Laddar...

Januariauktion

Visning: Fredag 29/1 klockan 12.00 - 19.00 Lördag 30/1 klockan 10.00 - 17.00 Söndag 31/1 klockan 12.00 - 15.45

Januariauktion
Avslutad
Lourak, Chiger, olja, stilleben, _6234a_lg.jpeg
579
Lourak, Chiger, olja, stilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lourak, Chiger, olja, veranda,_6235a_lg.jpeg
580
Lourak, Chiger, olja, veranda,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Sejg, Johan, olja, häst i landskap, _6237a_lg.jpeg
582
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Meyer Andersen, Johannes, olja, hästkärra på landsväg, signerad,_6238a_lg.jpeg
583
Meyer Andersen, Johannes, olja, hästkärra på landsväg, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp, _6249a_8d8c3b1783486cc_lg.jpeg
594
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka, _6250a_8d8c3b189169336_lg.jpeg
595
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"_6264a_lg.jpeg
609
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge, _6265a_lg.jpeg
610
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt, _6273a_lg.jpeg
618
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,_6275a_8d8c3b1b7d79863_lg.jpeg
620
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Lindqvist, Rudolf, olja, stilleben, _6282a_8d8c3b4f4b295df_lg.jpeg
627
Lindqvist, Rudolf, olja, stilleben,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,_6284a_8d8c3b1f6005273_lg.jpeg
629
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, stilleben med ostron och champagne,_6293a_8d8c3bb4cb06e94_lg.jpeg
638
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, stilleben med ostron och champagne,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reklamfotografier,  3 st, 1950-tal, "Tender Trap"_6298a_lg.jpeg
643
Reklamfotografier, 3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Vivares, Francois efter Dughet Gaspard (Gaspard Poussin), kopparstick 1 par, landskap, _6301a_lg.jpeg
646
Vivares, Francois efter Dughet Gaspard (Gaspard Poussin), kopparstick 1 par, landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Darcis, Louis efter Vernet, Carle (egentligen Antoine Charles Horace), kopparstick, 2 st, handkolorerade, _6302a_lg.jpeg
647
Darcis, Louis efter Vernet, Carle (egentligen Antoine Charles Horace), kopparstick, 2 st, handkolorerade,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd dansk konstnär, olja, auktion, _6315a_8d8c3bb3b065b82_lg.jpeg
660
Okänd dansk konstnär, olja, auktion,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, linjeetsningar, 2 st, handkolorerade; "Veduta dei Antichi Castelli presso Canero" respektiveVeduta Generale delle Isole Borromee",_6323a_8d8c3be2ba78a22_lg.jpeg
668
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, linjeetsningar, 2 st, handkolorerade; "Veduta dei Antichi Castelli presso Canero" respektiveVeduta Generale delle Isole Borromee",
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bolt, Niels Peter, pastell, blomsterstilleben, _6324a_8d8c3be3c9f7194_lg.jpeg
669
Bolt, Niels Peter, pastell, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Svendsen, Frederik Vilhelm, olja, interiör, _6325a_8d8c3c01e4aa3cb_lg.jpeg
670
Svendsen, Frederik Vilhelm, olja, interiör,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, båtar på strand,_6326a_8d8c3c077745869_lg.jpeg
671
Okänd konstnär, olja, båtar på strand,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur,_6327a_8d8c3c0bb3078e3_lg.jpeg
672
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm, _6336a_lg.jpeg
681
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Schnaebeli, Heinrich, fotografi, handkolorerat "Norwood" ägare Herr Katjens, tränare och Jockey F Press, _6337a_8d8c3c4d67f9424_lg.jpeg
682
Schnaebeli, Heinrich, fotografi, handkolorerat "Norwood" ägare Herr Katjens, tränare och Jockey F Press,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Verid, Lucien, olja, Madonnan med Barnet,_6338a_8d8c3c576536b22_lg.jpeg
683
Verid, Lucien, olja, Madonnan med Barnet,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Anstensen, K W, pastell, Storm Varberg, _6343a_8d8c3c547d45f40_lg.jpeg
688
Anstensen, K W, pastell, Storm Varberg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, akvareller, 2 st, Marstrandsmotiv,_6346a_8d8c43b10c57409_lg.jpeg
691
Okänd konstnär, akvareller, 2 st, Marstrandsmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740, _6370a_8d8c43607ea2b0e_lg.jpeg
715
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette, _6391a_lg.jpeg
736
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition, _6392a_lg.jpeg
737
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition_6409a_8d8c44bfda7e587_lg.jpeg
754
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition_6410a_8d8c44c0cdbc141_lg.jpeg
755
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition,_6411a_8d8c44c1ccc5b1e_lg.jpeg
756
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Marini, Marino, efter honom, färglito, "Cheval et Acrobate",_6414a_8d8c455c46d41fc_lg.jpeg
759
Marini, Marino, efter honom, färglito, "Cheval et Acrobate",
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Frieberg, Gunnel, färglinoleumsnitt, "Flicka med apelsinkorg,",_6415a_8d8c455ed69d100_lg.jpeg
760
Frieberg, Gunnel, färglinoleumsnitt, "Flicka med apelsinkorg,",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Zetterholm, Torbjörn, färgträsnitt, "Änder",_6416a_8d8c4560b7f91a2_lg.jpeg
761
Zetterholm, Torbjörn, färgträsnitt, "Änder",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lindberg, Ulla-Monica, färgetsning, Cabaret, _6417a_8d8c4562272302a_lg.jpeg
762
Lindberg, Ulla-Monica, färgetsning, Cabaret,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Poster, offset, John Lennon - The Imagine Series 1971,_6418a_8d8c4556b686d0a_lg.jpeg
763
Poster, offset, John Lennon - The Imagine Series 1971,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,_6443a_lg.jpeg
788
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.