Köttkrok, smide, 17-1800-tal, _9268a_8d91ba58e21adf3_lg.jpeg
Köttkrok, smide, 17-1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken, _9272a_lg.jpeg
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hamnbelysningar/farledsmarkeringar, 1 par, koppar, 1900-talets 1 hälft, _9280a_8d91ba5184cf5af_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Hjälm, Finland M/40, så kallad Stahlhelm, _9283a_8d91ba55d9db883_lg.jpeg
Hjälm, Finland M/40, så kallad Stahlhelm,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jakt/signalhorn, kohorn med mässingsbeslag, Danmark, 1900-talets mitt, _9286a_8d91ba582c13c86_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,_9287a_lg.jpeg
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal, _9301a_lg.jpeg
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt mm, hela världen, _9323a_8d91c6db36bdf39_lg.jpeg
Parti mynt mm, hela världen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silvermynt, England, 18-1900-tal, total vikt 265 gram,_9324a_8d91c6dc7024036_lg.jpeg
Parti silvermynt, England, 18-1900-tal, total vikt 265 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pallasch m portepé, M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet, _9344a_8d91dde9498ca05_lg.jpeg
Pallasch m portepé, M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Pallasch med portepé och balja, möjligen variant av M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet, _9345a_8d91dde87b3748b_lg.jpeg
Pallasch med portepé och balja, möjligen variant av M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet,
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slaglåspistol, smide och mässing  med valnötskolv, _9346a_8d91dde60466a1d_lg.jpeg
Slaglåspistol, smide och mässing med valnötskolv,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti filateli; frimärken, FDC mm_9370a_8d921d08772d1f2_lg.jpeg
Parti filateli; frimärken, FDC mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal, _9497a_8d91f9c28b8676f_lg.jpeg
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _9515a_8d91fa74ebbb719_lg.jpeg
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_9554a_lg.jpeg
813
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram_9557a_8d9202faed8bfb2_lg.jpeg
816
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti frimärken, hela världen,_9644a_8d92057c2689353_lg.jpeg
903
Parti frimärken, hela världen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Laterna Magica, metall och trä, 1900-talets början,_9660a_8d9206019c6aa11_lg.jpeg
919
Laterna Magica, metall och trä, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900, _9702a_lg.jpeg
961
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Patronkök/kartuschväska, mässing, Indo-persisk, _9703a_lg.jpeg
962
Patronkök/kartuschväska, mässing, Indo-persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti medaljer mm, silver, total silvervikt 100 gram, _9728a_8d92073bd1085de_lg.jpeg
987
Parti medaljer mm, silver, total silvervikt 100 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK