Okänd designer för ASEA, arbetsbelysning, svartlackerad metall och krom, _11806a_8d955c18f61d587_lg.jpeg
Okänd designer för ASEA, arbetsbelysning, svartlackerad metall och krom,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kristiansson, Uno & Östen för Luxus, Vittsjö, taklampa, teak med vit glaskupa, _11816a_8d955cb590b3033_lg.jpeg
Kristiansson, Uno & Östen för Luxus, Vittsjö, taklampa, teak med vit glaskupa,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,_11837a_lg.jpeg
Okänd designer för Wilhelm Goebel, parfym/nattlampa, delvis bemålad bisquit,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Golvurna, porslin, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor, _11866a_8d958232f76d55e_lg.jpeg
Golvurna, porslin, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, mässing med droppformade, bärnstensfärgade glashängen, _11900a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _11921a_lg.jpeg
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Schou, Werner för Coronell Eectro A/S, taklampa, koppar och palisander, så kallad Diamantboll,_11939a_8d96252eb19b453_lg.jpeg
Schou, Werner för Coronell Eectro A/S, taklampa, koppar och palisander, så kallad Diamantboll,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordslampa, alabaster med mässingsmontage. _11954a_8d9624961d66dee_lg.jpeg
Bordslampa, alabaster med mässingsmontage.
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Zawadsky, Marian för Tilgmans, golvlampa, delvis glaserad keramik,_12136a_8d963ec342aaff3_lg.jpeg
Zawadsky, Marian för Tilgmans, golvlampa, delvis glaserad keramik,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning, _12158a_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall med prismor, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, taklampa, mässing, modell T-487,_12200a_8d9665f208c38fa_lg.jpeg
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, taklampa, mässing, modell T-487,
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Jakobsson, Hans Agne, bordslampa, delvis gullackerad metall, "Elidus Kuben", _12202a_8d9665f451ad50d_lg.jpeg
Jakobsson, Hans Agne, bordslampa, delvis gullackerad metall, "Elidus Kuben",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, golvlampa, brunlackerad metall och krom, _12203a_8d9665f61a635b2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för markslöjd, Tranås, bordslampa, vitlackerat trä med textilskärm,_12206a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, för Royal Copenhagen, lampa, porslin med mässingsmontage, 1900-talets mitt,_12229a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio", _12231a_8d966e0292cb038_lg.jpeg
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio", _12232a_8d966e03f3cbdfe_lg.jpeg
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vägglampor, 2 + 1, plåt och glas, modern tillverkning, _12233a_8d966e059d0c030_lg.jpeg
Vägglampor, 2 + 1, plåt och glas, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, mässing med vit glaskupa, 1910-20-tal, _12255a_8d966fb1f7ceade_lg.jpeg
Takampel, mässing med vit glaskupa, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, _12256a_8d966fb2ebebed7_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, vitlackerad metall med vit glaskupa,_12257a_8d966fb41604d43_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, vitlackerad metall med vit glaskupa,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Taklampa, plast med metalldetaljer, så kallad Tiffanylampa, _12265a_8d9671a103bfa44_lg.jpeg
Taklampa, plast med metalldetaljer, så kallad Tiffanylampa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, möjligen för Flygsfors, taklampa, orange glas med vitt plastmontage, _12308a_8d9672a90cb9f25_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Flygsfors, taklampa, orange glas med vitt plastmontage,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, möjligen för Flygsfors, taklampa, orange glas med vitt plastmontage, _12309a_8d9672abd176667_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, orange glas, _12318a_8d9672ad3a060ac_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, orange glas,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12380a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12385a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12394a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, violettlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12406a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taklampa, vitlackerad aluminium, _12408a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, taklampa, svartlackerad metall med mässingsmontage, 1970-tal, _12420a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing, _12482a_8d96868e5fe64ad_lg.jpeg
Okänd designer för Fåglavik glasbruk, vägglampett, gultonat glas och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa till 3 ljus, bronserad metall, art-déco, 1920-tal, _12537a_8d968aa5545e494_lg.jpeg
Taklampa till 3 ljus, bronserad metall, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Clarence Garden, bordslampa, patinerad metall, _12546a_8d968add92aeea2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Clarence Garden, bordslampa, patinerad metall, _12547a_8d968ade4a8a91b_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal, _12563a_8d96a008c7f94aa_lg.jpeg
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,_12569a_8d96a00e8f228f0_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, glas, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, krom med blå glaskupa,_12588a_8d968c9559ab257_lg.jpeg
807
Okänd designer, bordslampa, krom med blå glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, Vittsjö, golvlampa, palisander med vit plastskärm, _12590a_8d968ce0deeafb2_lg.jpeg
809
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, Vittsjö, golvlampa, palisander med vit plastskärm,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor, _12604a_8d968d0f674465b_lg.jpeg
823
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa, _12620a_8d96935b96aec02_lg.jpeg
839
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona, mässing med bärnstensfärgade prismor och hängen, _12622a_8d96937a7b36a94_lg.jpeg
841
Takkrona, mässing med bärnstensfärgade prismor och hängen,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK