Marsauktion del 2 (utrop 101-779)

Påskdagen den 4/4 klockan 16.

Visningen avhålls:

Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45

Okänd designer för ÅRY Stålmöbler AB, Nybro, arbetstol, metall och plywood,_7760a_8d8eeef8faa828c_lg.jpeg
Okänd designer för ÅRY Stålmöbler AB, Nybro, arbetstol, metall och plywood,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer i Alvar Aaltos art, barnstolar, 1 par, böjträ, _7893a_lg.jpeg
Okänd designer i Alvar Aaltos art, barnstolar, 1 par, böjträ,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, dagbädd, bonad bok, Swedish Grace, 1920-tal,_7903a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Stouby, soffa, 3-sits, bonad bok med rutig, helstoppad textilklädsel,_7910a_8d8efa7caa2f9e3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,_7911a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par, _7912a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok, _7914a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits, _7930a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,_7933a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare, _7934a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _7937a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _7938a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 2 hälft,_7943a_8d8efb0eef69201_lg.jpeg
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå/hallmöbel, teak, _7944a_8d8efb13830633e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå/hallmöbel, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord/korgar, 1 par, fur,_7945a_8d8efb1bfeb17de_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord/korgar, 1 par, fur,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, ljus björk med palisanderintarsia, 1900-talets mitt_7946a_8d8efb291461f76_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, ljus björk med palisanderintarsia, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _7954a_lg.jpeg
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _7955a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ, _7956a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för SMI, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander,_7958a_8d8efbba074a85f_lg.jpeg
Okänd designer för SMI, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, helstoppad klädsel, 1900-talets slut,_7962a_8d8efbc0128e24b_lg.jpeg
Stolar, 1 par, helstoppad klädsel, 1900-talets slut,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK