Matta, old Afghan, _4807a_8d89167cfc1990b_lg.jpeg
Matta, old Afghan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm_4808a_8d89167dff8986a_lg.jpeg
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd holländsk konstnär, 1800-tal, olja, kanalparti i vinter,_4809a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_4810a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Spatserkäppar, 4 st, trä,_4811a_lg.jpeg
Spatserkäppar, 4 st, trä,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj samt bord med glasskiva, bambu och rotting, _4812a_lg.jpeg
Fåtölj samt bord med glasskiva, bambu och rotting,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft_4813a_lg.jpeg
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins_4814a_lg.jpeg
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981,_4815a_lg.jpeg
EP, signerad, China Crisis, 1981,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, vävd ylle, Aubussonstil, _4816a_lg.jpeg
Matta, vävd ylle, Aubussonstil,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_4817a_8d891fc42953cb6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, glas, 'Fidji', gul- och violett glasmassa, _4818a_8d891fc5e854a4d_lg.jpeg
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, glas, 'Fidji', gul- och violett glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Claesson, Ilse för Rörstrand, kanna, flintgods, art-déco, 1920-tal, klotformad med konisk mynning och uppsvängd hänkel,_4819a_8d891fc7b1128b5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Percy, Arthur för Gefle, theservisdelar, flintgods, 'Vinranka Blå', design 1938,_4820a_8d891fc8d3f0db8_lg.jpeg
Percy, Arthur för Gefle, theservisdelar, flintgods, 'Vinranka Blå', design 1938,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Kina, dekor i grönt, _4821a_8d891f5b09f73e8_lg.jpeg
Matta, old Kina, dekor i grönt,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Marmeladburk med lock och underfat, porslin, J Dumont, Paris, 1900-talets 1 hälft, _4822a_8d891fca36087e6_lg.jpeg
Marmeladburk med lock och underfat, porslin, J Dumont, Paris, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Persisk, _4823a_8d891f605a28e3d_lg.jpeg
Matta, semiantik Persisk,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Hellsten, Lars för Skruf, vas, gjuten kristall, _4824a_8d891fcb7c54a54_lg.jpeg
Hellsten, Lars för Skruf, vas, gjuten kristall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Persisk, _4825a_8d891f5f5a05400_lg.jpeg
Matta, semiantik Persisk,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor och margueriter, så kallad burkrona, _4826a_8d89209b77650a3_lg.jpeg
Takkrona, mässing med droppformade prismor och margueriter, så kallad burkrona,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matta, old/semiantik Persisk, _4801a_8d891f4a13572ac_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Persisk,
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Theskedar, 12 st, silver, modell "Empire"_4827a_8d891fcd7044b16_lg.jpeg
Theskedar, 12 st, silver, modell "Empire"
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tårtgafflar, 12 st, silver, genombruten rosdekor, _4828a_8d891fcedaa363b_lg.jpeg
Tårtgafflar, 12 st, silver, genombruten rosdekor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,_4829a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sekretär, så kallad Secrétaire à battant, sannolikt Parisarbete i Louis XVI-stil, 1800-talets slut,_4830a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Skål på fot samt fat, porslin, Royal Copenhagen Blå Blomst,_4831a_lg.jpeg
Skål på fot samt fat, porslin, Royal Copenhagen Blå Blomst,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Herrarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, BWC Schweiz, 1900-talets mitt, total vikt 89 gram_4832a_lg.jpeg
Herrarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, BWC Schweiz, 1900-talets mitt, total vikt 89 gram
SlutprisInga bud
Värdering24 000 - 26 000 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, värdshuset In de Vogelmark vid Huidenvettersplein, Brügge, _4833a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Berlin, Olle, färglito, Vågen,_4834a_8d891fd093a23fc_lg.jpeg
Berlin, Olle, färglito, Vågen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strid, Hardy, färgserigrafi, komposition,_4835a_8d89209cef02c41_lg.jpeg
Strid, Hardy, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Öronlappsfåtölj, bok med grön plyschklädsel, 1900-talets 1 hälft,_4836a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sönnerstam, Ulla, egen verkstad, Tjärby, skulptur samt skål, glaserat lergods,_4837a_lg.jpeg
Sönnerstam, Ulla, egen verkstad, Tjärby, skulptur samt skål, glaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, bronserad metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco, 1920-tal, _4838a_lg.jpeg
Taklampa, bronserad metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco, 1920-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Marionett, skuret och bemålat trä, antagligen Burma, 1900-tal, _4839a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _4840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin, _4841a_lg.jpeg
Engelbrecht, Martin, kopparstick, dvärgskådespelerskan Malper Höllriglin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bartolozzi, Francesco efter Guercino (egentligen Giovanni Francesco Barbieri), kopparstick, A sacrifice, _4842a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Happel, Eberhard Werner, träsnitt, "Der Beylerbey auss Asia zu Pferd und seine Positur im Feldzuge"_4843a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,_4844a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti uniformspersedlar för kapten vid flygvapnet,_4845a_8d8921af903ed00_lg.jpeg
Stort parti uniformspersedlar för kapten vid flygvapnet,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kappa, Alpacca, Hobson of Scandinavia, Köpenhamn, _4846a_8d89209edc73497_lg.jpeg
Kappa, Alpacca, Hobson of Scandinavia, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kappa, Alpacca, Hobson of Scandinavia, Köpenhamn, _4847a_8d8920a05497b97_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti systemkameror, objektiv mm, bland annat diaprojektor Rollei Autofocus_4848a_8d8920a20b94c5e_lg.jpeg
Parti systemkameror, objektiv mm, bland annat diaprojektor Rollei Autofocus
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1, _4849a_8d8920a3115a61b_lg.jpeg
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matskedar, 4 st, silver, Finland och Sverige, 1800-tal, bl a 1 med fiolskaft stämplad Olof Lundgren Åbo 1792 och en i gammalsvensk modell stämplad Carl Anton Carlborg, Åbo 1816, _4850a_8d8920a459a3942_lg.jpeg
Matskedar, 4 st, silver, Finland och Sverige, 1800-tal, bl a 1 med fiolskaft stämplad Olof Lundgren Åbo 1792 och en i gammalsvensk modell stämplad Carl Anton Carlborg, Åbo 1816,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, soffbord, bonad björk och palisander, art-déco, 1920-tal, runt med tidskriftshyllor, _4851a_8d8920a5d7c7d56_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, bonad björk och palisander, art-déco, 1920-tal, runt med tidskriftshyllor,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Hemi, golvlampa, delvis svartlackerad krom, _4852a_lg.jpeg
Okänd designer för Hemi, golvlampa, delvis svartlackerad krom,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Miniatyrväggkronometer, palisander och mässing, möjligen Frankrike, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _4853a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK