Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Brickhållare, så kallad Dumb Waiter, bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,_5504a_8d8a29259723a25_lg.jpeg
Brickhållare, så kallad Dumb Waiter, bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_5508a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil, _5510a_lg.jpeg
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"_5512a_lg.jpeg
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Reservoirpenna Parker Frontier,_5521a_8d8a2927d62e72e_lg.jpeg
Reservoirpenna Parker Frontier,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tomte, glaserat lergods, 1900-talets mitt eller 2 häft,_5523a_8d8a29df5230200_lg.jpeg
Tomte, glaserat lergods, 1900-talets mitt eller 2 häft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar nysilver, 1900-talets 1 hälft eller mitt,_5524a_8d8a29d3be9934f_lg.jpeg
3 delar nysilver, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, 1900-talets mitt, Räths, _5525a_8d8a29e5bf1d4d2_lg.jpeg
Jordglob med belysning, 1900-talets mitt, Räths,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Berg, Rolf, egen verkstad Torshälla, tomtar 3 st, glaserat lergods, _5526a_8d8a29e69395749_lg.jpeg
Berg, Rolf, egen verkstad Torshälla, tomtar 3 st, glaserat lergods,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kuddstång med fästen, smide, Frankrike, 1900-talets 2 hälft, _5532a_8d8a2a62a6b317d_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sigillhandtag, skuren sten, 1800-tal, _5533a_8d8a2a63bbd596b_lg.jpeg
Sigillhandtag, skuren sten, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vägghylla, blåmålat trä, så kallad Amagerhylla, _5536a_8d8a2a66a294661_lg.jpeg
Vägghylla, blåmålat trä, så kallad Amagerhylla,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,_5545a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,_5549a_lg.jpeg
Okänd designer, 1910-20-tal, takkrona, svärtat smide,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1, _5571a_lg.jpeg
Radio, bakelit, Bravour A/S Köpenhamn, modell FM1,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Radband, skuret ben och mässing, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _5572a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft_5575a_lg.jpeg
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Visitkortsetui, trä med ben- och mineralintarsia, Indien, 18-1900-tal, _5579a_8d8a2b26e58e6ac_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, _5593a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bordsur, förgylld metall, Louis XIV-stil, Frankrike, 1800-talets slut, infattad glasplatta med polykrom dekor av  romanticerande par, _5596a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm_5601a_lg.jpeg
Mycket stort parti serietidningar; Kalle Anka, Knasen mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5602a_8d8a2bbcad6aa61_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Golvur, ek, Chippendalestil, Skottland, George III, sekelskiftet 1900, urtavla i mässing signerad Robert Penman Burntisland,_5603a_lg.jpeg
Golvur, ek, Chippendalestil, Skottland, George III, sekelskiftet 1900, urtavla i mässing signerad Robert Penman Burntisland,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5605a_8d8a2bbd988cd83_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5606a_8d8a2bbe8ea8916_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5607a_8d8a2bbfec8324c_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD_5608a_8d8a2bc0b67c58a_lg.jpeg
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Bordsur, bemålat trä, art-déco, 1920-tal, marmorimiterande bemålning,_5610a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par, _5614a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för ITM Ltd, projektionsskärm, Deltascreen, i originalväska från Saville, l 170 cm,_5615a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"_5619a_lg.jpeg
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Serveringsbricka, rostfritt stål, Schweppes, _5620a_lg.jpeg
Serveringsbricka, rostfritt stål, Schweppes,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Hind & Harrison, kappa, konstpäls, "säl" (Hudson Seal)_5621a_lg.jpeg
Okänd designer för Hind & Harrison, kappa, konstpäls, "säl" (Hudson Seal)
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981,_5640a_lg.jpeg
EP, signerad, China Crisis, 1981,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins_5641a_lg.jpeg
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti bikinis (!), cirka 100 st (!),_5645a_lg.jpeg
Stort parti bikinis (!), cirka 100 st (!),
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mikrodator, Sinclair QL, 1984,_5647a_8d8a360fd70e6c6_lg.jpeg
Mikrodator, Sinclair QL, 1984,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK