eede4c7_lg.jpeg
Okänd konstnär, vas/kanna, glas, dekor i vitt mot blå fond,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, vas, glas, dekor i grönt underfång samt av blått påklipp, _4498a_8d88c9e3b87ddf6_lg.jpeg
Okänd konstnär, vas, glas, dekor i grönt underfång samt av blått påklipp,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, taklampa, frostat glas, dekor i blått underfång,_4499a_8d88c9e52b81f8c_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, frostat glas, dekor i blått underfång,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, förgylld metall, Louis XIV-stil, Frankrike, 1800-talets slut, infattad glasplatta med polykrom dekor av  romanticerande par, _4500a_8d88c9e71a9ee76_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Taklampor, 1 par, så kallade Skomakarlampor, metall med vita plast(!)skärmar, _4501a_8d88c9f4fa49ecb_lg.jpeg
Taklampor, 1 par, så kallade Skomakarlampor, metall med vita plast(!)skärmar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, taklampa, svartlackerat stålnät med mässingsdetaljer, _4502a_8d88c9f7bc957a4_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, svartlackerat stålnät med mässingsdetaljer,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, _4503a_8d88c9fcd34f121_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer, matta rölakan, dekor av stiliserade hjortar, _4504a_8d88c9fed8fa6de_lg.jpeg
Okänd designer, matta rölakan, dekor av stiliserade hjortar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matta rölakan, dekor av stiliserade lejon,_4505a_8d88ca009648e21_lg.jpeg
Okänd designer, matta rölakan, dekor av stiliserade lejon,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Andersen, Johannes för Trensum, soffbord, teak, rektangulärt på 4 svarvade ben, _4506a_8d88ca0a1c05a6e_lg.jpeg
Andersen, Johannes för Trensum, soffbord, teak, rektangulärt på 4 svarvade ben,
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Gam, Stine & Fratesi, Enrico (GamFratesi) för Gubi, stol, förgylld metall med grå plyschklädsel, "Beetle",_4507a_8d88ca18dde98dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Wys, Stan (egentligen Stanislas Wysocki), skulptur, patinerad brons på stensockel, stående kvinnogestalt,_4508a_8d88ca1a93ecddb_lg.jpeg
Wys, Stan (egentligen Stanislas Wysocki), skulptur, patinerad brons på stensockel, stående kvinnogestalt,
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Stolar, 1 par, mässing, så kallade Chiavari, Italien, 1900-talets 2 hälft,_4509a_8d88ca1c7687fa5_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Corneille (Guillaume Van Beverloo), färgserigrafi, "Amour Partout"_4510a_8d88ca447c21762_lg.jpeg
Corneille (Guillaume Van Beverloo), färgserigrafi, "Amour Partout"
Slutpris6 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Hagberg, Josefine för Design House Stockholm, bordslampa, vitlackerad metall, Joy,_4511a_8d88ca41c688cdb_lg.jpeg
Hagberg, Josefine för Design House Stockholm, bordslampa, vitlackerad metall, Joy,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jirlow, Lennart, färglito, "Vännerna kring trädgårdsbordet", _4512a_8d88ca4637c9ee9_lg.jpeg
Jirlow, Lennart, färglito, "Vännerna kring trädgårdsbordet",
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Corneille (Guillaume Van Beverloo), färgserigrafi, "Après la pluie, le beau temps", _4513a_8d88ca5d7615cdf_lg.jpeg
Corneille (Guillaume Van Beverloo), färgserigrafi, "Après la pluie, le beau temps",
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Jirlow, Lennart, färglito, Kyparen, _4514a_8d88ca4cad85201_lg.jpeg
Jirlow, Lennart, färglito, Kyparen,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Jirlow, Lennart, färglito, restaurantkök, ur mappen "Les Plaisirs Autour de la Table" 1994, _4515a_8d88ca5ec8ed0b6_lg.jpeg
Jirlow, Lennart, färglito, restaurantkök, ur mappen "Les Plaisirs Autour de la Table" 1994,
Slutpris6 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK