Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,_6376a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan, _6377a_8d8c4434d91a12f_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan (?), _6378a_8d8c443394fb41f_lg.jpeg
Matta, old Hamadan (?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan, _6379a_8d8c44327141f94_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan,_6380a_8d8c44318bc1b4f_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Kazak (?),_6381a_8d8c44308cfdd50_lg.jpeg
Matta, old Kazak (?),
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Afshar (?), _6382a_8d8c442f73eed9d_lg.jpeg
Matta, old Afshar (?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, sannolikt Stockholmsarbeten 1770-80-tal, rund rygg med humlekvist, _6383a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Okänd designer, vas, glas, _6384a_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda Åfors, skål, glas,_6385a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda Åfors, skål, glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, mässing_6386a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti LP-skivor, Pop/Rock, _6387a_lg.jpeg
Stort parti LP-skivor, Pop/Rock,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn, _6388a_lg.jpeg
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",_6389a_lg.jpeg
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-tal, tidskriftshållare, fur med canvasklädsel,_6390a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette, _6391a_lg.jpeg
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition, _6392a_lg.jpeg
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall, _6393a_lg.jpeg
Okänd designer för HEMI, bords/vägglampa, brunlackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skålar, 2 st, blå glasmassa, _6394a_lg.jpeg
Okänd designer, skålar, 2 st, blå glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ekström, Yngve för Pileprodukter, tillskriven, bordslampa, akrylplast, "Tulip",_6395a_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Pileprodukter, tillskriven, bordslampa, akrylplast, "Tulip",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bergsten, Lars, skulptur, delvis glaserad terrakotta, stående par,_6396a_lg.jpeg
Bergsten, Lars, skulptur, delvis glaserad terrakotta, stående par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,_6397a_8d8c445f5bb38b5_lg.jpeg
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Radband, skuret ben och mässing, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _6398a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, vitlackerad metall, modell snarlik "Cyclon" av P O Ström för IKEA, _6399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Palmqvist, Sven för Orrefors, skål, glas,_6400a_lg.jpeg
Palmqvist, Sven för Orrefors, skål, glas,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ström, Per Olof (PO) för Alsterfors, vas, glas, _6401a_lg.jpeg
Ström, Per Olof (PO) för Alsterfors, vas, glas,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Stelton, skål, rostfritt stål, _6402a_lg.jpeg
Okänd designer för Stelton, skål, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Allert, Henrik för Pentik, Finland, väggplatta, glaserat stengods, i form av igelkott,_6403a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skinkfat, flintgods, Rörstrand 1900-talets början, grisformat, _6404a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fiskfat, flintgods, Göteborg, jugend 1900-talets 1 fjärdedel, fiskformat, _6405a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,_6406a_lg.jpeg
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, olje/vinägerkanna, flintgods, _6407a_lg.jpeg
Berglund, Bengt för Gustavsberg, olje/vinägerkanna, flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, mahogny, sen jugend, 1910-20-tal, _6408a_8d8c44a22505279_lg.jpeg
Spegel, mahogny, sen jugend, 1910-20-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition_6409a_8d8c44bfda7e587_lg.jpeg
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition_6410a_8d8c44c0cdbc141_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition,_6411a_8d8c44c1ccc5b1e_lg.jpeg
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal, _6412a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 1 par, flintgods, Staffordshire, 1800-talets mitt, _6413a_8d8c4552f9fc9fa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Marini, Marino, efter honom, färglito, "Cheval et Acrobate",_6414a_8d8c455c46d41fc_lg.jpeg
Marini, Marino, efter honom, färglito, "Cheval et Acrobate",
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Frieberg, Gunnel, färglinoleumsnitt, "Flicka med apelsinkorg,",_6415a_8d8c455ed69d100_lg.jpeg
Frieberg, Gunnel, färglinoleumsnitt, "Flicka med apelsinkorg,",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zetterholm, Torbjörn, färgträsnitt, "Änder",_6416a_8d8c4560b7f91a2_lg.jpeg
Zetterholm, Torbjörn, färgträsnitt, "Änder",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindberg, Ulla-Monica, färgetsning, Cabaret, _6417a_8d8c4562272302a_lg.jpeg
Lindberg, Ulla-Monica, färgetsning, Cabaret,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Poster, offset, John Lennon - The Imagine Series 1971,_6418a_8d8c4556b686d0a_lg.jpeg
Poster, offset, John Lennon - The Imagine Series 1971,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fotografialbum, 3 st, 1920, -30 och -50-tal, _6419a_8d8c45ca88b22da_lg.jpeg
Fotografialbum, 3 st, 1920, -30 och -50-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil, lackerad plåt, Tekno, Danmark, 1900-talets mitt, brandbil, _6420a_8d8c4653db4174a_lg.jpeg
Modellbil, lackerad plåt, Tekno, Danmark, 1900-talets mitt, brandbil,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, motorcykel, Arnold MAC 700, 1950-60-tal, _6421a_8d8c46677a58bf4_lg.jpeg
Mekanisk leksak, litograferad plåt, motorcykel, Arnold MAC 700, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Mekanisk leksak, motorcykel, Tipp & Co, (Tippco), 1940-50-tal, _6422a_8d8c46691740406_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Mekanisk leksak, plåt och läder, mus, Schuco Mikifex, 1940-50-tal, _6423a_8d8c4657b5eac83_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK