Toilettedosor 2 par samt nipperfat, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, slät modell,_9149a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Sockerskrin, silver, högklassigt arbete i senbarock, ovalt med vridna knäckar på fyra volutfötter, _9152a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering16 000 - 18 000 SEK
Ring, 18 k rödguld, gustaviansk, dekor av tvinnade guldtrådar, _9153a_lg.jpeg
Ring, 18 k rödguld, gustaviansk, dekor av tvinnade guldtrådar,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 2 briljantslipade diamanter om totalt cirka 0,34 carat och 6 åttkantslipade- om totalt cirka 0,06 carat, totalt 0,40 carat enligt gravyr,_9155a_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti theskedar, silver, total vikt 145 gram_9167a_8d91ad783e3c145_lg.jpeg
Parti theskedar, silver, total vikt 145 gram
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armbandsur, 3 st, stål, Longines respektive Longines Ultra Chron Automatic och Certina Bristol 190,_9168a_8d91ad78d5bb8a5_lg.jpeg
Armbandsur, 3 st, stål, Longines respektive Longines Ultra Chron Automatic och Certina Bristol 190,
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Johan Tostrup, Oslo, uppläggningsbestick, 1 par, sterlingsilver med emalj, 1900-talets 1 hälft, _9217a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Aftonväska, textil med silverbeslag, 1910-20-tal,_9262a_lg.jpeg
Aftonväska, textil med silverbeslag, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lockask/hänge, polerat musselskal med nysilvermontage, 1800-tal, _9274a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal, _9277a_lg.jpeg
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,_9287a_lg.jpeg
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Wirkkala, Tapio för N. Westerback Helsingfors, örhängen, 1 par, sterlingsilver,  "Silver Moon"_9294a_8d91c46111434e9_lg.jpeg
Wirkkala, Tapio för N. Westerback Helsingfors, örhängen, 1 par, sterlingsilver, "Silver Moon"
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer för AB Wilhelm Harbeck Lidingö, armband, silver,_9295a_8d91c46059d11e7_lg.jpeg
Okänd designer för AB Wilhelm Harbeck Lidingö, armband, silver,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver, _9296a_8d91c45f6df01b1_lg.jpeg
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,_9297a_lg.jpeg
Barnarmbandsur, vitmetall med stenar och svart läderarmband, Hello Kitty,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Såsslev, silver, svensk rund modell, invändigt förgylld, stämplad Johan Petter Grönwall Stockholm 1825, _9300a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Torrestad, Olle, egen verkstad, Kalmar, ring, silver med cabochonslipad månsten,_9302a_8d91c5d519337ca_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Herrarbandsur, 18 karat rödguld med svart läderarmband, Certina EOL EOL 115 9299 68, vikt cirka 30 gram,_9303a_8d91c6dd677f055_lg.jpeg
Herrarbandsur, 18 karat rödguld med svart läderarmband, Certina EOL EOL 115 9299 68, vikt cirka 30 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ikkonen, Hannu, parti smycken, patinerad brons;_9304a_8d91c5d6c19b23e_lg.jpeg
Ikkonen, Hannu, parti smycken, patinerad brons;
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrsavonett, 14  karat rödguld, 1900-talets 1 hälft, total vikt 92 gram_9312a_8d91c5dae8b14e2_lg.jpeg
Herrsavonett, 14 karat rödguld, 1900-talets 1 hälft, total vikt 92 gram
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1800-talets slut, total vikt 75 gram,_9313a_8d91c5dc0c4506f_lg.jpeg
Herrfickur, 14 karat rödguld, 1800-talets slut, total vikt 75 gram,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Damarmbandsur, förgyllt stål med svart läderrem, Certina Good Time,_9322a_8d91c693495caef_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, slät modell, _9343a_8d91dde77a180cd_lg.jpeg
Kaffeservis, 3 delar, sterlingsilver, slät modell,
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Skrin, silver, kinesiskt exportarbete, Hongkong eller Shanghai, 1900-talets början,_9349a_lg.jpeg
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Herrmann, C C, skål, sterlingsilver, så kallad Skönvirkestil, 1900-talets 2 hälft,_9360a_8d91dfe22e607dd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Snusdosa, silver, transition, senbarock-rokoko, 1700-talets mitt, profilerad form med dekor av knäckar, _9361a_8d91dfe35e6f3ef_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Luktdosa, så kallat hovedvandsaeg, silver, antagligen Danmark, 1700-talets mitt, krönt hjärtformad,_9362a_8d91dfe460322dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Öhman, Martin, egen verkstad, skål, sterlingsilver, geometrisk dekor, _9363a_8d91dfe54713ea4_lg.jpeg
Öhman, Martin, egen verkstad, skål, sterlingsilver, geometrisk dekor,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Bägare, 2 st, sterlingsilver respektive silver, total vikt 100 gram_9364a_8d91dfe61da13b1_lg.jpeg
Bägare, 2 st, sterlingsilver respektive silver, total vikt 100 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brödfat med hänkel, sterlingsilver, profilera brätte, vikt 625 gram, _9398a_8d91eb01570d870_lg.jpeg
Brödfat med hänkel, sterlingsilver, profilera brätte, vikt 625 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar, _9467a_8d91f880e5445b3_lg.jpeg
Jeansson, Gustaf för GAB, matbesticksuppsättning 75 delar, silver, Diplomat, total vikt 1900 gram exklusive knivar,
Slutpris8 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Parti silver, total vikt 960 gram, _9471a_8d91f8823015c7b_lg.jpeg
Parti silver, total vikt 960 gram,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram_9488a_8d91f9b6b0d9dd1_lg.jpeg
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 5,2 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram_9489a_8d91f9b89155220_lg.jpeg
Ringar, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 5,1 gram
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram_9490a_8d91f996da95d6a_lg.jpeg
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 3,3 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram_9491a_8d91f994e9a57e8_lg.jpeg
Hänge med kedja, 18 karat rödguld, total vikt 4,5 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,_9492a_8d91f9c7d7c35e6_lg.jpeg
Okänd designer, 1910-20-tal, brosch, silver och emalj,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver; _9493a_8d91f9c9cb047c2_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier, mestadels silver;
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver, _9495a_8d91fa57c60f72d_lg.jpeg
Parti smycken, och bijouterier, delvis silver,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänge, 18 k rödguld med pärla, korsformat, _9513a_8d91fa4051733be_lg.jpeg
Hänge, 18 k rödguld med pärla, korsformat,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _9515a_8d91fa74ebbb719_lg.jpeg
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okända designers, halssmycken, 2 st, svart gummi respektive läder med montage i sterlingsilver,_9516c_8d91fa76e40847c_lg.jpeg
775
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti fickur, armbandsur mm, delvis silver, _9529a_8d92022aff09300_lg.jpeg
Parti fickur, armbandsur mm, delvis silver,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, karaff, slipad kristall med silvermontage, _9546a_lg.jpeg
805
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram_9557a_8d9202faed8bfb2_lg.jpeg
816
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal, _9580a_lg.jpeg
838
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900, _9579a_lg.jpeg
839
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi, _9595a_lg.jpeg
854
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK