7 Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, konsik på låg fotring, (senare) driven akantusdekor, vikt 52 gram,
stämplad Erik Wibeck Borås 1747, h 8 cm, någon buckal
Värdering | 1 100 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |