102 Ebeling, Marianne, olja, porträtt av Katalin Hidas, signerad och daterad 1959, enligt etikett a tergo utförd på Valands och inköpt på Konsthallen i Göteborg, 63 x 45 cm,
konstnärinnan Katalin Hidas studerade 1957-61 på Valands
Värdering | 900 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |