Laddar...

Sommarauktion

Visning:

Fredag 25/6 klockan 11.00 - 14.00, lördag 26/6 klockan 10.00 - 17.00, söndag 27/6 klockan 12.00 - 16.00

Sommarauktion
Avslutad
Suchy, John, gicléetryck i 3D, "Blimps over Midtown, NYC", _10589a_8d934cd3ddd7c43_lg.jpeg
706
Suchy, John, gicléetryck i 3D, "Blimps over Midtown, NYC",
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons", _10605a_8d934cdb54339cd_lg.jpeg
722
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Brandes, Peter, färglito, komposition, ur "Au hasard, UBU, Gare st. Lazare" 1979,_10614a_8d934d0fe9dec74_lg.jpeg
731
Brandes, Peter, färglito, komposition, ur "Au hasard, UBU, Gare st. Lazare" 1979,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Hansen, Björn T(age), färglito, "Leda",_10615a_8d934d728b7cca0_lg.jpeg
732
Hansen, Björn T(age), färglito, "Leda",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Compard, Emile, olja, komposition, _10616a_8d934d741f19012_lg.jpeg
733
Compard, Emile, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 5 000 SEK
Avslutad
Pryn, Harald, olja, blomsterstilleben,. _10617a_8d934d76214c75b_lg.jpeg
734
Pryn, Harald, olja, blomsterstilleben,.
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Yoshihara, Utagawa, efter honom, träsnitt, "Beauty Parade",_10618a_8d934d70b53b00b_lg.jpeg
735
Yoshihara, Utagawa, efter honom, träsnitt, "Beauty Parade",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_10619a_lg.jpeg
736
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus, _9895a_8d92aa079e6cf1e_lg.jpeg
754
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, olja, _9896a_8d92aa085fb8f38_lg.jpeg
755
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, olja,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olsson, Karin, gouache, landskap, _9900a_8d92aa0cf74b913_lg.jpeg
756
Olsson, Karin, gouache, landskap,
Slutpris1 200 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Ljunggren, Reinhold, färglitografier, 3 st, landskap, _9899a_8d92aa0c43b86e0_lg.jpeg
772
Ljunggren, Reinhold, färglitografier, 3 st, landskap,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap, _9897a_8d92aa095a88ffa_lg.jpeg
773
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Oppenheimer, Johnny, olja, komposition med fisk_10647a_8d9358385eabb43_lg.jpeg
794
Oppenheimer, Johnny, olja, komposition med fisk
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Dahl, Peter, serigrafi, komposition med kvinna_10648a_8d935841d000770_lg.jpeg
795
Dahl, Peter, serigrafi, komposition med kvinna
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Sven, olja, motiv med båtar_10657a_8d93585a7ba42f1_lg.jpeg
797
Johansson, Sven, olja, motiv med båtar
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Altermann, Horst, olja, parforcejakt,_10709a_8d936611f84e232_lg.jpeg
801
Altermann, Horst, olja, parforcejakt,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, vandrare i vinterskog, _10710a_8d936610e3380ca_lg.jpeg
802
Okänd konstnär, olja, vandrare i vinterskog,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, mansporträtt, _10711a_8d93660e60d316e_lg.jpeg
803
Okänd konstnär, olja, mansporträtt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Schmutzer, Ferdinand, etsning, "Näherin am Fenster"_10712a_8d93660dbc08781_lg.jpeg
804
Schmutzer, Ferdinand, etsning, "Näherin am Fenster"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, gouache, stilleben, _10713a_8d93660cfba2fbe_lg.jpeg
805
Okänd japansk (?) konstnär, gouache, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Nording, William, olja, landskap, _10715a_lg.jpeg
807
Nording, William, olja, landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wennström, Berndt, olja, I gathörnet_10653a_8d93584475b644a_lg.jpeg
817
Wennström, Berndt, olja, I gathörnet
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Wickström, Åke, olja, bröllop,_10726a_lg.jpeg
826
Wickström, Åke, olja, bröllop,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,_10730a_lg.jpeg
830
Rösiö, Hilding, olja, Tripolitanio,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Sundberg, Kjell, färglito, Bondauktion,_10731a_lg.jpeg
831
Sundberg, Kjell, färglito, Bondauktion,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Otter, Max, tillskr, olja, marin, sign Otter,_10662a_8d935977a268ce0_lg.jpeg
835
Otter, Max, tillskr, olja, marin, sign Otter,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, sekelskiftet 1900, olja, by med väderkvarn_10663a_8d935978c4fbc0b_lg.jpeg
836
Oidentifierad konstnär, sekelskiftet 1900, olja, by med väderkvarn
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker, _10751a_lg.jpeg
863
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Skoglund, Gustaf, olja, "Bäckaskog I",_10753a_lg.jpeg
864
Skoglund, Gustaf, olja, "Bäckaskog I",
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,_10752a_lg.jpeg
865
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm, _10754a_lg.jpeg
866
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ericson, Johan, olja, bohusländskt kustparti med hus, _10755a_lg.jpeg
867
Ericson, Johan, olja, bohusländskt kustparti med hus,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",_10756a_lg.jpeg
868
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,_10757a_lg.jpeg
869
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ekwall, Knut, tuschlavering, kälkåkning, _10758a_lg.jpeg
870
Ekwall, Knut, tuschlavering, kälkåkning,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Oswald, John H, olja, "Scheveningen Boats",_10759a_lg.jpeg
871
Oswald, John H, olja, "Scheveningen Boats",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Uhrdin, Sam, olja, flicka med sjalett,_10760a_lg.jpeg
872
Uhrdin, Sam, olja, flicka med sjalett,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Brandt, Carl, olja, Lapporten, _10762a_lg.jpeg
874
Brandt, Carl, olja, Lapporten,
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Cederberg, Eric, olja, stilleben,_10779a_lg.jpeg
891
Cederberg, Eric, olja, stilleben,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,_10781a_lg.jpeg
893
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,_10782a_lg.jpeg
894
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap, _10784a_lg.jpeg
896
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt, _10785a_lg.jpeg
897
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier, _10786a_lg.jpeg
898
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936, _10799a_lg.jpeg
910
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Avslutad
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _10798a_lg.jpeg
911
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _10801a_lg.jpeg
913
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.