Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt, _12339a_8d967a784211111_lg.jpeg
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,  _12340a_8d967a7a8d0e30a_lg.jpeg
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,  _12341a_8d967a80b8a89ba_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på träsockel, _12342a_8d967a932e0b688_lg.jpeg
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på träsockel,
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på (senare?) granitsockel, stående kvinnogestalt,  _12343a_8d967a9827d502c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt, _12344a_8d967a9c791d7a0_lg.jpeg
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor, _12354a_lg.jpeg
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen för Barovier & Toso, Murano, skulptur, glas, stående fågel,_12381a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,_12382a_lg.jpeg
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, blåglaserat stengods, guldfasan, _12427a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, blåglaserat stengods, guldfasan,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Qvarsebo, Thomas, skulptur, terrakotta, stående akt,_12439a_lg.jpeg
Qvarsebo, Thomas, skulptur, terrakotta, stående akt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär för Goebel, figurin, terrakotta, sittande akt, _12446a_8d967e7243a4abf_lg.jpeg
Okänd konstnär för Goebel, figurin, terrakotta, sittande akt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, "Siamesisk tempeldanserinde", modellnummer, 1125, _12466b_8d967f174fa3063_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Amulett, skuren Jade, sittande buddha, _12467a_8d967f191dfe990_lg.jpeg
Amulett, skuren Jade, sittande buddha,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, delvis förgylld brons, sittande Buddha, _12468a_8d967f1ab2f1da8_lg.jpeg
Skulptur, delvis förgylld brons, sittande Buddha,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta, _12470a_8d967f1dac026e6_lg.jpeg
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru, _12475a_8d967f236f913d8_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, skulptur, skuret trä, far och dotter, _12476a_8d967f24a302aae_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Karaff, slipad kristall med silvermontage, _12477a_8d967f270f7bf7c_lg.jpeg
Karaff, slipad kristall med silvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sönnerstam, Ulla, egen verkstad, Tjärby, skulptur, glaserat stengods på smidessockel, komposition med kvinna och äpple, _12479a_8d967f538200ca7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask, _12481a_8d967fd302780c5_lg.jpeg
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,_12508a_8d96876573dded6_lg.jpeg
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur/bänk, skuret och bemålat trä, liggande elefant_12512a_8d9688649e9b0b2_lg.jpeg
Skulptur/bänk, skuret och bemålat trä, liggande elefant
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Keramia, Tjeckoslovakien, 1920-30-tal, skulptur, glaserad terrakotta, kvinna med kärve, _12541a_8d968aaadebdd30_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Relief, gips, "L'Inconnue de la Seine", _12564b_8d968be0163d160_lg.jpeg
Relief, gips, "L'Inconnue de la Seine",
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Figuriner 1 par, porslin, B&G, Optimisten och Pessimisten, modellnummer 1633 respektive 1635, polykrom underglasyrdekor, _12577a_8d968c293f3c376_lg.jpeg
796
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ahlefeldt-Laurvig, Michael, egen verkstad Nädhult, skulpturer, 2 st, glas,_12587a_8d968c949162762_lg.jpeg
806
Ahlefeldt-Laurvig, Michael, egen verkstad Nädhult, skulpturer, 2 st, glas,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods, _12596a_8d968cb8340c401_lg.jpeg
815
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Atelier, skulptur, sandgjutet glas, båtformad, _12607a_8d968d3592054f7_lg.jpeg
826
Vallien, Bertil för Kosta Boda Atelier, skulptur, sandgjutet glas, båtformad,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, skulptur, delvis glaserat stengods, "Emma", _12608a_8d968d36e218a88_lg.jpeg
827
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, skulptur, delvis glaserat stengods, "Emma",
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Royal Dux, figurin, delvis bemålat porslin,_12609a_8d968d38249f7c8_lg.jpeg
828
Okänd designer för Royal Dux, figurin, delvis bemålat porslin,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK