10 Matknivar, 11 + 3 st, silver med silverblad, Ryssland, 1800-tal respektive sekelskiftet 1900,

4930a_med.jpeg
  • 4930a_sm.jpeg
  • 4930b_sm.jpeg
  • 4930c_sm.jpeg
  • 4930d_sm.jpeg
  • 4930e_sm.jpeg
  • 4930f_sm.jpeg
  • 4930g_sm.jpeg

11 stämplade Pawel Akimow Ovchinnikow Moskva 1880 med kejserlig hovleverantörsstämpel, 3 stämplade möjligen Pjotr Baskakov samt med kontrollörstämpel för Ivan Lebedkin Moska 1896-1908, total vikt 965 gram

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK