3 Petersen, Heinrich Andreas Sophus & Holm, Christian, olja, skeppsporträtt föreställande tremastade barken Excelsior med unionsflagg på väg till Chile utanför Dover,

5711a_8d8b96da209ff4c_med.jpeg
  • 5711a_8d8b96da209ff4c_sm.jpeg
  • 5711b_8d8b96da1e3498d_sm.jpeg

kapten J F Edlund, signerad och daterad 1875, 47 x 65 cm, färgavflagningar

    Värdering5 000 - 6 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK