Handfat/vask, porslin, emaljerat stengods, Shaws Original, _6328a_8d8c3be5b0e0dfa_lg.jpeg
Handfat/vask, porslin, emaljerat stengods, Shaws Original,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,_6329a_lg.jpeg
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nattygsbord,  1 par, mahogny, modern tillverkning,_6330a_8d8c3c61df2d079_lg.jpeg
Nattygsbord, 1 par, mahogny, modern tillverkning,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi, _6331a_lg.jpeg
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken, _6332a_lg.jpeg
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6333a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vitrinskåp, mahogny med intarsia, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, _6334a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,_6335a_lg.jpeg
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm, _6336a_lg.jpeg
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schnaebeli, Heinrich, fotografi, handkolorerat "Norwood" ägare Herr Katjens, tränare och Jockey F Press, _6337a_8d8c3c4d67f9424_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Verid, Lucien, olja, Madonnan med Barnet,_6338a_8d8c3c576536b22_lg.jpeg
Verid, Lucien, olja, Madonnan med Barnet,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampor, 1 par, porslin med bronsmontage, Frankrike, 1900-talets början, polykrom och förgylld dekor mot fond i bleu royale,_6339a_8d8c3c0eb29f9b2_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ytterkrukor, 5 st, delvis glaserat lergods, Uppsala Ekeby, Bo Fajans mm,_6340a_8d8c3c4c4b1f271_lg.jpeg
Ytterkrukor, 5 st, delvis glaserat lergods, Uppsala Ekeby, Bo Fajans mm,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stövelblock, trä, England, 1900-talets början,_6341a_8d8c3c5295767ea_lg.jpeg
Stövelblock, trä, England, 1900-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, bordslampa, glas med mässingsmontage, _6342a_8d8c3c5615768b6_lg.jpeg
Okänd designer, 1940-50-tal, bordslampa, glas med mässingsmontage,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Anstensen, K W, pastell, Storm Varberg, _6343a_8d8c3c547d45f40_lg.jpeg
Anstensen, K W, pastell, Storm Varberg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vitrinskåp, rikt skuren ek med gröna rutor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,_6344a_8d8c3c513e69f2e_lg.jpeg
Vitrinskåp, rikt skuren ek med gröna rutor, Belgien, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Mat/biblioteksbord med 2 utdragbar skivor, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _6345a_8d8c3c4ea4c6f4c_lg.jpeg
Mat/biblioteksbord med 2 utdragbar skivor, bonad ek, barockstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, akvareller, 2 st, Marstrandsmotiv,_6346a_8d8c43b10c57409_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvareller, 2 st, Marstrandsmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, empire, _6347a_8d8c3c55f04a230_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, B&G, empire,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal, blå underglasyrdekor i lökmönstret, _6348a_8d8c3c5bc782414_lg.jpeg
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal, blå underglasyrdekor i lökmönstret,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Stelton, salladsskål, röd plast, _6349a_lg.jpeg
Okänd designer för Stelton, salladsskål, röd plast,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900, _6350a_lg.jpeg
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Munkhammar, Kristina, egen verkstad, skulptur, glaserat stengods, _6351a_lg.jpeg
Munkhammar, Kristina, egen verkstad, skulptur, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampor, 1 par, mässing,_6352a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, bordslampor, 1 par, mässing,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bernadotte, Sigvard & Björn, Acton för WASO, arbetsbelysning med skruvfäste, Ledu Deluxe, _6353a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _6354a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _6355a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kopparmynt, 6 st, 16 - 1900-tal, bland annat Fyrck Gustav II Adolf 1627,_6356a_8d8c43aba5f18cc_lg.jpeg
Kopparmynt, 6 st, 16 - 1900-tal, bland annat Fyrck Gustav II Adolf 1627,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti minnesmedaljer; Påvar, FotbollsVM samt Lettland,_6357a_8d8c43ad0918b52_lg.jpeg
Parti minnesmedaljer; Påvar, FotbollsVM samt Lettland,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 30 SEK
Parti smycken, bijouterier mm, _6358a_8d8c43ae22ede3e_lg.jpeg
Parti smycken, bijouterier mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Champagnekylare, 2 st, aluminium,_6359a_lg.jpeg
Champagnekylare, 2 st, aluminium,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, glas, kakadua,_6360a_lg.jpeg
Skulptur, glas, kakadua,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste", _6361a_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste",
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, brevkniv, brons, _6362a_lg.jpeg
Just Andersen, Ib, egen verkstad, brevkniv, brons,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hammerborg, Jo för Fog & Mørup, bordlampa, lackerat och borstat stål, Lento, _6363a_lg.jpeg
Hammerborg, Jo för Fog & Mørup, bordlampa, lackerat och borstat stål, Lento,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för The Daylight Company, London, arbetsbelysning, krom, _6364a_lg.jpeg
Okänd designer för The Daylight Company, London, arbetsbelysning, krom,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,_6365a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, golvlampa, svartlackerad metall, _6366a_lg.jpeg
Okänd designer, golvlampa, svartlackerad metall,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hurtsskrivbord, skuren och bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut, _6367a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st, _6368a_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st, _6369a_lg.jpeg
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740, _6370a_8d8c43607ea2b0e_lg.jpeg
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Indo-Gabbeh, dekor av djur,_6371a_8d8c43b2579f089_lg.jpeg
Matta, old Indo-Gabbeh, dekor av djur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Shirvan (?), _6372a_8d8c43b398e5777_lg.jpeg
Matta, semiantik Shirvan (?),
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, semiantik Afshar (?),_6373a_8d8c44609ab6e91_lg.jpeg
Matta, semiantik Afshar (?),
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_6374a_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_6375a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK