Marsauktion del 2 (utrop 101-779)
Påskdagen den 4/4 klockan 16.
Visningen avhålls:
Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45
- MöblerRensa filter
Okänd designer för ÅRY Stålmöbler AB, Nybro, arbetstol, metall och plywood,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer i Alvar Aaltos art, barnstolar, 1 par, böjträ,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtölj, bonad bok,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sidobord med undre tidskriftshållare,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå/hallmöbel, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord/korgar, 1 par, fur,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, ljus björk med palisanderintarsia, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för SMI, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, helstoppad klädsel, 1900-talets slut,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK