Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko, _5492a_8d8a27c154d5328_lg.jpeg
Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Konsolbord, bonad ek, 1910-20-tal, _5494a_8d8a27cec1a2169_lg.jpeg
Konsolbord, bonad ek, 1910-20-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhylla, valnöt, 1930-40-tal, _5495a_8d8a27b7e4eda5f_lg.jpeg
Bokhylla, valnöt, 1930-40-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brickbord, valnöt med tenninläggningar, 1910-20-tal, _5496a_8d8a27bdce25361_lg.jpeg
Brickbord, valnöt med tenninläggningar, 1910-20-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, skuren akantusdekor,_5497a_8d8a27bcebca832_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _5498a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, bonad alm,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _5500a_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, mahogny, empirestil, Ryssland, 1800-talets slut,_5501a_8d8a28917ff2824_lg.jpeg
Stolar, 1 par, mahogny, empirestil, Ryssland, 1800-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Vippbord, ljus björk med intarsia, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,_5502a_8d8a28909fe7616_lg.jpeg
Vippbord, ljus björk med intarsia, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brickhållare, så kallad Dumb Waiter, bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,_5504a_8d8a29259723a25_lg.jpeg
Brickhållare, så kallad Dumb Waiter, bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _5513a_lg.jpeg
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_5514a_lg.jpeg
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Taburett, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets mitt,_5515a_8d8a29101884e5b_lg.jpeg
Taburett, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wanscher, Ole för P Jeppesen Møbelfabrik, armstol, mahogny med ljusbrun läderklädsel, modell PJ 412,_5516a_8d8a29085512f79_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Öronlappsfåtölj, bok med grön plyschklädsel, 1900-talets 1 hälft,_5547a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_5573a_lg.jpeg
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Länsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _5577a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _5598a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal, _5599a_lg.jpeg
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par, _5614a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer (möjligen Paolo Piva) för B&B Italia, soff/matbord, brännlackerad metall med frostade glasskivor, _5622a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK