194 Snusdosa, silver, Ryssland, 1800-talets mitt, graverad dekor av stadsbild mm,

11147a_lg.jpeg
  • 11147a_lg.jpeg
  • 11147b_lg.jpeg
  • 11147c_lg.jpeg
  • 11147d_lg.jpeg
  • 11147e_lg.jpeg

mästarstämplar för Fjodor Ivanov, kontrollörstämplar för Niklaoi Dubrovin, Moskva 1859, senare polska importstämplar, l 7,5 cm, vikt 85 gram, lagning

Utropspris600  - 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK