127 Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, "Bust of a Man Wearing a High Cap, Three-quarters Right ( The Artist's Father?) "1630,

19609a_8da4e1b00ac67c3_lg.jpeg
  • 19609a_8da4e1b00ac67c3_lg.jpeg
  • 19609b_8da4e1b009292bf_lg.jpeg
  • 19609c_8da4e1b015fb2fb_lg.jpeg
  • 19609d_8da4e1b009c612c_lg.jpeg
  • 19609e_8da4e1b009125f4_lg.jpeg
  • 19609f_8da4e1afff92e54_lg.jpeg
  • 19609g_8da4e1b00809db0_lg.jpeg

signerad och daterad i plåten, pappersstorlek 11 x 9 cm, litteratur: Bartsch 321, möjligen senare avdrag

Utropspris5 500  - 6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK