Hamborn, Axel, olja, Bornholm, _4854a_lg.jpeg
Hamborn, Axel, olja, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,_4855a_lg.jpeg
770
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,_4856a_lg.jpeg
771
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder, _4857a_lg.jpeg
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agostini, Tony, färgito, stilleben,_4858a_lg.jpeg
Agostini, Tony, färgito, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Radband, skuret ben och mässing, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _4859a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wärff, Ann & Göran för Kosta Boda, fisktallrikar, 6 st, gjutet glas "Fisk på fat",_4860a_lg.jpeg
775
Wärff, Ann & Göran för Kosta Boda, fisktallrikar, 6 st, gjutet glas "Fisk på fat",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herold, Peter för KD, figurin, porslin, kungsfiskare, _4861a_lg.jpeg
Herold, Peter för KD, figurin, porslin, kungsfiskare,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fischer, Willi för EGO Stengods, skulptur, glaserat stengods, Bisonoxe,_4862a_lg.jpeg
Fischer, Willi för EGO Stengods, skulptur, glaserat stengods, Bisonoxe,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, Berber Kelim, Marocko, _4863a_8d8921b8d8f017b_lg.jpeg
Matta, Berber Kelim, Marocko,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, Berber Kelim, Marocko, _4864a_8d8921b9dcee025_lg.jpeg
Matta, Berber Kelim, Marocko,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Ghom (?), dekor av fåglar mm, _4865a_8d8921bbd26c21a_lg.jpeg
Matta, semiantik Ghom (?), dekor av fåglar mm,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, semiantik Ghom, paradismotiv, _4866a_8d8921bce7aaacd_lg.jpeg
781
Matta, semiantik Ghom, paradismotiv,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, old Ghom (?), trädgårdsmotiv, _4867a_8d8921bdf4a3ea1_lg.jpeg
Matta, old Ghom (?), trädgårdsmotiv,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, old Ghom (?), trädgårdsmotiv, _4868a_8d8921bee7210ea_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Byrå, fur, modern tillverkning,_4869a_8d8921c0044ab63_lg.jpeg
Byrå, fur, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren och bonad björk, transition senbarock-rokoko, 1700-talets mitt, _4870a_8d8921ac3b42e00_lg.jpeg
Stol, skuren och bonad björk, transition senbarock-rokoko, 1700-talets mitt,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Väggur, valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900, _4871a_8d8921ad28db536_lg.jpeg
Väggur, valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffa samt 2 armstolar, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,_4872a_8d8921b0f31a29f_lg.jpeg
Soffa samt 2 armstolar, skuret och bonat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona, mässing med lövformade prismor, så kallad burkrona, _4873a_8d8921e0411f97c_lg.jpeg
Takkrona, mässing med lövformade prismor, så kallad burkrona,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel, _4874a_lg.jpeg
789
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall, _4875a_lg.jpeg
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_4876a_lg.jpeg
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av insjö i dis, _4877a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Medaljkopia, tenn/bly, 1800-tal, efter original slagen till minne av kronprins Cristians av Danmark fördelse 1749,_4878a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
medalj, förgyllt silver, arvprins Karl (senare Karl XIII) blir förmyndare åt Gustav IV Adolf 1792, gravörsignatur Carl Enhörning,_4879a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hydman, Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skålar, 2 + 2 st, gjutet glas, Mine, _4880a_lg.jpeg
795
Hydman, Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skålar, 2 + 2 st, gjutet glas, Mine,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,_4881a_lg.jpeg
796
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Luftavfuktare TTK 100 S_4882a_8d8921b1ad85b38_lg.jpeg
797
Luftavfuktare TTK 100 S
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,_4883a_8d8921c0e3da396_lg.jpeg
798
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993_4884a_8d8921c18fdbf2e_lg.jpeg
799
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogearbete, Rätttvik, 1800-talets mitt,_4885a_lg.jpeg
800
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_4886a_lg.jpeg
801
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _4887a_lg.jpeg
802
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _4888a_lg.jpeg
803
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början, dekor av hopplister,_4889a_lg.jpeg
804
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _4890a_lg.jpeg
805
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti grafik, 4 + 2 delar, Emil Volkers mm, motiv av hästar rspektive Hubertusjakt,_4891a_8d8921e0ffcda93_lg.jpeg
806
Parti grafik, 4 + 2 delar, Emil Volkers mm, motiv av hästar rspektive Hubertusjakt,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old semiantik Isphahan (?), _4892a_8d8921e1d68f25b_lg.jpeg
807
Matta, old semiantik Isphahan (?),
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Ersari,_4893a_8d8921e298007cf_lg.jpeg
808
Matta, semiantik Ersari,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatinter, 3 st, stilleben, _4894a_8d8921c5a87f16d_lg.jpeg
809
Undabeytia, Ramiro, färgakvatinter, 3 st, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ytterkrukor, 5 st, glaserat lergods, bland annat Uppsala Ekeby,_4895a_8d8921ce29547cb_lg.jpeg
810
Ytterkrukor, 5 st, glaserat lergods, bland annat Uppsala Ekeby,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _4896a_lg.jpeg
811
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti uniformsknappar mm,_4897a_8d892b5daffbd3f_lg.jpeg
812
Parti uniformsknappar mm,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Klotlampa, krom med vit glaskupa, funkis, 1930-tal,_4898a_8d892b5efd8d362_lg.jpeg
813
Klotlampa, krom med vit glaskupa, funkis, 1930-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti leksaker, trä, Bröderna Ivarsson i Osby (BRIO),_4899a_8d892b5ffcfc366_lg.jpeg
814
Parti leksaker, trä, Bröderna Ivarsson i Osby (BRIO),
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,_4900a_8d892b60ab21e2a_lg.jpeg
815
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Docka med porslinshuvud och textilkropp, 1800-talets 2 hälft, _4901a_lg.jpeg
816
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK