Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _5324a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _5325a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_5336a_8d8a11f697d399d_lg.jpeg
Blomsterpiedestal, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,_5339a_8d8a11f2be00c43_lg.jpeg
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bach, E W för Sejling Skabe, Danmark, sideboard, teak, 1950-60-tal, _5362a_8d8a1b05ab39abf_lg.jpeg
Bach, E W för Sejling Skabe, Danmark, sideboard, teak, 1950-60-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander, _5363a_8d8a1b046d29649_lg.jpeg
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, gungstol, svarvat och vitlackerat trä,_5364a_8d8a1b02cc9cc1a_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, gungstol, svarvat och vitlackerat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, palisander, 1950.-60-tal, _5365a_8d8a1b110546ef2_lg.jpeg
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, palisander, 1950.-60-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, tidskriftshållare, fur med canvasklädsel,_5366a_8d8a1b11dd0e4a8_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, soffbord, teak med utdragbara skivor i melanin, modell ’Aristokrat’, _5367a_8d8a1ae4b78ff4b_lg.jpeg
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, soffbord, teak med utdragbara skivor i melanin, modell ’Aristokrat’,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lindberg, Ralf för Gärsnäs, armstol, böjträ på kromat underrede, "Bird",_5373a_8d8a1baa1c701e4_lg.jpeg
Lindberg, Ralf för Gärsnäs, armstol, böjträ på kromat underrede, "Bird",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kökshylla, trä med flintgodsbehållare, _5374a_8d8a1bab26978f7_lg.jpeg
Kökshylla, trä med flintgodsbehållare,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, vitlaserad teak, _5375a_8d8a1bac11da932_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, vitlaserad teak,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",_5376a_8d8a1bace6fa195_lg.jpeg
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par,_5377a_8d8a1c076f6be25_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, fåtöljer, 1 par, bok med helstoppad textilklädsel, _5378a_8d8a1c089b8fbc7_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, fåtöljer, 1 par, bok med helstoppad textilklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, hurtsskrivbord med lös skiva,_5379a_8d8a1bfe68886a7_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, hurtsskrivbord med lös skiva,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Horsnæs Møbelfabrik, armstol, teak med konstläderklädsel, 1950-60-tal, _5380a_8d8a1bffafc7faf_lg.jpeg
Okänd designer för Horsnæs Møbelfabrik, armstol, teak med konstläderklädsel, 1950-60-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn, _5381a_8d8a1bfd7278dca_lg.jpeg
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, bonat trä, allmogearbete 1800-tal,_5382a_8d8a1c00a3d3653_lg.jpeg
Armstol, bonat trä, allmogearbete 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, stolar, 6 st, ljus björk,_5383a_8d8a1c097814163_lg.jpeg
Okänd designer, stolar, 6 st, ljus björk,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, möjligen för Glas & Trä Hovmantorp, väggspegel, ek,_5385a_8d8a1c6405b8057_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Glas & Trä Hovmantorp, väggspegel, ek,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hörnskåp, vitlackerat trä, _5386a_8d8a1d1da10bed5_lg.jpeg
Hörnskåp, vitlackerat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp på benställning, mahogny med intarsia,_5387a_8d8a1d159352739_lg.jpeg
Vitrinskåp på benställning, mahogny med intarsia,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Toilettespegel, skuret och svärtat trä och palisander, nyrokoko, 1800-talets slut, _5388a_8d8a1d1eb03389c_lg.jpeg
Toilettespegel, skuret och svärtat trä och palisander, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot, barockstil, sekelskiftet 1900, _5389a_8d8a1d145bb3ebe_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, damsekretär, palisander med intarsia, Swedish Grace, _5398a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_5399a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Buck, Erik för Nova Stolefabrik, stolar, 6 st, teak,_5419a_8d8a290684850be_lg.jpeg
Buck, Erik för Nova Stolefabrik, stolar, 6 st, teak,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _5420a_8d8a1e2a55f5447_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _5421a_8d8a1e2b41242b3_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,_5423a_8d8a1e230f69129_lg.jpeg
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, jalusiskåp, teak, _5427a_8d8a1e7e24b3043_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, jalusiskåp, teak,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, byrå med skrivskiva, valnöt, 1940-50-tal, _5428a_8d8a1e800881a90_lg.jpeg
Okänd dansk designer, byrå med skrivskiva, valnöt, 1940-50-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stolar, 6 st, skuren valnöt, George III-stil, England, 1800-tal, _5430a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st, _5434a_8d8a1e8209e352d_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st, _5435a_8d8a1e8305fb810_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hurtsskrivbord, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut, _5436a_8d8a1e810b13bdd_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,_5440a_8d8a1eb34dee3b3_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _5452a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok, _5455a_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, sekelskiftet 1900,_5471a_8d8a27539c16728_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft,_5472a_8d8a2754a0a1d70_lg.jpeg
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hängskåp, delvis bemålad ek, allmogearbete, 1700-tal, front med dörr och låda,_5473a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal, _5475a_lg.jpeg
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, avlutad fur med smidesbeslag, 1700-tal, _5489a_8d8a27cfd9435db_lg.jpeg
Skåp, avlutad fur med smidesbeslag, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _5490a_8d8a27ca073b413_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,_5491a_8d8a27c26620f50_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK