Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, fartyg utanför Gibraltar,_5712a_8d8b96dd71d5889_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, fartyg utanför Gibraltar,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Petersen, Heinrich Andreas Sophus & Holm, Christian, olja, skeppsporträtt föreställande tremastade barken Excelsior med unionsflagg på väg till Chile utanför Dover,_5711a_8d8b96da209ff4c_lg.jpeg
Petersen, Heinrich Andreas Sophus & Holm, Christian, olja, skeppsporträtt föreställande tremastade barken Excelsior med unionsflagg på väg till Chile utanför Dover,
Slutpris9 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Kostka, Josef, olja, hästporträtt,_5703a_8d8b96a9305a04f_lg.jpeg
Kostka, Josef, olja, hästporträtt,
Slutpris16 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd konstnär, olja, landskap med får,_5708a_8d8b96aee25d49c_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, landskap med får,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Espolin Johnson, Kaare, gouache, landskap, _5719a_8d8bbad9f826040_lg.jpeg
Espolin Johnson, Kaare, gouache, landskap,
Slutpris20 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Cygan, ZZ, olja, vinterlandskap med trojkor framför landsby,_5709a_8d8b96aff0a53ee_lg.jpeg
Cygan, ZZ, olja, vinterlandskap med trojkor framför landsby,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Nerman, Einar, teckning, Olivia de Haviland,_5710a_8d8b96b131184ae_lg.jpeg
Nerman, Einar, teckning, Olivia de Haviland,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv, _5714a_8d8b96e0a612d8d_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, Venedigmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lukas-Larsen, Gérard, olja, bränningar vid strand, _5707a_8d8b96ada841029_lg.jpeg
Lukas-Larsen, Gérard, olja, bränningar vid strand,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lind, Hardan, olja, insjölandskap,_5704a_8d8b96aa876a5b1_lg.jpeg
Lind, Hardan, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sesmero, Mariano, akvareller, 2 st, motiv från Málaga, _5713a_8d8b96f01193285_lg.jpeg
Sesmero, Mariano, akvareller, 2 st, motiv från Málaga,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gard, Frans, olja, tallar i solnedgång,_5706a_8d8b96ac8de0884_lg.jpeg
Gard, Frans, olja, tallar i solnedgång,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karlsson, Uno Hubert, olja, landskap,_5705a_8d8b96ab858b948_lg.jpeg
Karlsson, Uno Hubert, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Glöersen, Jacob, olja, landskap med säter,_5720a_8d8bad6e5c8f48b_lg.jpeg
Glöersen, Jacob, olja, landskap med säter,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Lempicka, Tamara de, kopia efter, olja, kvinna med kallor, _5759a_lg.jpeg
Lempicka, Tamara de, kopia efter, olja, kvinna med kallor,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Richarde, Ludvig, olja, "Efter regnbyn",_5765a_lg.jpeg
Richarde, Ludvig, olja, "Efter regnbyn",
Slutpris5 000 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Jonson, Sven, färglito, Jungfrun, ur mappen 'Aniara', _5770a_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, Jungfrun, ur mappen 'Aniara',
Slutpris400 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher 5 st, samramade, möjligen månadsallegorier,_5773a_8d8bc6d8b562e24_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Niss, Thorvald, olja, kvinna på bakgård, _5797a_lg.jpeg
Niss, Thorvald, olja, kvinna på bakgård,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,_5798a_lg.jpeg
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nyrop, Börge, olja, skogsdunge,_5799a_lg.jpeg
Nyrop, Börge, olja, skogsdunge,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap, _5800a_lg.jpeg
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Seltenhammer, Paul, akvarell med paljettapplikationer, kvinnlig dansare - kostymskiss till Follies Bergères, _5803a_8d8bc7821f25efd_lg.jpeg
Seltenhammer, Paul, akvarell med paljettapplikationer, kvinnlig dansare - kostymskiss till Follies Bergères,
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Le Lorrain, Claude (Gellée), fritt efter honom, olja, 1800-talets 1 hälft, _5805a_8d8bc78462facab_lg.jpeg
Le Lorrain, Claude (Gellée), fritt efter honom, olja, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kor i landskap,_5807a_8d8bc788aae932e_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kor i landskap,
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, fiskare vid kust,_5808a_8d8bc78a02dfcaf_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, fiskare vid kust,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,_5811a_lg.jpeg
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jerndorff. Poul, olja, insjölandskap,_5812a_lg.jpeg
Jerndorff. Poul, olja, insjölandskap,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Alechinsky, Pierre & Dotremont, Christian, färglito, "Abstrates" 1963,_5813a_lg.jpeg
Alechinsky, Pierre & Dotremont, Christian, färglito, "Abstrates" 1963,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Paulsen, Sophus, tillskriven, olja, fiskare lagar nät,_5814a_lg.jpeg
Paulsen, Sophus, tillskriven, olja, fiskare lagar nät,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gouacher på papper, 4 st, Kina, 18-1900-tal, heliga män, _5678a_8d8b88e1bc209b3_lg.jpeg
Gouacher på papper, 4 st, Kina, 18-1900-tal, heliga män,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Strandlandskap,_5829a_8d8bc9b99d2ae40_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Strandlandskap,
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Agnell, Olle, olja, Byn mot havet, Lanzarote,_5830a_8d8bc9b8d05241c_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Byn mot havet, Lanzarote,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Agnell, Olle, olja, Eftermiddag,_5831a_8d8bc9b7f567fbb_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Eftermiddag,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Polder, Rudi (Rudolph Christiaan), olja, _5843a_lg.jpeg
Polder, Rudi (Rudolph Christiaan), olja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Stenbrottet,_5844a_8d8bc9b71593905_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Stenbrottet,
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Sommaräng,_5845a_8d8bc9b588ef8d5_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Sommaräng,
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Léon, May K, färglito, julfirande på Lilla Torg, Halmstad,_5851a_8d8bc9b3882b850_lg.jpeg
Léon, May K, färglito, julfirande på Lilla Torg, Halmstad,
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, komposition,_5852a_8d8bc9b2201fe4f_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, komposition,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist, _5857a_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindblom, Hjalmar, olja, stadsbild,_5885a_8d8be17750746a1_lg.jpeg
Lindblom, Hjalmar, olja, stadsbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _5889a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andrén, Bengt, oljemålningar, 2 st, _5905a_8d8be2858c3a14c_lg.jpeg
Andrén, Bengt, oljemålningar, 2 st,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lundqvist, Mia, färglito, Stadsliv,_5906a_8d8be2842a29730_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, färglito, Stadsliv,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Osanne (Nègre), blandteknik, "Jardin de Fée",_5911a_8d8be27d6214715_lg.jpeg
Osanne (Nègre), blandteknik, "Jardin de Fée",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _5947a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, olja, empire, 1800-talets början, historiscerande scen, _5977a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Knudes, Vibeke, tillskriven, olja på  relief, 2 st, kompositioner,_5994a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK