161 Maresch, Johann, skulptur/tobaksskrin, bemålat lergods, 1800-talets slut, i form av sittande afrikansk man på cigarrlåda Haban/Colorado,
stämpelsignerad, l 16 cm, smärre nagg
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |