Sommarauktion
- DiverseRensa filter
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Pianobelysning, patinerad brons, 1910-20-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lampfot, skuret och förgyllt trä, dekor av ananas,
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Handdukshållare, svarvad mahogny, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, mahogny, modern tillverkning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaminuppsats, 3 delar, svart och röd marmor och mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ekbergs,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ambrotypi (daguerrotypi?), 1800-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för ESA, ishink med lock, teak med rottinghandtag,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggplåtar till 1 ljus, 1 par, mässing, 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Butiksvåg, rostfritt stål, Indor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mortel med stöt, brons, 17-1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegellampett, skuret och förgyllt trä, gustaviansk stil,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvur med slag, mahogny med intarsia, England, George IV,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Valldeby, Erling, skulptur/kandelaber, bemålad gips, stående ängel,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cittra i låda, Baranoli,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Handspegel, skuret och bronserat trä, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, 1900-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, så kallad Solmask, Bwaba (Bobo-Bwa),
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK