Matsals/konferensmöbel, 16 delar, alm, Kina, 1900-talets slut, bord med 5 iläggsskivor, 11 stolar och 4 armstolar,_11443a_8d94b9d629d7c22_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, matgrupp, 7 delar, ek, matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar,_11444a_8d94b9d850ee7d1_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft, _11445a_8d94b9d95d9ea57_lg.jpeg
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Resell, Sigurd för  Vatne Lenestolfabrikk, bord, bonat trä med tonad glasskiva, "Falcon",_11446a_8d94b9da8c6d79c_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _11454a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat, _11471a_lg.jpeg
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Salongsstolar, 1 par, svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,_11475a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, lackerat trä, nyrokokostil, 1900-talets mitt, _11495a_8d94c3662e73a88_lg.jpeg
Byrå, lackerat trä, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil, _11534a_8d94c54a6ca8711_lg.jpeg
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil, _11535a_8d94c554835ed5e_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jonsson, Nils för  Troeds, bänk,  teak, "Domi 27",_11565a_8d94c617584a265_lg.jpeg
Jonsson, Nils för Troeds, bänk, teak, "Domi 27",
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,_11566a_8d94c618694362f_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord, _11568a_8d94c65627d9d22_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer i Börge Mogensens art, stolar, 4 st, ek, _11574a_8d94cf0672b240e_lg.jpeg
Okänd dansk designer i Börge Mogensens art, stolar, 4 st, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _11575a_8d94cf07ebaaf9d_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel, _11576a_8d94cf08f3d03f5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bergèrer/öronlappsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel, _11577a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 1 par, skuret och bemålat trä, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets början,_11581a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag, _11623a_lg.jpeg
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV, _11624a_lg.jpeg
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhyllor, 1 par, körsbärsträ(?), 1910-20-tal, _11641a_8d94d1abaac4c8a_lg.jpeg
Bokhyllor, 1 par, körsbärsträ(?), 1910-20-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia , antagligen Frankrike, Louis XVI-stil, 1900-talets början, oval form, _11642a_8d94d1b1280fc4a_lg.jpeg
Byrå, palisander med intarsia , antagligen Frankrike, Louis XVI-stil, 1900-talets början, oval form,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå, mahogny, senemspire, 1800-talets mitt, 4 lådor_11643a_8d94d1b9a775e5c_lg.jpeg
Byrå, mahogny, senemspire, 1800-talets mitt, 4 lådor
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _11649a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,_11653a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Puderstol, skuren, svarvad och bonad ek, _11657a_8d94d1d89788ac9_lg.jpeg
Puderstol, skuren, svarvad och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Däcksfåtölj, trä, Colonial,_11658a_8d94d1dbbd2f0ad_lg.jpeg
Däcksfåtölj, trä, Colonial,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft, _11659a_8d94d1df7d24edd_lg.jpeg
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, svarvat och förgyllt trä med vit marmorskiva, _11678a_8d94d2ff3d0ea1e_lg.jpeg
Bord, svarvat och förgyllt trä med vit marmorskiva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd italiensk designer för Segis, cafébord, laminat på trebent aluminiumunderrede_11708a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Länsfåtölj, skuren och bonad ek, barockstil, 1900-talets början, _11709a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal, _11755a_8d94d3f45887760_lg.jpeg
808
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva, _11760a_8d94d406431d801_lg.jpeg
813
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal, _11776a_8d94dca4507a776_lg.jpeg
830
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, fåtölj, kromat stativ med canvasklädsel, så kallad "Fladdermusfåtölj",_11779b_8d94dcc6574cc6a_lg.jpeg
833
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, stolar, 8 st, ek med heltäckande klädsel i anilinläder,_11780c_8d94dd045236955_lg.jpeg
834
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK