Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,_11010a_8d946db3194d705_lg.jpeg
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, 2 ljusarmar, numrerad 4420, _11092a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, mässing med prismor, gustaviansk stil, 1900-talets början,_11237a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning, _11240a_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för markslöjd, Tranås, bordslampa, vitlackerat trä med textilskärm,_11281a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampa, porslin, Gebrüder Voigt Sitzendorff, omkring 1890, deko av stående par,_11287a_8d94aa83f51a05f_lg.jpeg
Bordslampa, porslin, Gebrüder Voigt Sitzendorff, omkring 1890, deko av stående par,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor,_11297a_8d94ac1d81a5ec6_lg.jpeg
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, för Royal Copenhagen, lampa, porslin med mässingsmontage, 1900-talets mitt,_11311a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvlampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, fot tillverkad av fartygspropeller, _11318a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bohlin, Jonas för Källemo, golvlampa, delvis blålackerad aluminium och porslin på gjutjärnssockel, "Dubbel Espresso",_11324a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Takkrona, svartlackerad metall med prismor, så kallad burkrona, 1900-talets 2 hälft _11388a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, delvis förgylld metall med prismor, 1900-talets 1 hälft,_11448a_8d94ba1a1e01678_lg.jpeg
Takkrona, delvis förgylld metall med prismor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning, _11478a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11526a_8d94c55c7494161_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11527a_8d94c55d344222c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11528a_8d94c55e17f0f83_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11529a_8d94c55ee4bc8e9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, svartlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _11530a_8d94c5599dc3941_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Kostka, Frankrike, lampfot, glaserad keramik och metall, _11543a_8d94c5979372f5b_lg.jpeg
Okänd designer för Kostka, Frankrike, lampfot, glaserad keramik och metall,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Belid, golvlampa, metall, _11544a_8d94c59bd50a38e_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, golvlampa, metall,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _11570a_8d94ce8924f537a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _11571a_8d94ce8b0baff20_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, teak, linneskärmar från Himla,_11585a_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampor, 1 par, teak, linneskärmar från Himla,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,_11655a_lg.jpeg
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld metall på träplattor, _11679a_8d94d2f0628c939_lg.jpeg
Vägglampetter, 1 par, förgylld metall på träplattor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11695a_8d94d38b4964b90_lg.jpeg
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, rött glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11696a_8d94d38c5099bfd_lg.jpeg
Takampel, rött glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, grönt glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11697a_8d94d38d56f2025_lg.jpeg
Takampel, grönt glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11698a_8d94d38e4dae413_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11699a_8d94d38f1dee6aa_lg.jpeg
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,_11700a_8d94d39f81c2817_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal, _11701a_8d94d390612161e_lg.jpeg
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Penselvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, _11705a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rizatto, Paolo för Luce Plan, golvlampa, aluminium med vit plastskärm, "Costanza D13"_11710a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, lackerad metall med tre böjliga ljusarmar_11711a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvlampfot, bonad ek och mässing,_11712a_lg.jpeg
Golvlampfot, bonad ek och mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _11735a_lg.jpeg
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona, till 6 ljus, mässing med prismor, _11751a_8d94d41b7d9f6c8_lg.jpeg
804
Takkrona, till 6 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona, lackerad metall och plast, 1950-tal, _11754a_8d94d4503d8fc35_lg.jpeg
807
Takkrona, lackerad metall och plast, 1950-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil, _11756a_8d94d41f7044475_lg.jpeg
809
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, empirestil,
Slutpris1 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hallampa, mässing med frostade glasskivor, _11764a_8d94dbf14bb39aa_lg.jpeg
818
Hallampa, mässing med frostade glasskivor,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallampa, mässing med frostade glasskivor, _11765a_8d94dbf21be047d_lg.jpeg
819
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft,_11766a_8d94dbf2e4233ab_lg.jpeg
820
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _11771a_8d94dbfe930ccb9_lg.jpeg
825
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, svart glas med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900, _11781a_8d94dd11fc5f612_lg.jpeg
835
Bordslampa, svart glas med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK