Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),_11892a_lg.jpeg
Miniatyrmedalj, Kong Christian den X.s frihedsmedalje (Pro Dania),
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gevär, flintlås, 17-1800-tal, helstockat, kolv med fack för flintor, _11934a_8d9618cb4ea5f0f_lg.jpeg
Gevär, flintlås, 17-1800-tal, helstockat, kolv med fack för flintor,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO, _11957a_lg.jpeg
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Primitivt betalningsmedel, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Tuareg,_11967a_lg.jpeg
Primitivt betalningsmedel, så kallad "Bracelet Currency" eller Manilla, Tuareg,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt, Ein Thaler XIV Eine Feine Mark, Friedrich Wilhelm III, Preussen 17824_12176a_8d9662c38f2523c_lg.jpeg
Silvermynt, Ein Thaler XIV Eine Feine Mark, Friedrich Wilhelm III, Preussen 17824
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Silvermedaljer, 2 st, Svenska Numismatiska Sällskapet, total vikt 65 gram 925/1000 silver_12178a_8d966404d739b44_lg.jpeg
Silvermedaljer, 2 st, Svenska Numismatiska Sällskapet, total vikt 65 gram 925/1000 silver
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Silvermynt och -medaljer, 6 st, total vikt 140 gram_12177a_8d96651f7e4e846_lg.jpeg
Silvermynt och -medaljer, 6 st, total vikt 140 gram
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, hajryggrad (!) och ben, _12275a_lg.jpeg
Käpp, hajryggrad (!) och ben,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ridstövlar, 2 par, svart läder, 1900-talets 1 hälft, _12301a_8d967f1479a3bbd_lg.jpeg
Ridstövlar, 2 par, svart läder, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism, _12305a_lg.jpeg
Toradar, smide med trästock, Indien, 18-1900-tal, luntlåsmekanism,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _12395a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti mynt, sedlar, polletter mm, _12524a_8d968ab27c7a91f_lg.jpeg
Stort parti mynt, sedlar, polletter mm,
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Filateli; parti frimärken, frimärksklipp, FDC mm,_12536a_8d968af147bc084_lg.jpeg
Filateli; parti frimärken, frimärksklipp, FDC mm,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti silvermynt, hela världen,_12538a_8d968ae74aa69ef_lg.jpeg
Stort parti silvermynt, hela världen,
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Stort parti mynt, hela världen, _12539a_8d968aeac34f177_lg.jpeg
Stort parti mynt, hela världen,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _12628a_lg.jpeg
847
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK