Laddar...

Julauktion

Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.


Visning:


Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45


Observera att regler och tidpunkter kan komma att ändra om de allmänna riktlinjer förändras

Julauktion
Avslutad
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,_5433a_lg.jpeg
513
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,_5450a_lg.jpeg
530
Gruva, Knut, olja, hamnbild, möjligen från Grötvik,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Dahlgren, Jacob, färgserigrafi, empreinte abstraite,_5456a_8d8a26cc4edbfd2_lg.jpeg
536
Dahlgren, Jacob, färgserigrafi, empreinte abstraite,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv, _5474a_lg.jpeg
554
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lundsfryd, Ole, olja, Christians Kirke, Christianshavn, Köpenhamn, sedd från vallen, _5499a_lg.jpeg
579
Lundsfryd, Ole, olja, Christians Kirke, Christianshavn, Köpenhamn, sedd från vallen,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Tom-Petersen, Peter, etsning, bygata med barn_5517a_8d8a294d06c2fb1_lg.jpeg
597
Tom-Petersen, Peter, etsning, bygata med barn
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, _5537a_lg.jpeg
617
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Norrgren, Maja, olja, skogsparti, _5538a_lg.jpeg
618
Norrgren, Maja, olja, skogsparti,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993_5543a_lg.jpeg
623
Poster, Hotel Mårtensson, "Under the Covers" samt Triple & Touch, 1993
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,_5544a_lg.jpeg
624
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _5546a_lg.jpeg
626
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Goya y Fuentes, Francisco de, efter honom, etsning och akvatint, "El mismo vuelca un toro en la plaza de Madrid", ur sviten La Tauromaquia från 1816,_5550a_lg.jpeg
630
Goya y Fuentes, Francisco de, efter honom, etsning och akvatint, "El mismo vuelca un toro en la plaza de Madrid", ur sviten La Tauromaquia från 1816,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd holländsk konstnär, 1800-tal, olja, kanalparti i vinter,_5576a_lg.jpeg
656
Okänd holländsk konstnär, 1800-tal, olja, kanalparti i vinter,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, värdshuset In de Vogelmark vid Huidenvettersplein, Brügge, _5581a_lg.jpeg
661
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, värdshuset In de Vogelmark vid Huidenvettersplein, Brügge,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lempicka, Tamara de, kopia efter, olja, kvinna med kallor, _5586a_8d8a2bde3cc4c50_lg.jpeg
666
Lempicka, Tamara de, kopia efter, olja, kvinna med kallor,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Hudobko, Vladimir, gicléetryck (?), Gamblers, _5587a_8d8a2bdd478b59c_lg.jpeg
667
Hudobko, Vladimir, gicléetryck (?), Gamblers,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Larsson, Carl, etsning, "Kersti i svart" utförd 1909,_5592a_lg.jpeg
672
Larsson, Carl, etsning, "Kersti i svart" utförd 1909,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild", _5597a_lg.jpeg
677
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.