Vippbord, palisander med intarsia, Italien, 1800-talets 2 hälft, oktogonal skiva, _10971a_8d942e5a1a304a0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stolar, 1 par, skuret, lackerat och bronserat trä, så kallade "Skrattstolar",_10955a_8d942dc78aa3b6c_lg.jpeg
Stolar, 1 par, skuret, lackerat och bronserat trä, så kallade "Skrattstolar",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, sideboard, teak, 1950-60-tal, "Arild",_10973d_8d94607ae541862_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, sideboard, teak, 1950-60-tal, "Arild",
Slutpris5 500 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Pinnsoffa, björk, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets mitt, _10974a_8d9460f2fdebcff_lg.jpeg
Pinnsoffa, björk, Nässjö Stolfabrik, 1900-talets mitt,
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, matbord, teak, "Malta",_10975a_8d9460f3e8db214_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troeds, matbord, teak, "Malta",
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Jonsson, Nils för Hugo Troeds/Bra Bohag, stolar, 4 st, teak, "Garmi",_10976a_8d9460f6320ec2c_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Hugo Troeds/Bra Bohag, stolar, 4 st, teak, "Garmi",
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, teak, _10977a_8d9460f71412513_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, teak,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stegpall, krom med blå melaminplattor, Verkstads AB Lindquist, Motala, _10978a_8d9460fe54998e3_lg.jpeg
Stegpall, krom med blå melaminplattor, Verkstads AB Lindquist, Motala,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,_11087a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC), Vetlanda, armstolar, 1 par,_11112a_lg.jpeg
Ekselius, Karl Erik för JO Carlsson (JOC), Vetlanda, armstolar, 1 par,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, matbord med klaffar, alm och bok,_11121a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå. palisander med intarisadekor och bronsbelsag, skiva i breccia, _11122a_lg.jpeg
Byrå. palisander med intarisadekor och bronsbelsag, skiva i breccia,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund, _11125a_lg.jpeg
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer, 1950-tal, klaffbord, teak,_11159a_8d9487221ee117a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, klaffbord, teak,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 4 st, ljus björk, biedermeierstil, _11160a_8d948722bf4e52e_lg.jpeg
Stolar, 4 st, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil, _11161a_8d9487237539799_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, ljus björk, biedermeierstil,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt, _11179a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cadovius, Poul, hyllsystem, palisander, Royal System, design 1948, _11180a_lg.jpeg
Cadovius, Poul, hyllsystem, palisander, Royal System, design 1948,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Östervig, Kurt för Jason, soffbord, teak,_11212a_lg.jpeg
Östervig, Kurt för Jason, soffbord, teak,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot, _11218a_lg.jpeg
Okänd designer för Asko, soffbord, vit laminatskiva på fyrdelad metallfot,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsmöbel, 9 delar, mahogny med (defekt) sidenklädsel, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_11233a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Hörnskåp, bonad och skuren ek, renässansstil, 1800-talets 2 hälft, tudelat med kannelerade kolonetter, _11236a_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, soffbord, ek på metallben,_11258a_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, ek på metallben,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med brun, läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft,  _11259a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Armstol, valnöt och valnötsrot, 1800-talets mitt, _11260a_lg.jpeg
Armstol, valnöt och valnötsrot, 1800-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oval skiva, _11262a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,_11294a_lg.jpeg
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,_11296a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, ljus bok och teak/böjträ, 'Fanett', 1955_11317a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 9 delar, teak, _11356a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 9 delar, teak,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren valnöt med stoppad klädsel, nyrokoko, 1800-talets slut,_11389a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skåp, lackerat trä, 1900-talets början, _11390a_lg.jpeg
Skåp, lackerat trä, 1900-talets början,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV, _11391a_lg.jpeg
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, lackerat trä, 1900-talets 2 hälft, målad blomdekor, _11393a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffa, ljus björk med svärtade kolonetter, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,_11395a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 6 st, skuren valnöt, George III-stil, England, 1800-tal, _11399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, skåp, teak, dubbla dörrar, _11404a_8d94b6fa4b5c14d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, skåp, teak, dubbla dörrar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren Tranås, soffa, ek med lösa, ylleklädda dynor, "Visingsö", _11405a_8d94b6fb6b8b4b9_lg.jpeg
Malmsten, Carl för OH Sjögren Tranås, soffa, ek med lösa, ylleklädda dynor, "Visingsö",
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Armstolar, 1 par, skuren, bonad och delvis bronserad bok, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, _11417a_8d94b8f710142f7_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, skuren, bonad och delvis bronserad bok, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer i William Morris art, skänk, skuren ek, sekelskiftet 1900, dekor av blommor mm samt datering Anno 1900,_11418a_8d94b8f880f8d0b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Johansson, Börje för Johansson Design, stolar, 4 st, brunt konstläder på metallfot, "Viggen"_11412a_8d94b8f02f081e7_lg.jpeg
Johansson, Börje för Johansson Design, stolar, 4 st, brunt konstläder på metallfot, "Viggen"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stegpall, krom med röda melaminplattor, översta steget klätt med heltäckningsmatta_11413a_8d94b8f164a7cd9_lg.jpeg
Stegpall, krom med röda melaminplattor, översta steget klätt med heltäckningsmatta
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä, _11426a_lg.jpeg
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,_11431a_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, rikt skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft, _11438a_8d94b94aa13dde5_lg.jpeg
Soffbord, rikt skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hurtsar/nattygsbord, 1 par, alm med mässingsbeslag, _11439a_8d94b94b9a9fc15_lg.jpeg
Hurtsar/nattygsbord, 1 par, alm med mässingsbeslag,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt, _11441a_8d94b9d2395c0ec_lg.jpeg
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hurtsskrivbord, mahogny med delvis läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft, _11442a_8d94b9d4fed2d66_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK